Příspěvky uživatele - 1.200

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kadeřavost broskvoně, 24.5.2023
Vybodnul jsem se na Amet, na prášení lísek a další "babské rady".Pohlídám si počátek pohybu šupin terminálních pupenů (tzv. zrdcádka Standy z Hradce) a v ten moment je nutno začít s postřikem mědí, pozdější zásah už je o ničem, jelikož houba už je... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně, 14.5.2023
Síran amonný se nehodí do kyselých zemin, tam je rozumnější použít ten ledek vápenatý.Nejlepší je použít Hortilon pro broskvoně zálivkou i postřikem na list.
Pilatka svestkova, 8.5.2023
Mospilan funguje perfektně, používám koncetraci jako na pilatku jabloňovou2,5 gramů na 10l vody.Spintor zabírá taky, ten použiju na obaleče a tmavku.
Raseni merunky nemoc nebo spaleni postrikem?, 7.5.2023
Z těchto fotek můžeme vyloučit poškození mrazem, postřikem i herbicidy.Jestli jsou ty rány bakteriálního původu nebo jsou způsobeny houbami Valsa leucostoma, Valsa cincta (Valsová korova nekroza meruňky) to může rozlousknou jen speciální... celý příspěvek >
Meruňka vadnoucí listy, 6.5.2023
Stříkat vším co je doporučeno.Osobně mám lepší zkušenost s tekutými přípravky (Horizon, Luna experience, Talent),ty jsou už bohužel pro amatérské pěstitele nedostupné.Výborný bude zřejmě nový prostředek Belanty.První postřik se doporučuje v době kdy... celý příspěvek >
Meruňka vadnoucí listy, 6.5.2023
Ořezáním napadených větví do "živého" omezíte šíření houby a zároveň podpoříte prorašení spících či bdících pupenů ze kterých se časem vybuduje nová koruna.Tedy pokud se záchranná operace povede.Pěstovat meruňky bez preventního postřiku proti... celý příspěvek >
Meruňka vadnoucí listy, 5.5.2023
Bio rozhodně nee.V tomto stavu může pomoci jen systémový fungicid (Belanty, Signum).
Meruňka vadnoucí listy, 5.5.2023
Moniliová spála, stříkali jste proti monili?
Raseni merunky nemoc nebo spaleni postrikem?, 3.5.2023
Na obou obrázcích nejsou žádné nekrozy vidět.Dejte jiné průkazné foto, nejlíp té levé rozostřené větve v pozadí (první obrázek).Takhle to vypadá na popálení špatně namícháným fungicidem, popřípadě úlet herbicidů.
Raseni merunky nemoc nebo spaleni postrikem?, 1.5.2023
Tazatel si částečně odpověděl sám.Fytotoxicita, spáleno postřikem.
“Tradiční švestka”, 27.4.2023 Obsahuje fotku
Vaňkova pomologie - občas se ještě dá sehnat v některých antikvariátech.
“Tradiční švestka”, 27.4.2023 Obsahuje fotku
Bystrická muškátová je moje nejoblíbenější pravá švestka z cca 40. odrůd.Byla nalezena v Maďarsku jako náhodný semenáč, takže je malinko náchylnější na jarní mrazy než Domácí švestka.Plodnost je střední, nehrozí rozlámání stromů pod tíhou plodů a... celý příspěvek >
Šittov rez, 16.4.2023
Ano Šittův řez se dělá jen u meruněk, ale když švestky ořežete začátkem června nic se nestane.Dělán to taky tak, co nestihnu na jaře doženu v červnu.
Rozkvétání slivoní, 16.4.2023
Neměly,protože ty s těma květními pupeny zůstaly u mě.
Rakovinné odumírání větví peckovin, 16.4.2023
Taky to odhaduju na 4-5 let, dřív jsem nic podobného neviděl.Časová osa sedí s tou bakteriální skvrnitostí.V Maďarsku byla zaznamenána v roce 2017 a na Slovensku o rok později.Podle nejnovější mapy výskytu už je "milý" Xanthomonas i v Norsku.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika