Příspěvky uživatele - 119.49

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Štíhlé vřeteno, 7.3.2010
Paní Martino není možné, že v lokalitě, kterou uvádíte nemůžete sehnat vhodný výsadbový materiál. Já sám Vám mohu nabídnout cca asi deset odrůd. Ovšem při výběru jabloní pro výsadbu ve tvaru štíhlého vřetene Vám rozhodně nedoporučuji jabloně na... celý příspěvek >
Ontario a Wagenerovo, 30.1.2010
Dobrý den. Na fotografii pana Ronyho je bezesporu odrůda Ontario. U této odrůdy existují dvě mutace. Jedna zelená s nepatrným líčkem, kde zelená v době konzumní zralosti přejde do žluté. Druhá mutace je téměř celočervená, lépe řečeno tmavorůžová. Na... celý příspěvek >
Odrůdy Andera, Primadela a Starkresa, 25.1.2010
Primadelu jsem již v loňském roce sklízel a to asi 20 plodů ze šesti kusů dvoulettých velmi štíhlých vřeten. Zatím ji degustuji nepravidelně cca po čtrnácti dnech. Plody vzhledově pěkné, mají mírné stopy po padlí. Řekl bych, že teprve nyní přicházejí... celý příspěvek >
Pozdní odrůda jabloně, 17.1.2010
Trvanlivost jednotlivých odrůd ovlivňuje několik faktorů. Zejména kvalita a provozní režim sklepa, lokalita pěstování, zvolená podnož, správná volba doby sklizně, kterou nejsme jako zahrádkáři bez laboratoře přesně určit. Jinak odrůda Golden patří k... celý příspěvek >
Ovocné stěny z meruňky, 2.1.2010
Dobrý den. Jsem velkým příznivcem ovocných stěn, dle mého názoru si však myslím, že vzhledem k Vaší vhodné poloze by bylo lepší držet se výsadby klasické.(u meruněk a broskvoní) Pěstování meruněk a broskvoní ve tvaru ovocné stěny je výhodné zejména... celý příspěvek >
Odrůdy vhodné na sušení, 19.12.2009
Vážení zahrádkáři, zajímal by mne Váš názor na vhodnost jednotlivých odrůd hrůšní a švestek pro účely sušení, zejména chuť, stav dužníny a dle Vašeho názoru nejlepší způsob skladování po usušení. Děkuji Milan Boštička
Ovocná stěna z hrušní, 3.11.2009
Dobrý den. Hrušně ve tvaru stěny pěstuji určitě déle jak třicet let. Jejich tvarování není o nic náročnější než u jabloní. Není pravda, že neexistují pro tyto tvary vhodné podnože. Vzdálenost v řadě mám 1m. Tento způsob pěstování hrušní je bezesporu... celý příspěvek >
Slivoň President, 5.10.2009
Osobně jsem z letošní sklizně slivoní tak trochu rozčarován. Dá se říci, že plody všech odrůd byly jakési zavadlé. Například Hanita nešla pořádně od pecky, Jojo velmi přeplodila a chuť nevýrazná (suchá) Odrůdu President považuji chuťově za výbornou... celý příspěvek >
Jojo doba zrání, 14.9.2009
Jojo jsem sklidil minulý týden v množství asi 40kg, pořád jsem čekal až zarodí více. I po letošní sklizni mohu konstatovat, že chuťově se mi jeví jako velice podprůměrná odrůda. Prosím zhodnoťte zde někdo Hanitu. Rovněž ji nemohu zařadit. Jde vám od... celý příspěvek >
Drevo na údenie, 1.9.2009
Topol rovněž není vhodný. Jak již jsem napsal, buk je jakýsi základ. Řekl bych, že jabloň od buku v mase nerozeznáte. Vycházel jsem z jakéhosi zahrádkářského prostředí, proto jsem uvedl jabloň a v závěrečné fázi např. švestku. S tím pochopitelně jde... celý příspěvek >
Drevo na údenie, 31.8.2009
Pane Vysloužile, před cca dvěma roky jste při naší příspěvkové neshodě sám uvedl, zě uzení masa a klobás znáte z vyprávění od své známé z masokombinátu, (pacientky) která Vám občas kousek uzeného donesla. Vůbec Vás tímto nechci zde shazovat ale... celý příspěvek >
Oullinská renklóda, 22.5.2009
Je to doslovný dříč. Plodnost každoroční, často až přeplozuje. Velikost plodu větší jak Zelená renkloda. Je dobrým opylovačem. Odolnost k šarce se uvádí jako tolerantní (ještě jsem tuto odrůdu napadenou šarkou neviděl) Do období plodnosti roste strom... celý příspěvek >
Zavčelení sadů a zahrad, 23.4.2009
U meruňky Pinkcot mi vykvetla jedna větev (je natočena k domu) o týden dříve než ostatní. Tato větev je obalena meruňkami. Ostatní větve velice sporadicky a ostatní stromy meruněk rovněž. To samé na broskvích. Jsem přesvědčen, že nedošlo k patřičnému... celý příspěvek >
Rozestupy mezi višněmi, 22.4.2009
Vzdálenost v řadě 3m je plně dostačující. Pokud pod nimi bude trávník volil bych zákrsek. Na sekačku to stačí a při kvetení je efektnější. Volil bych odrůdy relativně stejně vzrůstné.           ... celý příspěvek >
Čo sa jej mohlo stať, 20.4.2009
Padlí jsem rovněž zaznamenal. Nejvíce na založených nakoupených typových podnožích. Ovšem domnívám se, že na předložených fotografiích se o padlí rozhodně nejedná. Typoval bych hryzce, nebo popálení nevhodným postřikem, nebo přehnojení, zejména... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika