Příspěvky uživatele - 205.204

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Chrastavitosť: "rezistenty" versus "nerezistenty", 29.9.2017
Ja som len reagoval na to, že p. Vysloužil napisal "Bez chemie". Viem, ze u nas, kde je teplejsie a su 3 generacie obalovaca jablcneho + este obalovac vychodny by to dopadlo neslavne. Tak ma len zaujima, nakolko su chladnejsie oblasti vo vyhode. T.j.... celý příspěvek >
Kdy přesazovat jahody, 29.9.2017
Súhlasím s tým, že momentálne je ideálny čas na výsadbu. Samozrejme, u nás na JZ Slovensku možno bez problémov sadiť až do cca konca októbra (to už nie je ideál), ale niekde pod horami bude deadline skorší. Vždy sa dá ale v krajnom prípade pomôcť... celý příspěvek >
Chrastavitosť: "rezistenty" versus "nerezistenty", 29.9.2017
Mohol by som sa spýtať, ako to dopadne bez chemickej ochrany s obaľovačom? Predpokladám, že vďaka chladnejšej polohe s ním nemáte až také problémy, ale aj tak. Koľko tak asi škody Vám narobí? Vošky, hubové choroby, piliarka, to všetko sa dá... celý příspěvek >
Myr. Vanovický afinita - vs zelena ringlota, 26.9.2017
co sa tyka myr. 29C, nemam s nim skusenosti. Cokolvek, co by som Vam povedal, si viete najst aj sam. Ja mam doma marhule na myrobalane od. p. Zibala zo Straznice aj z Plantexu a slivky na myrobalane aj od p. Soku z Krakovian. Nejake zasadne rozdiely... celý příspěvek >
Myr. Vanovický afinita - vs zelena ringlota, 26.9.2017
Zdravim, ta fotka je odo mna. Hoci sa stalo, co sa stalo, bol to len jeden strom a marhule sa na myrobalan stepia vo velkom, takze s tou afinitou to az take hrozne asi nebude. Dalsia vec je ze druhov myrabalanu je velmi vela a lisia sa vraj dost... celý příspěvek >
Jakou podnož pro meruňku, 25.9.2017
No ja mam teda na S.Julien marhule Tsunami a Bergarouge a keby som pravidlene nezavlazoval tak neviem ako by to dopadlo. Za sezonu mi viackrat prestali rast konce letorastov, rast sa obnovil az ked som poriadne zavlazil. Ale su to mlade stromy,... celý příspěvek >
Jakou podnož pro meruňku, 24.9.2017
Skoro všetko je silnejšie než wavit (povedzme okrem niektorých podpníkov z rady krymsk), z bežnej ponuky (pre kostkoviny) v SR/ČR asi všetko. Zelena ringlota je OK, vhodna aj do tazsich pod. Myslim ze vyzaduje vlhsiu podu. Vzrastom niekde medzi St.... celý příspěvek >
Vosy - jak na ně?, 23.9.2017
p. Fiala, objednavate z Ukrajiny? Dopravu riesite postou, alebo inak?
Jakou podnož pro meruňku, 22.9.2017
Väčšina toho, čo som napísal, platí pre slaborastúce podpníky ľubovoľného druhu. Ešte by Ste musel upresniť bližšie Vašu polohu, najmä či ide o teplú či chladnejšiu oblasť, pH pôdy, jej hĺbku, výšku spodnej vody, zásobu živín, aby som mohol byť... celý příspěvek >
Jakou podnož pro meruňku, 22.9.2017
"Prečo s minimálnym rizikom jarných mrazov?"  - Lebo neskore jarne mraziky su prizemneho charakteru. Ak budete mat pidistromcek na wavite, tak bude mat 2,5 -max 3m. Vsetko Vam zmrzne. Ak je velky strom, omrzne iba spodok koruny. Z hladiska... celý příspěvek >
Jabloň Lucy, 22.9.2017
No tak pŕŕŕ. Že sa Vám, p. Starší, nedarí pestovať stromy na slabších podpníkoch, to ešte nič neznamená. Možno máte len nevhodnú polohu, pôdu, zrážové pomery, naštepené slaborastúce odrody alebo zavírenú výsadbu. A možno len hľadáte vinníka všade... celý příspěvek >
Jakou podnož pro meruňku, 21.9.2017
Len do najlepsich poloh s kvapkovou zavlahou a hnojenim, kvalitnou podou, s minimalnym rizikom jarnych mrazov. Len cierny uhor. Pokial nie Ste obmedzeny moznostami nejakej mini zahradky, tak neodporucam. Neskusenemu zaciatocnikovi uz vobec.
Odrody odolne praskaniu s dlhou vydrzou na koreni, 21.9.2017
Z tohto hladiska som spokojny s Vostorgom, trochu menej s Nerom a Ester. Tie druhe dve su ale modre odrody s mensimi bobulami, preto aj zrejme menej praskaju. Nero som zacal oberat tento rok okolo 5.8., este mam par strapcov a su v dobrej kondicii.... celý příspěvek >
Gabrovská se Bulharům povedla, 19.9.2017
Otazka je - ako zalievate? Hadicou ku korenu, kvapkovou hadicou, rozprasovacom? Hlavne pri mladych stromoch sa mi neosvedcilo zalievanie hadicou do misy. Vyrobilo sa tak velmi jemne blato, ktore po obschnuti bolo tvrde ako skala, co malo neblahy... celý příspěvek >
Přiznejte letos pravdu s výnosem a odolností odrůd, 14.9.2017
Marhule na myrobalane su odolnejsie v tom zmysle, ze stromy na nich su vyrazne vyssie. Jarne mrazy casto spalia urodu len do urcitej vysky od zeme. Ak mate teda velky strom s korunou v rozsahu povedzme od 2m do 5-6m, tak castokrat ani neviete, ze... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika