Příspěvky uživatele - 77.141

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jabloň vhodná na mušt, 31.3.2014
S rezistentů bych doporučil nebo vyloučil tyto odrůdy: 1 - Odrůdy vhodné pro moštování - Admirál, Merkur, Rozela, Angold, Selena, Topaz (mnohé z nich jsou triploidní čili rychlý růst) 2 - Málo šťavnaté rezistentní odrůdy : Rezista, Florina, 3 -... celý příspěvek >
Jak a čím správně očistit zahradní nůžky, nože a pilky po řezu, 18.3.2014
Dělám to podobně jako Pal'o.Před roubováním dezinfekce břitu nože ohněm (zapalovač).To samé na břitech nůžek po každém střihu stromku před střihem na dalším.Závěrečná očista vodou, osušení a olejíček.Čert nikdy nespí - Mičurin II.
Pink Lady, 5.2.2014
Pane Pal'o nádherná ukázka péče a umu prezentovaná touto "Řůžovou krasavicí".Úplně jste mě nalomil ji zkusit také.V poloskleníčku by to snad dokázala i v mé poloze.Vždyť G.Smith je kolem 20.října zralá.Jeden G.S. jsem nahradil Fuji a počkám, zda... celý příspěvek >
Odrody naších dedov a pradedov, 29.1.2014
Já jen žasnu co ta Coxovka musí snášet za příkoří.Dnes je při degustacích dávána na konec žebříčků.Zřejmě to má vyvolat dojem jak jsou novošlechtění kvalitní.Houby a švestky, možná na krásu, chutí se jí zdaleka nevyrovnají..O tom jsem přesvědčen.V... celý příspěvek >
Zase hryzec, 7.1.2014
Největší výhra je, pokud si vaši zahradu oblíbí lasička, tedy pokud nemáte slepice.Tento malý predátor umí zázraky.Loni jsem šel za bílého dne po zahradě a za zády slyším zvláštní zvuky a pištění.Otočím se a 4 metry ode mě lasička klátila nějakou... celý příspěvek >
Hvězdné odrudy - rezistenti a žlutoplodé odrudy, 10.12.2013
Zdravíčko.Vypadá to na ne zrovna velkou popularitu žlutoplodých odrůd.Také jsem toužil mít pro zpestření aspoň jednu odrůdu.Cesta však byla dlouhá.Po výsadbě Denáru (u švagra) a u sebe postupně Otavy, Zvonkového,Goldstaru jsem všechny zavrhl z... celý příspěvek >
Topaz, 13.11.2013
Pane Mittwoch rezistentní odrůdy mě nevadí.Sám je pěstuji.Vadí mě jak se tu slovo rezistence prezentuje jako všespásná vlastnost, která zaručuje kvalitní úrodu.Je to zažitý omyl možná záměrně šířený.Nevěřícně tady čtu rady na přeroubovování zdravého... celý příspěvek >
Red Delicious, 8.11.2013
Pane Rosťo je Vám tohle opravdu zapotřebí.Kolik se vás ještě vystřídá v ostouzení, pěkně si tu štafetu předáváte.Kampak se poděly vaše názory na původní problém tzv."Marketové odrůdy".Ono, když dojdou argumenty nastupuje sprostota.Naši staří a moudří... celý příspěvek >
Lucasova, 6.11.2013
Petře, co dodat, přesně jste tu chuť popsal.U mě taková stabilní.V Lucasce mám naroubovánu Charneusku.Dužnina je sice jemější ale až příliš sladká, bez kořenitosti.Předkové ji právem nazývali Fíkovka.Lucasku stavím před ní.Na jedné větvi mám ještě... celý příspěvek >
Tvar koruny - štíhlé vřeteno, 4.11.2013
Pane mičurinec, vřetenko je pěkně založené.Moc bych nestříhal.Letorosty zakrátil o 1/3.Kolmé přírustky ve spodní části, pouze ty dlouhé zakrátil na 3÷4 pupeny.Kratší nestříhat.Pozor na vyvazování letorostů během vegetace do vodorovné polohy lépe... celý příspěvek >
Lucasova, 4.11.2013
Ale nerezignoval pane Petře.Prezentoval jsem letošní úrodu a popis chuti nechám na Vás.Já na to nemám talent.Určitě odpovídá Vašemu popisu, vždyť 3/4 úrody mám rozabranou a mezi přáteli je velmi oblíbená.Všechny ani neuspokojím.Vybral jsem si ji před... celý příspěvek >
Mc Intosh, 9.10.2013
Zdravím pane Mittwoch.A proč se nepřiznat.Bylo to pět postřiků proti houbovým chorobám.Můj absolutní rekord a doufám že jej nebudu muset dlouho vyrovnat.Reaguji vždy na vývoj počasí.Podcenil jsem letos rezistenty a zle nato doplatil u Topase.Loni... celý příspěvek >
Jantar, 3.10.2013
V době pořizování této odrůdy (12 let) byla fota dostupná snad jen dvě.Jasně si pamatuji kónický tvar a plody skoro celočervené žíhané.Po první úrodě mě to zarazilo, jaký tvar plodů mám já.S netem jsem začal pátrat (fotek je stále poskrovnu).Nalezl... celý příspěvek >
Cherry Cox, 25.9.2013
Pane Petře, dovoluji si Vás odkázat na vlákno "Delicious červený" z 10.10.2011.Uvádím popisy základních mutací.V publikaci, kterou uvádím a čerpám popisy jsou uváděny i jiné méně významné mutace.Osobně si myslím, jedná se o Starking Delicious a je to... celý příspěvek >
Náhrada za Oleokol, 22.3.2013
Madex si můžete u firmy Biocont Laboratory. Obdržel jsem jej do dvou dnů. Moje zkušenosti: Madex používám 2 roky a jsem velmi spokojen, zvláště,když mám podplodiny a nemusím přikrývat.Účinnost vysoká, jako u klasických insekticidů.Základní... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika