Příspěvky uživatele - 6.15

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Partenokarpické okurky pokrok či omyl?, 19.4.2011
Paní Magdaleno Dobromilo, Váš úvod moc nechápu. Partenokarpie = bezsemenost. Když nedojde k oplození, vyvinou se plody bez semen. Plody jsou jalové. Nechápu souvislost s rozmnožováním obojživelníků. P.S. Mám vaši kuchařku (sedmé vydání z roku... celý příspěvek >
Zivy plot do CHKO + zasadita puda, 13.4.2011
V krasu je dost sucho. Habr a buk se mi moc nezdá. V zimně se z pole nepráší. Nebál bych se opadavých. Co třeba babyka.
Okrasná jabloň, 12.4.2011
Velikost stromu nezávisí jen na odrůdě, ale i na stáří, řezu, půdních a klimatických podmínkách a na podnoži.
Roubování za kůru - je už čas?, 6.4.2011
Matčino je spolehlivá odrůda, která rodí každý rok. odolnost k strupovitosti je u ní přijatelná. Na rozdíl od Vandy nemá problém s hořkou pihovitostí. U nás už je také míza.
Pomologie nových odrůd jabloní, 31.3.2011
Říha ve svém Českém ovoci mohl psát o odrůdách, se kterými byly i několikasetleté zkušenosti několikastránkové eseje. Životnost dnešních odrůd v sortimentu je podstatně kratší... Poslední pěkný pomologický atlas je Kutina a kol. z roku 1992.
1. rez tejto čerešne, 28.3.2011
Já bych nechal 3-4 větve. Stačily by i tři. Je dobré, když nevyrůstají v horizontální rovině ze stejného místa. Ponechané větve bych lehce zakrátil, aby obrostly. Říznul bych i do terminálu, protože jinak by vyrašilo jen pět pupenů těsně pod... celý příspěvek >
1. rez tejto čerešne, 28.3.2011
Máte v tom trochu zmatek. St. Julien je slivoňová podnož... Jste si jist, že to je třešeň?
Rubín, 24.3.2011
Výchovný řez po výsadbě je u všech odrůd a druhů se moc neliší. Rozdíl je ale v řezu po podzimní a  jarní výsadbě. Po jarní výsadbě bych větve ořezal na cca 3 pupeny a terminál cca 15cm podle zásad střídavého řezu.
Stará jablon jak ostříhat, 24.3.2011
Pane doktore, druhové jméno je sieversii. To máme za to, že jsme vyhubili medvědy. Výsledky selekce našeho ptactva nejsou vůbec zajímavé. Medvěd zajistí i průklest, když se sápe na plody.
Rubín, 23.3.2011
Sázel jste to na podzim? Vřeteno bez korunky neznám.
Pomologie nových odrůd jabloní, 21.3.2011
Nojo, 2/3 března fuč a furt nic? Málem jsem to objednal i s tím časopisem. Naštěstí moje lenost cokoliv objednávat zvítězila a rodinný rozpočet neutrpěl.
Ako strihať?, 16.3.2011
Pane Palo, nechtěl jsem nijak zpochybňovat Wimpiho. Má reakce mířila k anonymu138,119, který zřejmě nepochopil, že vyhláška 332/2006 se týká i ovocných stromů...
Ako strihať?, 16.3.2011
Píše o tom Petr Hubáček Kolínský v práci Petra Hubáčka Kolinského o wěcech rybářských, ptáčtnických a štěpařských Na straně 43 se dočtete jak docílit toho, aby na višni rostly hrozny. V googlu najdete záložku knihy, vložíte název a najedete na... celý příspěvek >
Ako strihať?, 16.3.2011
Jakou normu myslíte? Můžete být konkrétnější? V normách ČSN jsem nic nenašel. Standardy EPOP řeší zdravotní stav rozmnožovacího materiálu. Vyhláška 332/2006 se sice řeší koruna, ale u školkařských výpěstků.
Jak ostříhat tuto jabloň?, 11.3.2011
Já bych vlky probral. Ty silné musí pryč. Nechal bych jen slabší. Některé mohou být zakončeny květním pupenem a ohnou se. Taky bojuju s jabloní, kterou předchozí majitel zahrady brutálně snížil. Vlky jsem probral. Ty co jsem nechal jsou dvouleté a... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika