Příspěvky uživatele - 153.130

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Urychlovač kompostu, 15.10.2008
Nerozumím teto vaší rovnici: Ca(H2O) = H+ + Ca(OH)+ Nemá tam být Ca +2 H2O = ? Ale ten vodík vám pak uteče z vody a to pak posouvá celou tu rovnováhu. A kde vemete v přírodě (v kompostu) vápník jako prvek?
Urychlovač kompostu, 15.10.2008
Zase se chytnu kousku vašeho textu:"OH- je ion co sposobuje zasadite vlastnosti hydroxidu vapenateho. Vapenate kationy tam nehraju ziadnu priamu ulohu. " Vapenté ionty tam hrají důležitou úlohu, kdyby tam nebyly, tak by tam nebyly ani... celý příspěvek >
Urychlovač kompostu, 15.10.2008
Nevím, jestli jsou tyto látky úplně neutrální (Dusicnan vapenaty, siran vapenaty, chlorid vapenaty) ale jsou to všechno soli silných kyselin a silnější zásady, proto mohou být přibližně neutrální (ale spíš bych si myslel, že budou všechny trochu do... celý příspěvek >
Urychlovač kompostu, 15.10.2008
To nechápu, to jako podle vás Ca(OH)2 ve vodném roztoku má pH 7? To je přece blbost.  Nebo to myslíte tak, že máte někde na hromadě Ca2+ bez něčeho dalšího? Pak ano, ale pak nemá smysl mluvit o pH. Pokud budou ve vodě jen uhličitanové... celý příspěvek >
Urychlovač kompostu, 15.10.2008
Ak ste chemik tak ako ste mohol napísat: "Zasaditu povahu vapenca ci vapna nemaju vapenate kationy, ale naopak uhlicitanove a hydroxidove aniony."  To je přinejmenším nešikovně formulované, na výsledném pH se zamozřejmě... celý příspěvek >
Pracnost pěstování trávníku, 15.10.2008
Nesekám tak často jako vy, jsou místa, která sekám v době největšího růstu tak jednou za týden, ale většinu jednou za 2-3 týdny a i méně často, Takže bych si tipnul, že nejčastěji sekaná místa jsou posekal tak 10x. A ostatní tak mezi těmi... celý příspěvek >
Pracnost pěstování trávníku, 15.10.2008
Teď, když je skoro po trávnikářské sezoně, jsem se pokoušel odhadnout jak pracné je udržovat takový nějaký zelený pažit na zahradě. Nemám žádný pěstěný trávník, stačí mi, že je to zelené.  Sekám trávu asi tak na 4000 m2, sekám ji rotační... celý příspěvek >
Nový dům - stará zahrada, 13.10.2008
S pampeliškama, semikráskama apod. se napřesrok počítá. Jsme na konci vesnice (za námi je pole) a tak nebudu naivní a myslet si, že jsem schopná udržet anglický trávníček, pokud nechci být otrokem zahrady. Je tam nyní hodně (myslím opravdu hodně)... celý příspěvek >
Nový dům - stará zahrada, 13.10.2008
Dobrý den, prosím o radu: Vzrůstá nám nový domeček na pozemku zarostlém škaredou travou. Za měsíc se má pozemek zarovnávat, ať není hrbolatý, ovšem straší mně ta škaredá tráva.  Podle mně, když to převálcují dorovna, tak tráva si asi najde... celý příspěvek >
Zásaditá, kyselá, neutrální?, 10.10.2008
Lépe by bylo řečeno: nedopustit, aby nějaké výkyvy pH nastaly.
živý plot, 10.10.2008
Tůje?
jak stříhat hroznové víno, 10.10.2008
Teď nevím jestli si dobře rozumíme, já to stříhám tak, že mám jeden někalikametrový výhon a ten má na té své délce plno vedlejších větví, a ty vedlejší větve stříhám na dva či tři pupeny. A když to máte na pergole tak chcete, aby to bylo husté,... celý příspěvek >
jak stříhat hroznové víno, 10.10.2008
Proč by nemělo být pěstování révy jednoduché? Znám lidi, kteří ji pěstují na pergole či se jim pne po zdi a nikdy ji nestříhají a hroznů jim tam naroste tolik, že je ani nesní. Já ji stříhám tak přibližně stejně jako je ten vámi kritizovaný... celý příspěvek >
rozmnožování pelargonií, 8.10.2008
Co takhle množení listem... existuje taková metoda?
Nemoc, škůdce - svilušky, 8.10.2008
Abych pravdu řekla, netuším. Nic po tom nelezlo. Ve vodě to nestojí - mám lebišovský truhlík. Voda je tudíž venku. Chvíli jsem při pohledu na to trpěla, po týdnu ostříhala a teď, když už to polovina lidí vyhazuje nebo schovává, mám krásnou,... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika