Příspěvky uživatele - 48.212

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vistárie, 15.10.2015
Rostliny oslabuje tvorba plodů. Když už jste nechal uzrat lusky, tak je tam klidně můžete nechat. Mimochodem ta vaše vistarie musela být v době květů také překrásná, stejně jako ty na ostatních fotkách. Pořad přemýšlím, kam bych na své zahradě... celý příspěvek >
Ujme se ještě nově zasetý trávník?, 8.10.2015
Vzklicit ještě může, otázka je, kde - kam ho voda odnese :-) 
Prosím o určení názvů rostlin, 25.9.2015
Děkuji oběma za tipy, pomocí google už se v tom dále nějak rozeberu. Jen bych upřesnila, že na obrázku c. 5 mi jde o bíle kvetoucí kyticku, plnokvety rebricek se na fotku vecpal.
Refraktometr verzus cukroměr, 23.9.2015
Dáváme cca 8 litrů vody (prostě kybl :-)) na 50 l svestkoveho kvasu, ale hlavně proto, aby byl tekutý, tím pádem aby se lépe prokvasoval a také aby se dal v palenici vylít do kotle a nemuseli ho tam cpat naberackou. Do třešní nedávame nic, ty... celý příspěvek >
Refraktometr verzus cukroměr, 22.9.2015
Kvasíme jen třešně a švestky, s meruňkami zkušenost nemám. Zatímco třešně se mohou snadno překvasit, švestky ne - pokud kvasí při venkovní teplotě. Jakmile se víc ochladí, kvašení už totiž neprobíhá, nebo jen velmi málo. Někdy jsme švestky pálili v... celý příspěvek >
Dozrávám hrušky na trávníku - vzniká ještě cukr?, 7.9.2015
Ne, ten vytváří až kvasinky v kvasu za anaerobních podmínek.
Co je to za plazivce?, 6.9.2015
Plazivec jde snadno vytrhnout. Nechci nikoho kárat, zahrada je každého věc, ale co je to za módu, místo obyčejného pletí hned nasadit herbicidy? Většina plevelů jde úplně pohodlně zlikvidovat ručně. Tedy pohodlně - musíte se přitom trošičku... celý příspěvek >
Pochvala pro zahradnictví Sieberz, s.r.o, 18.8.2015
Přidala bych se s pochvalou zahradnictví Čtyřlístek v Brně - Bystrci. Kvalitní rostliny, velký výběr, ochotná obsluha, u všeho cenovky a co je zejména super, u každé rostliny fotka dospělého jedince, rozměry a hlavně podmínky... celý příspěvek >
Jaký krumpáč?, 17.8.2015
Na neviditelny obrubník se mi lépe osvědčil rýč, vytvořenou rýhu nemusíte tolik zahrabávat. Nesmí být ovšem příliš suchá a tvrdá půda, pak nezbývá než ten krumpáč.
Jaké okrasné rostliny by neměli na zahrádce chybět? Které jsou vaše nejoblíbenější, nejkrásnější?, 16.8.2015
Takřka nesmrtelne jsou denivky, ty jsem také zdědila původem z roku cca 1970, kromě nich, rododendronu (viz výše) a ovocných stromů nezůstalo v zahradě nic. Jedna se o klasické oranžové, novější kultivary žluté a červené teprve zkousim. Také např.... celý příspěvek >
Jaké okrasné rostliny by neměli na zahrádce chybět? Které jsou vaše nejoblíbenější, nejkrásnější?, 16.8.2015
Jo a ještě jsem zapomnela, že rychle vyrostla i vinná réva a samozřejmě psi víno. A taky chrpa horská, kohoutek vencovy a nějaké trapatky kvetly hned v mohutných trsech.
Jaké okrasné rostliny by neměli na zahrádce chybět? Které jsou vaše nejoblíbenější, nejkrásnější?, 16.8.2015
Nemuzu říct, že bych měla oblíbené a neoblíbené rostliny, mně se líbí fšecko:-)  Protože mám zahradu teprve od roku 2013, uvedu, co tam udělalo největší paradu snadno a rychle:  kromě jarních cibulovin to byly především vlčí boby... celý příspěvek >
Kompost, 16.8.2015
včetně saponatu a všeho, co tam vyteče z pračky a z myčky? Tak to bych nedělala. Jinak ale také kompost neprozivam a používám ho ostudne nezralý. Začátkem srpna jsem hnojila kompostem založeným zjara, arciť prosevanyn, abych neměla po zahradě bordel.... celý příspěvek >
Kompost, 16.8.2015
Zalivejte. Proti suchu nic jiného nepomůže :-)  urychlovač kompostu není nic jiného než inokulum půdních bakterií, ktere se v kompostu pomnozi a pomáhají organickou hmotu rozkládat, ale bez vody to nejde. A bez kyslíku špatně.  Místo... celý příspěvek >
I p.Lída může bez obav zalévat?, 11.8.2015
Raději bych se veřejným zájmem moc neoháněla, aby mi nakonec někdo ve veřejném zájmu nesebral tu zeleninku. Nebo rovnou zahradu :-) 
Další diskuze:  6,  7,  8,  9  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika