Příspěvky uživatele - 147.92

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Prosím o pomoc při určení plevele, 30.7.2010
Vrbovka malokvětá - Epilobium parviflorum, nebo jiná vrbovka s drobnými květy, kterákoli z nich je léčivá. Hanča
Identifikácia, 22.7.2010
Může to být buď líčidlo americké Phytolacca americana nebo líčidlo jedlé Phytolacca esculenta. Přesněji se to dá určit podle plodů. A jestli je to plevel - no, občas se tak chová. Hanča
Hrčky na smreku, 21.7.2010
No já bych na to kácení tak nechvátala, to je vždycky až to poslední řešení. Korovnice, pokud to jsou ony, se vyskytují na nejmladších větvičkách, až smrk poporoste, poškození nebude časem ani znát. Viděla jsem mnoho smrků, které byly poškozeny jeden... celý příspěvek >
Název rostliny, 20.7.2010
Má bílé květy? Nejvíc ze všeho připomíná lilek černý - Solanum nigrum, ale to je plevel, trochu mě mate, že kytka na fotce je v květináči. Každopádně lilek je to stoprocentně, a jako všechny lilky je jedovatý. Hanča
Plazivá rostlina, 18.7.2010
Clematis vitalba - plamének plotní, navíc je ještě jedovatý. Hanča
Hrčky na smreku, 18.7.2010
Vypadá to takhle? Hanča
O jakou rostlinu se prosim jedna?, 18.7.2010
A kromě toho, ty, které tak krásně kvetly, po odkvětu zahynou. I to je normální stav, ostatní růžice se bohatě rozrostou a některé z nich pokvetou zase příští rok. Hanča
O jakou rostlinu se prosim jedna?, 17.7.2010
Sempervivum arachnoideum - netřesk pavučinatý, skalnička, potřebuje sucho a hodně slunce. Roste tím lépe, čím méně se staráre . Hanča
Prosím o identifikaci rostliny, 17.7.2010
Yzop lékařský. Hanča
Co mi roste na zahradě, 15.7.2010
Mohl by to být krtičník hlíznatý -  Scrophularia nodosa, i když úplně jistá si z těch obrázků nejsem. Hanča
Je to bodlák, nebo ne?, 15.7.2010
Je to Phacelia tanacetifolia - svazenka vratičolistá, pěstuje se na poli jako zelené hnojení a je to medonosná rostlina. A kromě toho je krásná . Hanča
Které květiny slimákům nechutnají, 12.7.2010
Ani tohle není se zárukou. Přinesla jsem si od kamarádky sazenici lomikamenu, kterého se slimáci v její zahradě ani nedotkli. Zmizel do rána... Některých rostlin si nevšimnou, když jsou dospělé a v dobré kondici, ale rostliny mladé nebo čerstvě... celý příspěvek >
Prosím o identifikaci trvalky, 6.7.2010
Lychnis Coronaria – kohoutek věncový. Hanča
Sedmikrásky, 3.7.2010
Díky za oba recepty, myslím, že lístky z rugos budou ideální . Hanča
Sedmikrásky, 3.7.2010
Jedlé jsou i květy host a černohlávků. Moc by mě zajímalo to zpracování okvětních lístků růže, zatím je umím jen sušit na čaj. Můžete sem dát recepty?  Hanča
Další diskuze:  6,  7,  8,  9  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika