Příspěvky uživatele - M.Amihaesei

Odstránění plevele s ohledem na blízkost studny, 30.4.2007 Obsahuje fotku
GARLON 4EC se použít dá, traviny nepoškozuje, používá se hlavně na likvidaci nežádoucích dřevin, pařezů, ale plevel s ním zlikvidujete taky.
Odstránění plevele s ohledem na blízkost studny, 30.4.2007
Roundup je totální herbicid. Likviduje veškerou vegetaci, takže postřikem byste zničila i samotný trávník. Pokud se plevel vyskytuje jen místy a není ho tolik, můžete Roundup použít tak, že neředěný ho nanesete štětečkem na listy plevelů. Pokud by to... celý příspěvek >
Mšice na růžích, 26.4.2007
Fast je už naředěný v rozprašovači. Měl jsem ho taky.
břečťan na svahu, 26.4.2007
Pokud je svah prudký tak, že bez rostlinného krytu by se zemina sesouvala, určitě textilie a pletivo není ku škodě, jinak to není tak nutné. Textilie minimálně zabrání prorůstání plevele, pletivo svah zpevní než se břečťan dostatečně rozroste a... celý příspěvek >
obyčejná fólie x netkaná textilie, 23.4.2007
Teoreticky se žádná fólie ani textilie použít nemusí. V tom případě ale budete muset dát o dost vyšší vrstvu kůry, aby mezi keři ve větší míře neprorůstal plevel. Vrstva mulče by měla být ideálně aspoň 15 - 20 cm. Přesto to není záruka že vám tam... celý příspěvek >
Výsadba ovocných stromků do jetele a trávy, 22.4.2007
Vysadit stromky určitě můžete. Jen jde o to, na jaké podnoži budou štěpovány, stromkům na silnější podnoži jetel vadit nebude. I když několik let po vysazení bych udržoval místo okolo stromků bez plevele, aby lépe zakořeňovaly a žádná vegetace jim v... celý příspěvek >
Co s dlouho neudržovaným trávníkem., 21.4.2007
O Roundupu jsem slyšel, že není nebezpečnější než dětský šampon - nevím nakolik je toto tvrzení pravdivé, ale vyloženě toxická látka, aby to otrávilo zvířata nebo lidi to taky není. Navíc je tu další problém - rytím se nezbavíte kopřiv ani rákosu -... celý příspěvek >
Zastřihování habru, 21.4.2007
Určitě to udělejte hned. Stejně jako u ovocných stromků musíte vyrovnat poměry mezi nadzemní a podzemní částí, zvláště poku došlo k byť částečnému poškození kořenů. Klidně o polovinu. Zvýšíte tak šanci ujmutí sazenic. Nezapomeňte na dostatečnou... celý příspěvek >
Tuje Smaragd, 19.4.2007
Dobrý den, Smaragdy jsou na živý plot dobrá volba. Pokud nechcete čekat až vám thuje dorostou do požadované výšky můžete si koupit i dvoumetrové thuje s balem a vysadit je. Nevýhodou je vyšší cena. Metrové thuje se vám uchytí. Chce to jen něco té... celý příspěvek >
Vzdálenost kompostu od studny, 18.4.2007
8 metrů není tak blízko aby to negativně ovlivnilo kvalitu vody ve studni. Max. hrozí vyplavení dusíku do spodních vrstev půdy, ale to byste kompost musela založit těsně u studny. Pokud do něj nevypouštíte ve větším množství např.  močůvku tak... celý příspěvek >
Živý plot z thuji, 17.4.2007
Nechápu kdo by vám radil abyste nedávala mulčovací kůru pod thuje? Já to takto dělám běžně a nejen pod thuje a není s tím problém. Kůra zabrání nadměrnému odpařování vody, takže je menší potřeba zálivky, také omezí růst plevele....
Co s dlouho neudržovaným trávníkem., 16.4.2007
Takto neudržovaný trávník je nejlepší zlikvidovat nejprve chemicky (Roundupem) poté počkat cca 14 dní než bude postřik dostatečně vstřebán vodivými pletivy rostlin  a ty začnou posléze usychat. Textilie není potřeba. 10 x 8 m není tak velký... celý příspěvek >
Rez hrušňová, 10.4.2007
Odstraněním hrušky rez neodstraníte.
Boysenberry, Helen, 9.4.2007
Také mám ostružiník Helen a nemůžu mu nic vytknout, na mráz je choulostivější než trnité. Na zimu 2005 - 2006 mi rostlina skoro celá pomrzla. Podcenil jsem situaci a nesundal  výhony ji z drátěnky a dostatečně nezazimoval. To byl asi hlavní... celý příspěvek >
nektarinky, 7.4.2007
Strom to přežije, jde o to že choroba strom vysiluje, protože pak musí tvořit nové listy. Můžete zkusit přihnojit dusíkatými hnojivy, stromek defacto chorobě do jisté míry  "uroste". kadeřavost napadá jen mladé listy, plně vyvinuté ne.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika