Příspěvky uživatele - 184.146

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Aurora, Orangered, 7.7.2013
A jak jsi, Miloši, spokojen s kvalitou plodů u Aurory? Já dost dobře nevím, jestli jsem ze Spring Blush tak nadšený jen proto, že zraje ještě před Radkou a Leskorou. To samozřejmě taky. Po větším množství těchto plodů by byla určitě velká poptávka.... celý příspěvek >
Vlaška končí, 7.7.2013 Obsahuje fotku
"Divoce" rostoucí Vlaška na Poličsku (600m.nm.) poskytuje stabilní úrody v letech, kdy nezmrzne v květu. Oceňuji také nepřítomnost virové šárky.
Nejaromatictejsi odruda, 7.7.2013
Ani minulý rok 10.4., pane Mikeši? Popřípadě 18.5.?
Prepad plodov slivky, 7.7.2013
Já si pořád myslím, že ten Herman bude něco jako Bryská. Připomenout si chuť Bryské by taktéž po letech neškodilo. Obě jsou to slívy, takže bude později dužnina dosti měkká. Ať už je Herman jakýkoliv, výhodou je ta jeho ranost.
Spring blush, 7.7.2013
Rozhodl jste se pro Tsunami z důvodu lepšího vybarvení? Nebo proto, že bude zrát ještě o "chlup" dříve než Spring Blush? Zbarvení bude podobné, záleží na oslunění plodů. Já taková červená líčka ze známých důvodů nemívám. Jinak žlutooranžovou barvu... celý příspěvek >
Nejaromatictejsi odruda, 6.7.2013
Myslím, že jsme to tady už jednou probírali. Teď tady Kutinu po ruce nemám, ale mám dojem, že se tam uvádí jméno Bohutická jako synonymum pro VP. Jinde jsou to ale dvě různé odrůdy. Jinak mám dojem, že Marlen kdysi "rozčílila" Mirka, ale já jsem... celý příspěvek >
Obaleč švestkový - 1. generace, 6.7.2013
Já mám na některých plodech jen ty dobře známé dírky s visícím klejotokem. Myslím, že ale nakonec přece jen podlehnou moniliové hnilobě, i když se uvnitř červ nevyskytuje.
Prepad plodov slivky, 6.7.2013
Já jsem měl o Herman také zájem, dokonce jsem měl v plánu zajet na nějaký ten plod k Milošovi, ale vidím, že z toho asi nebude nic. V jakési degustační tabulce, kterou zde někdo nedávno zveřejnil měl Herman chuť ohodnocen sedmičkou jako většina... celý příspěvek >
Spring Crest, 6.7.2013
V té "vaničce" s Royal Glory měl jeden plod stejnou chuť jakou popisujete, pane Mikeši, ale ostatní ne. Tak nevím, jestli to neměli nějak namíchané. Máte pravdu, že tato chuť moc neláká.
Obaleč švestkový - 1. generace, 6.7.2013
Při aplikaci Calypsa jsem párkrát dostal pěknou spršku přes hlavu, ale vlasy mně z toho prozatím nevypadaly.  Při vzrostlejších stromech a bohaté úrodě bych žádný postřik neaplikoval, stejně jako Miloš. Mšice by mohla zvládnout hojně se... celý příspěvek >
Prepad plodov slivky, 6.7.2013
Na jabloních je úroda bohatá i přes částečný propad, který se uskutečnil už dříve. Švestky žádné nepropadly. Myslím, že je to díky dostatku vláhy v půdě. Ale ono jich zase tolik není, a to díky špatnému opylení a nezvládnuté pilatce. Jinak, Katinka... celý příspěvek >
Obaleč švestkový - 1. generace, 6.7.2013
Tak to mám teda radost, Kuky.  Asi to přejedu ještě jednou Mospilanem, co říkáš? Nebo, že by stačil ten Spintor? Ale myslím, že je to pro Tebe "čajíček". Lepší bude asi ten Mospik, viď?
Dosavadní klady a zápory letošní ovocnářské sezóny, 6.7.2013
Nevím jak u pana PP, ale na Vysočině (Poličsko 600 m.n.m.) jsem za ty roky takovou úrodu švestek ještě neviděl. Obsypaná Oullinská, Althanova a snad první úroda nikdy nerodící, prozatím neznámé švestky. Pro Vysočinu opravdu požehnaný rok.
Broskvoň Flamin Fury, 14.8.2012 Obsahuje fotku
Odrůda broskvoně FLAMIN FURY vybarvuje, ale jinak je stále ještě tvrdá. Pokud si necháváte posílat ovocné stromky, tak jistě znáte fotku prodeje stromků cz., kde je plod této odrůdy vyobrazen velký jak lidská ruka. Prostě reklama na velkoplodou... celý příspěvek >
První broskvoně dozrávají, 27.7.2012 Obsahuje fotku
Vypadá to, odrůda broskvoně Royal Vee, by mohla dozrávat přeci jen už v červenci. Na snímku je první, měknoucí plod na dvouletém stromku.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika