Co s dlouho neudržovaným trávníkem.



M.Amihaesei - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188)
21.4.2007 23:20
O Roundupu jsem slyšel, že není nebezpečnější než dětský šampon - nevím nakolik je toto tvrzení pravdivé, ale vyloženě toxická látka, aby to otrávilo zvířata nebo lidi to taky není. Navíc je tu další problém - rytím se nezbavíte kopřiv ani rákosu - spíš je jen namnožíte a i když je odstraníte mechanicky, vždy se najde zapomenutý kořínek, který obrazí a rákos je dost houževnatý plevel.

Mám s ním určité zkušenosti. Sousedi o kočky nemusí mít strach. Je vhodné postřikovat spíše po ránu a pak odpoledne, aby se postřik stačil vstřebat a nezaschl moc rychle, takže přes poledne bych to nedělal i když nyní ještě tolik sluníčko nepálí.

U doporučení ochranných pomůcek to není nijak zvláštní - je to chemická látka. Najdete to u každého postřiku, proti chorobám, škůdcům nebo plevelu. Tady myslím, že stačí ta rouška, max. brýle. Oblek může nahradit běžný pracovní oděv. Navíc Roundup se rychle odbourává, takže nezanechá žádné škodlivé "stopy" ani v rostlinách ani v půdě. To je jeho přednost. Jiné postřiky jsou podstatně dle mého názoru rizikovější pro naše zdraví. I když sám nejsem zastáncem masivní chemie, a podporuji přísloví, že nejlepší herbicid je motyka, v tomto případě nelze jinak než postřik doporučit.

A ještě pozor! Roundup se nesmí dostat na listy a zelené části rostlin, které zničit nechcete! Roundup je totální herbicid, který zničí veškerou vegetaci nejen plevel, takže opatrně, aby jste třeba sousedům nezničili nějaké keře nebo trvalky.

Na zeminu se zkuste třeba podívat na Sbazaru... myslím že jsem tam viděl pár nabídek kde se někdo chtěl zbavit přebytečné zeminy, můžete se zkusit zeptat...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 32.254 (?), 16.4.2007 23:37, zobrazeno: 48380x
Prosím, poraďte. Mám chatu s docela velkým pozemkem asi 10x8m. U něj je vyschlá řeka s rákosím, které se rozlezlo do trávníku. Trávník je bohužel dlouho neudržovaný,hrbolatý (je to na zlomení nohy) plný mechu, kopřiv, kostivalů a zmíněného rákosí, několikrát to tam přelila povodeň. Má cenu s tím něco dělat?Překopat, postříkat, přikrýt černou folií a počkat, až to vyhnije?Mám desetiměsíční dcerku a chtěla bych, aby si tam mohla bezpečně běhat a hrát.Kdy je nejlepší sázet trávu a jaká směs se dobře seče kosou - nic lepšího k dispozici nemám, není tam elektřina a na vození kanystrů s benzínem nemám auto. Díky moc předem za každou dobrou radu. Petra
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
M.Amihaesei - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188), 16.4.2007 23:56
Takto neudržovaný trávník je nejlepší zlikvidovat nejprve chemicky (Roundupem) poté počkat cca 14 dní než bude postřik dostatečně vstřebán vodivými pletivy rostlin  a ty začnou posléze usychat. Textilie není potřeba. 10 x 8 m není tak velký pozemek, aby se nedal přerýt rýčem.  Pozemek urovnat, oset  běžnou travní směsí, kosou sekat lze (musí být samozřejmě ostrá). Založit trávník máte možnost již teď, nedělal bych to déle než do konce května, kvůli letním vedrům a suchu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 32.254 (?), 21.4.2007 22:19
Děkuji za radu. Pokoušeli jsme se postříkat Roundupem a měli jsme problém se sousedy. Jejich kočky a psi chodí v noci po celé chatové osadě a jelikož tam nejsou ploty, lezou i k nám. Sousedi mají strach, že by se tam mohli otrávit, tak jsme toho nechali. Je to možné? V návodu o tom nic nepíšou, ale jenom ty bezpečnostní rady na stříkání jsou zarážející - ochranné brýle, roušku, obleky ... Zkusili jsme rýt a byly to úplný koberce mechu, co se nedá použít a musí se to vyhodit. Pod tím jsou kameny a kořeny. Budeme asi muset shánět hlínu, kde se shání levně větší množství? Dnes jsme pozemek přeměřovali, můj odhad byl velice špatný, je to 30x12m.Petra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
M.Amihaesei - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188), 21.4.2007 23:20
O Roundupu jsem slyšel, že není nebezpečnější než dětský šampon - nevím nakolik je toto tvrzení pravdivé, ale vyloženě toxická látka, aby to otrávilo zvířata nebo lidi to taky není. Navíc je tu další problém - rytím se nezbavíte kopřiv ani rákosu - spíš je jen namnožíte a i když je odstraníte mechanicky, vždy se najde zapomenutý kořínek, který obrazí a rákos je dost houževnatý plevel.

Mám s ním určité zkušenosti. Sousedi o kočky nemusí mít strach. Je vhodné postřikovat spíše po ránu a pak odpoledne, aby se postřik stačil vstřebat a nezaschl moc rychle, takže přes poledne bych to nedělal i když nyní ještě tolik sluníčko nepálí.

U doporučení ochranných pomůcek to není nijak zvláštní - je to chemická látka. Najdete to u každého postřiku, proti chorobám, škůdcům nebo plevelu. Tady myslím, že stačí ta rouška, max. brýle. Oblek může nahradit běžný pracovní oděv. Navíc Roundup se rychle odbourává, takže nezanechá žádné škodlivé "stopy" ani v rostlinách ani v půdě. To je jeho přednost. Jiné postřiky jsou podstatně dle mého názoru rizikovější pro naše zdraví. I když sám nejsem zastáncem masivní chemie, a podporuji přísloví, že nejlepší herbicid je motyka, v tomto případě nelze jinak než postřik doporučit.

A ještě pozor! Roundup se nesmí dostat na listy a zelené části rostlin, které zničit nechcete! Roundup je totální herbicid, který zničí veškerou vegetaci nejen plevel, takže opatrně, aby jste třeba sousedům nezničili nějaké keře nebo trvalky.

Na zeminu se zkuste třeba podívat na Sbazaru... myslím že jsem tam viděl pár nabídek kde se někdo chtěl zbavit přebytečné zeminy, můžete se zkusit zeptat...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.1 (?), 22.4.2007 12:00
Pri vykopovych pracich odvazi zeminu na skladky jestli nekde pobliz stavy tak skuste nejakou zem sehnat.Kockam se nic nestane neni to pro ne jedovate nesmi to vypit ,postrik se dela postrikovacem jemne kapky rychle zasichaji tak to kocky neolizou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 32.254 (?), 22.4.2007 21:42
Tak díky za dobré tipy, hned zítra jedeme stříkat. Budu vás informovat, jak to probíhá a jaký bude výsledek. Petra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498), 13.5.2007 14:04
Toxicita Roundupu pre zver je označovaná PR podľa zákona - teda prijateľné riziko - teda neškodné, ak sa použije podľa návodu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.54 (?), 4.5.2007 4:16

Dál se podívejte na diskusi - mechy .Váš pozemek je asi relativně vlhký, takže po vyhubení starého, vyrovnání a založení nového trávníku se jistě vyplatí vertikutace a pískování - viz diskuze  jak se zbavit mechu.

Skoro bych doporučil první sezónu zapískovat trávník i bez vertikutace .. 

A z roundapu skutečně nemějte strach, mám pět kočičáků a jsou OK. rondup, se navíc velmi rychle odbourává, ihned po dopadu na zem (proto vyklíčí ze semen plevelů na aplikované ploše plevel - po roundupu nezůstávají rezidua)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.54 (?), 4.5.2007 4:21

Dřív jsem sekal kde co, ale nyní si dju raději zaběhat.

Doporučená travní směs?  Asi bych volil Barenbruck - sportovní plochy. Je sice dražší, ale kvalita stojí za to.

PS. zvažte benzínovou sejkačku- na pětilitrový kanystřík "do ruky" posekáte zahradu minimálně třikrát. Navíc  - pokud nechcete , aby Vaše práce s likvidacíi plevelů a vyrovnáním trávníku nebyla zbytečná , je nutné sekat, nsekat , sekat. Velkou část plevelů  do určité míry udržíte na uzdě právě sekáním.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.251 (?), 4.5.2007 11:01

10 x 8 metrů je minipozemek. Nesekl jste se v těch metrech? To bych možná i já posekal kosou v kuse tak za půl hodiny. Problém kosy je ten, že se nehodí na nízkou trávu, takže kdo chce nízký zastřižený trávník, musí to řešit jinak.  Na pozemek 10 x 8 metrů bez elektřiny by se možná hodil onen vozík s noži. Nevím, jak se tomu říká, jspu tam tuším 4 spirálově zakroucené nože jakoby ve válci asi 30 cm dlouhém na kolečkách, jak se jezdí po trávníku, převod z těch koleček roztáčí ty nože a ty přiřezávají tu krátkou trávu. prý je to kvalitnější než strunová sekačka.

Pozemek tazatele už je pravděpodobně postříkaný roundapem, já bych jak mám zažité zacházet s kosou, nejdřív posekal to rákosí a další vysoké rostliny a uklidil do rohu pro výrobu kompostu a teprve potom použil ten roundap. Stejně nejhorší práce bude to zarovnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika