Dřevěná udírna - stavba svépomocí



host - 111.8 (?)
9.4.2016 9:40

Zdravím, já jsem použil izolační vatu ROTAFLEX tloušt'ky 40mm.At' se daří rpstylle@seznam.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 38.157 (?), 23.5.2011 20:19
Nejsem si jist, zda reagujete na můj příspěvěk, pokud ano tak celý kouřovod vede do podezdívky, spodní hrana kouřovodu je ode dna asi tak 10 - 15cm, na dně mám pak písek. Jinak jsem zvětšoval dveře, manipulace s masem během uzení se rázem zlepšila. Nainstalovat jsem dodatečně i tepelný strop a najednou mám o 10 stupňů vyšší teplotu, nemusím pak tolik topit.. S pozdravem vlapro@seznam.cz
Dřevěná udírna
Dřevěná udírna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 212.18 (?), 28.9.2011 11:31

Dobry den.Dival jsem se na vaši dřevěnou udirnu a tak se mi zalibila že jsem si postavil tu samou, jenom trochu větši a mohu řici že to nema chybu.dobry tah, za chvili je vyhřata a drži teplo.Ještě ji musim pořadně zaudit a bude připravena. Posilam obrazky ze stavby S pozdravem Franta

Dřevěna udirna
Dřevěna udirna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 255.5 (?), 7.2.2015 8:24

Pěkná udírna

Budu také renovovat starou na novou.Chci dělat dvojitý plášť z prken (palubek) a můj dotaz zní: mám první i druhý plášť dát na sebe nebo nechat mezi nimi vzduchovou mezeru. 
předem děkuji za odpovědi a těším se na vaše zkušenosti 

S pozdravem PAVEL

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 111.8 (?), 7.2.2015 9:25

Dobrý den, dvojitý plášt' je dobrá volba.Mezi prvním a druhým pláštěm mám tepelnou izolaci.Udírna se dříve vyhřeje, lépe drží teplo a neochlazuje se.At' se daří, uzení zdar rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 65.2 (?), 8.4.2016 10:30
Zdravím jakou tepelnou izolaci mam použit dekuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 111.8 (?), 9.4.2016 9:40

Zdravím, já jsem použil izolační vatu ROTAFLEX tloušt'ky 40mm.At' se daří rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 7.2.2015 9:28

Proč chcete dělat dvojitý plášť? Dřevo je dost dobrý tepelný izolant. Určitě lepší než plech, ze kterého fungují udírny taky. Jestli 19mm palubce nevěříte, použijte silnější. Proč se bojíte ztráty tepla? Ztráty  přes dřevo jsou minimální. Navíc při uzení nám nevadí, horší by byly ztráty kouře. Při uzení studeným kouřem dokonce schválně a cíleně ztrácíme teplo veškeré a jak jsou uzeniny dobré! Příliš dokonalá tepelná izolace může vést k tomu, že musíte tlumit oheň, aby se teplota nezvýšila a maso se nepeklo. Menším hořením se pak tvoří míň kouře. Natahování vzdálenosti ohniště od uzáku slouží právě k tomu, aby se část tepla ztratila cestou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 7.2.2015 9:55

Proč chcete dělat dvojitý plášť?...sice na funkci to nemá vliv, ale líp to zní. Když někomu řeknete, že máte na uzení dřevěnou bednu, tak neuděláte takový dojem, jako když řeknete, že to máte dvojité, pak můžete podiskutovat jaký je nejlepší izolant do té mezery a pro laiky vypadáte jako velký odborník přes uzení. No a staří praktici ví, že je to cipárna. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 7.2.2015 11:02

jj dvouřadové sako má jen o řadu knoflíků víc. ale zapíná se jen jedna

wink

Dvouplášťové udírny se dělají jen ty kovové a mezi kovové patří i dřevěná s vnitřním oplechováním z nerezi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 111.8 (?), 7.2.2015 18:16

Ve vláknu dřevěná udírna s izolací jste napsal, že je izolace jistě dobrá kvůli stálé teplotě.Plechové udírny určitě fungují také ale mohou se ochlazovat.Ztráty tepla se nebojím protože je udírna izolovaná.Já napsal že se izolovaná udírna dříve vyhřeje, lépe drží teplo a neochlazuje se.Kouřovod mám 1500mm dlouhý a ohen' nějak tlumit nemusím.Udím v létě i v zimě.Každý at' si udí v tom co má a včem mu udit vyhovuje.Izolace není cipárna a není pravda že se dvouplášt'ové udírny dělají jen kovové.rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika