Příspěvky uživatele - 111.8

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Brojleři - kuřata, 8.6.2016
Dobrý den, také bych chtěl od chovatelů pár rad.Chtěl bych si pořídit tak 15-20 rozkrmených brojlerů na výkrm na maso.Od krocanů jsem již upustil.Výběh mám po krocanech cca 15 x 25 m.Spát budou v krůtníku 2.80 x 3 m.Na noc budou zavření pres den... celý příspěvek >
Uzení masa a klobás, 1.6.2016
Maso před uzením nevařím, jen ho rozvlažuji.Prohřeje se a vysráží se z něj bílkoviny.Masem pak lépe prostupuje kouř.Uzení zdar, rpstylle@seznam.cz
Vyuzení hřbetního sádla (špeku), 15.5.2016 Obsahuje fotku
Zdravím, hřbetní sádlo jsem nasolil na kilo 20-25g soli a pořádně vetřel.Dal do lednice na 3 dny.Po této době jsem sádlo zalil dobře vychlazeným lákem (na litr vody 35-45g soli) a dal zpět do lednice (3-5C) na 14 dní.Pak jsem sádlo rozvlažil v teplé... celý příspěvek >
Dřevěná udírna - stavba svépomocí, 27.4.2016
Zdravím, podle mého názoru kamna tzv.všežravky nebudou jako topeniště dobrá volba.Topeniště u udíren se dělá bez roštu s růžicí pro lepší regulaci teploty.Zkuste udělat topeniště jen z vyskládaných cihel bez roštu.Pokud uvidíte změnu tak topeniště... celý příspěvek >
Vrba, 20.4.2016
Zdravím, z ryb udím jen pstruhy.1hod na 80C a pak 2-4hod na 60-70C.Topím bukem a na závěr přidám pár větviček jalovce na vůni.rpstylle@seznam.cz
Ryby, 20.4.2016
Zdravím, udím jen pstruhy.Pstruha nasolím i zevnitř na kilo 25-30g soli.Nebo se může udělat pasta ze soli a česneku a vetřít do pstruha.Dám do lednice 3-5C na 24 hod.Poté ryby vytáhnu, opláchnu vlažnou vodou, osuším a vkládám do dobře vyhřátého a... celý příspěvek >
Maso není dost proleželé, 20.4.2016
Dávám 20-22g soli na kilo masa.Naloženo 2-3 dny nasucho, poté zalévám převařeným a dobře vychlazeným lákem.Na litr vody 50-60g soli.Uloženo při 3-5C.rpstylle@seznam.cz
Vrba, 20.4.2016
Zdravím, já osobně bych na vrbě neudil.Když se pálí kůra z vrby tak smrdí a má kyselý kouř.Jaký kouř půjde do uzáku taková bude chut' uzených výrobků.Pokud je vrba suchá, tak bych ji odkornil a vyzkoušel přeudit nějaký párek at' není tolik... celý příspěvek >
Dřevěná udírna - stavba svépomocí, 9.4.2016
Zdravím, já jsem použil izolační vatu ROTAFLEX tloušt'ky 40mm.At' se daří rpstylle@seznam.cz
Hodně tmavé klobásy, 19.3.2016
Asi děláte něco špatně když při uzení bukem máte již od začátku maso načernalé.Buk je jedno z nejlepších možná i nejlepší dřevin na uzení.Udím na něm a nemám problém.rpstylle@seznam.cz
Maso jíž ze začátku černé, 17.3.2016
Maso se rozvlažuje právě proto že je to větší kus masa.V celém kusu masa se prohřeje bílkovina která se vysráží do vody a následně do masa lépe prostupuje kouř.Pokud tohle uděláte s klobáskou tak ji zničíte.Vyzkoušejte, uvidíte.Zatím jsem o... celý příspěvek >
Maso jíž ze začátku černé, 17.3.2016
Rozehřívám jen maso.Podle jednoho starého řezníka se klobásy nerozvlažují.Údajně by se na povrchu povařily a srazila by se v nich bílkovina a pak by nešly proudit.rpstylle@seznam.cz
Maso jíž ze začátku černé, 17.3.2016
Podle mého názoru maso pokojovou teplotu mít nemusí, protože se před vkládáním do uzáku rozvlažuje v teplé vodě cca 75-80C.Klobásy nechávám přes noc v chladnější místnosti a ráno vkládám do dobře vyhřáté a vysušené udírny.rpstylle@seznam.cz
Jak zabít rychle a účinně králíka, 27.2.2016
Nevím co jste si koupil za paskvil.Pružina vůbec není slabá.Asi s ní neumíte porážet.Já jsem s ní velice spokojen.rpstylle@seznam.cz
Stavba udírny v uzavřeném prostoru, 3.2.2016
Topeniště bych nedělal z kamen.Udírna nepotřebuje tak dokonalé spalování jako je u kamen.Topeniště bych posvařoval bez roštu s růžicí pro lepší regulaci teploty.Dělají se taková topeniště u přenosných udíren.Topeniště bude lépe přenosné a... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika