Příspěvky uživatele - 57.250

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Roubování meruněk, 19.12.2013
Kromě roubů, které cíleně ve svazcích s cedulkami zakládám do půdy na severní straně boudy s nářadím,  zapíchávám při předjarním řezu pěkné letorosty k patě stromu. Týká se to odrůd, které plánovaně roubovat nechci, ale co kdyby (často si přijde... celý příspěvek >
Koňský hnůj, 19.12.2013
No a krávy snad siláž a senáž nežerou? Solení v lidské stravě je především problém sodno-draselné rovnováhy a nikoliv chloru Té větě taky moc nerozumím. Chápu, že pro lidské tělo je větším problémem zbavit se nadbytečného sodíku než... celý příspěvek >
Staré odrůdy jabloní, 19.12.2013
Beforest tedy příliš barevně lákavý není. Sám jsem si ho vysadil k plotu, aby mi barevnější odrůdy kolemjdoucí nekradli.  Kadé jablko je pro pěstitele svým způsobem krásné, kupující to ale vidí jinak.    Co se týče Goldenu, celožluté... celý příspěvek >
Koňský hnůj, 19.12.2013
Prasečí hnůj má podobné složení jako lidský - včetně obsahu chlóru To se mi nezdá.  Lidé si solí potravu podstatně víc než prasata. Navíc chlór je v tělních tekutinách a exkrementech vázán v poměrně stabilních sloučeninách, takže jeho... celý příspěvek >
Drnovice 2013, 12.12.2013
Jak by napsal Petr z P. "Dobrý rok pro Rozelu" Je pravda, že tato odrůda se letos vydařila asi všude. Zejména její úžasné vybarvení, které bylo krásně rudé již dlouho před sklizní. Je možné, že letošní netypické počasí (studený červen,... celý příspěvek >
Roubování meruněk, 12.12.2013
To je výhoda všech diskuzních fór. Smíte se držet svého tvrzení jako cosi košile, třebaže jste ho nikdy neodzkoušel. Není zde povinnost při určitém počtu protiargumentů, zkušeností či literárních údajů říci: "Beru zpět, myslel jsem si, že... celý příspěvek >
Roubování meruněk, 5.12.2013
Máte pravdu, tak ako ja nemám skúsenosti s vrúbľami zapíchnutými do zeme, zatracujete zas Vy spôsob chladničkový, s ktorým mám skúsenosti Souhlasím, pane Paĺo, je to tak jak píšete.  Nepochybuji o tom, že rouby v chladničce uchovat lze, již... celý příspěvek >
Zahradnické nůžky dvojsečné vs. jednosečné, 28.11.2013
určite je to menšia škoda ako keď vám takto,,uletí ´´pílka.Stačí to zatrieť, a druhý rok to nenájdete. Ano, pokud současně neuletí i ponechávaný termínál. S pilkou to srovnávat nelze,  pilka není alternativou žabky
Zahradnické nůžky dvojsečné vs. jednosečné, 28.11.2013
...pokud se má rána co nejdříve zavalit (jako je tomu u přeroubování) začistění kůry a lýka je vždy lepší To je asi pravda, nicméně mám za to, že se význam zahlazení řezné rány trochu přeceňuje. Zejména v případech, kdy ránu zatíráme voskem či... celý příspěvek >
Zahradnické nůžky dvojsečné vs. jednosečné, 28.11.2013
To, co píše Standa V., bych podepsal.  Snad až na to (což je ovšem moje nešikovnost), že je snadné nabrousit žabku. Rovné ostří roubovacího nože snadno nabrousím na kameni a obtáhnu na řemenu. Což s žabkou nesvedu. To ale není jediný ani... celý příspěvek >
Exnerova meruňka, 28.11.2013
12 cm meruňka? To snad po obvodu. Do plodnosti nastupuje pozdě a jmenuje se, tuším, Exnarova. Zkušenosti nemám.
Palenica &kolona, 28.11.2013
Kolona je druh destilačního přístroje, pálenice je instituce (prostor, místnost, firma), kde se destilují ovocné kvasy.
Kostkovica alebo slivovica, 28.11.2013
Myslím, že přesný návod na určité množství nelze napsat. Jsou totiž velké rozdíly ve velikosti švestek a procentuálním zastoupení pecky v plodu, rozdíly jsou i v chuti a hořkosti jader. Liší se i nároky jednotlivých konzumentů na sílu... celý příspěvek >
Expanzní likvidátor hryzců - krtků Kieferle W2. Je učinný?, 21.11.2013
Pánové, netahejte se o slovíčka. Všichni víme, že v přírodě neplatí skoro nic "výhradně". Je fakt, že málokde vidíme přes den pobíhat krtky po trávě mezi krtinci.  Draví ptáci řídící se zrakem asi na jejich populaci nebudou mít zásadní... celý příspěvek >
Slivovice - kvas, 21.11.2013
Sud je příliš plný, takže po sejmutí víka je test se svíčkou neprůkazný. Nejlepší by bylo změřit procento cukrů cukroměrem nebo refraktometrem a podle toho se rozhodnout. V případě duranciového kvasu se nic vážného nestane, když jej vypálíte o pár... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika