Příspěvky uživatele - Delkim

Cuketa - uhnívání, 30.6.2009
jinak letos už posbíráno cca. 35 cuket (zelené+žluté) ze 12 sazenic, všechny velikost tak 30cm a průměr 8-10cm, na gril ideální nebo na těstoviny! výborný recepty na to! jednoznačné plus jsou ty granule proti slimákům plus černá textilie, ten rozdíl... celý příspěvek >
Cuketa - uhnívání, 30.6.2009
tady jsem o tom psal myslím že se to jmenuje FERRAMOL www.zahrada.cz/forum/skudci/slimaci-0127/
Svinuté listy rajčat, 30.6.2009
pokud jsou svinuté a přitom TVRDÉ, pak se nic vážně neděje... průser je jak by byly listy měkké, vláčné... to je pak konečná... ostříhejte vždy listy co se dotýkají země, co jsou napadené plísní a taky ty co stíní plodům, jinak to nechte... celý příspěvek >
Kumato, 30.6.2009
černá rajčata pokud vím neexistují jako tzv. BLACK se označují rajčata s TMAVOU barvou, jde o směs přes tmavě fialovou, tmavě hnědou, atd... Kumato též je tato varianta podívejte se sem, tady najdete BLACK varianty co se nejvíce prodávají v... celý příspěvek >
Okurky Saladin, 30.6.2009
tak zatím to zdá se POMOHLO!!! postříkal jsem i Kuprikolem předevčírem a nahoře v nejvyšším patře normální přírůstky zelených listů bez jakéhokoliv poskození! dneska jsem odstranil veškeré "načaté" listy či načaté malé plody, dost se tím... celý příspěvek >
Co s tímto uvadlým rajčetem?, 30.6.2009
jsou ty listy povadlé a měkké a nebo jen zkroucené? pokud jsou "jen" zkroucené a tvrdé tak je vše ok, kroutí se prvotně při nedostaku vláhy a nebo i horkem, běžná věc jinak květy tam máte, jedno rajče sice předběhlo zbytek, leč toho bych... celý příspěvek >
Plísen okurková, 29.6.2009
Stejný problém řeším v jiném tématu spolu s dalším "kolegou", mrkněte se i tam.
Okurky Saladin, 28.6.2009
stejný problém... přičítám to tomu počasí... ve skleníku se nešlo té vlhkosti zbavit jakýmkoliv větráním... tu "hnilobu" opatrně otírám a postříkal jsem celou rostlinu(y) včetně pořádně i spodku fungicidem, myslím Acrobat že jsem použil a... celý příspěvek >
Rajče - plíseň startuje, 28.6.2009
myslím, že tam je ještě zmínka o velikosti rostliny, ne? podle toho se to pak taky myslím liší každopádně otrhejte nejprve všechny napadené části plus veškeré listy co se dotýkají půdy! následně připravte roztok a postříkejte celé rostliny PLUS... celý příspěvek >
Domácí ořechovice, 28.6.2009
nepamatuji si z hlavy poměr, ale já dávám dle receptu pradědečka tyto suroviny: zelené ořechy na osminky skořice hřebíček badyán! (v kuse, ty hvězdičky) nové koření líh (vodka) Promíchat a zalít lihem (vodkou).... celý příspěvek >
Rajče - plíseň startuje, 27.6.2009
ta OL je ale na sběr plodů, myslím že teď klidně proveďte další postřik a nejlépe jiným fungicidem Acrobat/Champion/Ridomil/Kuprikol atd... já dneska ve skleníku taky postřik provedl a bojím se o výsledek... na záhonech zatím relativně ok, veškeré... celý příspěvek >
Domácí ořechovice, 27.6.2009
asi fakt raději zajedu v pondělí do Makra pro velké okurky 5l a přendám je do menších, nač zbytečně riskovat, máte recht ořechy zítra otrhám a nechám je zatím vymáchat ve vodě a v týdnu to dodělám
Domácí ořechovice, 27.6.2009
Zítra se chystám očesat a naložit ořechy s kořením do alkoholu (vodka). Mám dotaz. Nemůžu najít velké sklenice od okurek, lze na ten měsíc až dva naložit ty ořechy s alkoholem do PLASTU??? použil bych plastový kanystr na vodu co mám... hm?
Rajče - plíseň startuje, 26.6.2009
dle informací pár mých kolegů zahrádkářů se po tomhle vlhkém a mokrém počasí již objevila plíseň na rajčatech! zejména tím trpí rajčata ve skleníku, ta vlhkost tam nešla v tom neutuchajícím dešti vyvětrat a je to pak bohužel znát... plus venku již... celý příspěvek >
Slimáci, 23.6.2009
potvrzuji úspěšný "lov", neustále nacházím méně a méně mrtvých slimáků a letos poprvé skutečně NULOVÉ škody na záhonech od slimáků
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika