Příspěvky uživatele - 156.1

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Aka odorda hrusky je na tejto fotke?, 23.9.2013 Obsahuje fotku
Tiež si myslím že je to Wiliamsova.A tých,, protáhlých´´plodov je asi tak 20%. Stano
Orangered, 20.8.2013
Keďže mám Orangered na jednom strome spolu z odrodami Sylvercot a Vestar, môžem z istotou povedať že voči chrastavitosti a monílii je spomedzi nich najodolnejšia.Je podľa mňa odolnejšia aj ako Leskora ktorú mám na vedľajšom strome.Pokiaľ sa jedná o... celý příspěvek >
Nejaromatictejsi odruda, 22.7.2013
Z Veselských marhúľ mi ako najaromatickejšia pripadá Vestar.Má však aj zlé vlastnosti-pri dažďivom počasí praská, čiastočná neodlučiťeľnosť dužiny.Keďže však najaromatickejší nie je to isté ako najchutnejší, prvenstvo v chuti medzi veselskými... celý příspěvek >
Nejaromatictejsi odruda, 18.7.2013 Obsahuje fotku
V tomto roku odroda Sylvercot prekvapila krásnym sfarbením a vysokou úrodou.Sklamala však horšou kvalitou dužiny ktorá bola suchšia, viac podobná ringlote.Pri kôstke tvorila dosť silné vlákna, a takmer z poloviny uľpievala na kôstke.Odroda Goldrich... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 23.6.2013
Na obrázku je odroda Nero.Za 12 rokov sa u nej peronospora nevyskytla ani raz.Každým rokom však zožltne pár spodných listov(pravdepodobne nedostatok horčíka).Vinič bol pred kvitnutím ošetrený Topas+Novozir, po kvitnutí Ridomil Gold+Falcon.Samozrejme... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 23.6.2013 Obsahuje fotku
Chcel by som poprosiť o radu prečo zasychajú celé súkvetia.Na odrodách Vostorg, Kodrianka,Nero zaschlo 90 percent strapcov.Odrody-Perla Zali, Rusbol,Negra, Prim,Solaris, Rondo atď... sú bez poškodenia.Všetky boli rovnako hnojené, ošetrené pred a po... celý příspěvek >
Hrušně 2013, 4.6.2013 Obsahuje fotku
Ako sa hovorí,,výnimka potvrdzuje pravidlo´´.U mňa Boskova na dule z medzištepením zarodila už druhým rokom po výsadbe.Rodí každoročne akurát na takom slaborastúcom podpníku je problém zosúladiť veľkosť násady z rodivosťou(pri preťažení prestáva... celý příspěvek >
Hrušeň Chojuro, 27.5.2013 Obsahuje fotku
Zastrihávam(zalamujem) ich čím skôr počas vegetácie, ako som písal od tretieho roku.Váš stromček však nemá zapestovanú základnú korunu zo strednikom a 3-4 kostrovými konárami-zlý predjarný rez.Podľa môjho názoru by bolo lepšie to opraviť teraz, čím... celý příspěvek >
Hrušeň Chojuro, 26.5.2013 Obsahuje fotku
Prvé dva roky som musel vetvy vyväzovať do správnej polohy.Teraz pokiaľ je výhon príliš dlhý tak ho z konca zalomím do tej miery aby ho nevykrúcalo.Keďže podľa mňa na zahrade stačí jedna ázijská hruška, tak som do stredníka vlani navrúbľoval odrodu... celý příspěvek >
Hitparáda odrôd sliviek podľa reálnej skúsenosti, 14.5.2013
Tak ako Peter považujem Hanitu za nalepšiu k priamej konzumácii.Pestujem ju už 12 rokov, a jediné čo sa jej dá vytknúť je kyslejšia šupka a menší obsah cukru.Chuť sa od začiatku konzumnej zrelosti, až po prezretie zlepšuje(takže prezreté, blátivé... celý příspěvek >
Angrešt a padlí, 31.3.2013
Pokiaľ fotografia zodpovedá skutočnosti tak vaša Rokula mi podľa farby pripomína skôr Hinomäki Rot.Rokula má plody takmer ako Zlatý fík.Zo spomínaných odrôd sa o mňa múčnatka vyskytla v náznakoch iba na Hinomäki(konce výhonov). Stano 
Co vaše réva? (2013), 30.3.2013
Pre pána 107.37-pokiaľ vymrzne nakopčený vyzretý výhon tak jedine preto že tej zeminy bolo málo alebo bola priskoro odstránená. Ak sa jedná o maďarskú odrodu Terez (R59),tak tá vydrží minimálne toľko mrazu ako Nero.Náchylnejšie odrody(Kodrianka,... celý příspěvek >
Končiarky - chutná droda podobná Zvonkovému, ale netrváca, 18.3.2013
Tak ako som písal pred rokom, skladovaťeľnosť je dlhšia ako do Vianoc.Vydržia kľudne do apríla, ale po Vianociach chuť aj aróma padá ako kameň.Pokiaľ vaše jablká sú v dobrej kvalite ako v novembri-decembri, tak to nie je Hontianska... celý příspěvek >
Vrúbľovanie marhule, 15.3.2013
Marhule na broskyňové semenáče sa dajú úspešne vrúbľovať počas prúdenia miazgy za kôru.Pri hrubšom podpníku, kedy je treba viac ako dva vrúble, a následnom ujatí trebárs iba jedného vrúbľa však dochádza k hlbokému preschnutiu.Tím vznikne príliš veľká... celý příspěvek >
Výsledky degustace 30.11.2011 v ÚKZÚZ stanice Lysice, 14.1.2013
Fragrance bohužiaľ nemám.Môj príspevok bol reakciou na p.mičurinca ktorý tak hodnotil Idared.Nielen moje deti totiž v tejto dobe siahnu radšej po osviežujúcom a šťavnatom Idarede, ako po presladenom a už mierne vädnúcom Goldene.    Stano
Další diskuze:  6,  7  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika