Příspěvky uživatele - 200.122

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Škůdce na na listech révy vinné, 10.6.2014
Pokud jste přesvědčená, že příčinou jsou krtonožky, musíte je nejprve vyhubit. Jak na to, se dozvíte například ZDE.
Jaká je to choroba?, 10.6.2014
Jak starý je ten keř a odkdy pozorujete prvé příznaky postižení? Jedná se o roubovanou rostlinu? Jsou v blízkém další výsadby révy?
Roxor ke kmínku, 10.6.2014
Záleží na tom, jestli je roxor jen zapíchnutý do země, bez další opory, anebo je jeho horní konec navíc uvázán ke spodním drátům na drátěnce. Ve druhém případě, který se často používá ve vinohradech, bohatě postačí osmička. V prvém případě, při... celý příspěvek >
Škůdce na na listech révy vinné, 10.6.2014
Pravděpodobně je problém s kořeny, buď je něco ožralo anebo uhnily. Také by to mohla být plíseň révová, což byste poznala podle bělavého plstnatého povlaku na spodní straně listů, které mají na horní straně žluté, jakoby olejnaté skvrny. Ovšem na... celý příspěvek >
Vitis vinifera - réva vinná, 21.5.2014
Pučet by už měla.
Halčivec révový nebo vlnovník révový, 17.5.2014
Tipnul bych si, že příčinou je onen postřik listovým hnojivem ve vyšší koncentraci, než snesou mladé listy révy.
Réva - choroba?, 17.5.2014
Pane Daníku, na houbu to nevypadá, spíš na nějakou fyziologickou poruchu, jako by si kořeny "lízly" něčeho, čeho si líznout neměly. Z fotky je patrné, že sazenice roste u zdi domu. Jste si jistý, že je zasazena do kvalitní zeminy a neroste například... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2014), 17.5.2014
"Mrazy letos de facto téměř nebyly..."   Jak kde.  K tomu krtkovi - kdysi jsem jej taky podezíral, ale pak jsem jej sprostil obžaloby. Je nevinen.
Kadeřavost už nyní, 7.5.2014
Letos jsem poprvé při dvou jarních postřicích Championem použil profi smáčedlo (Silwet Star). Zdálo se mi, že pokryvnost, čili schopnost dokonale smočit povrch stromků a zvláště pak "chlupatých" pupenů je horší, než v minulosti bez smáčedla (resp.... celý příspěvek >
Jak se zbavit pařezu?, 5.5.2014
Vykopaných stromů už mám za sebou docela dost, pařez ani jeden. A ani bych nechtěl. Pokud ten pařez není jen nějaká houžvička, věřte, že budete proklínat okamžik, kdy jste se pro tento způsob odstranění pařezu rozhodl tím více, čím budete hlouběji a... celý příspěvek >
Halčivec révový nebo vlnovník révový, 3.5.2014
Ahoj Mirku, když koukám na Tvé fotky poškozených listů, připomněl jsem si podobnou situaci, která se mi stala asi před dvěma, či třemi lety. Po použití Omite proti roztočům na mladých sazenicích to vypadalo velmi podobně až stejně. K přípravku Omite... celý příspěvek >
Obyčejný rýč vs. Fiskars, 21.4.2014
Nejsem si jistý, zda jste zájem obchodníka neuspokojil už tím, že jste neodolal a reklamou vychvalované drahé výrobky si koupil. Peníze se tak dostaly z Vaší peněženky na bankovní konto obchodníka i výrobce, čímž byl účel reklamní prezentace splněn.
Otužování mladých rostlinek, 21.4.2014
Zatímco Vy jste (letos) koupil loňské prostokořenné neolistěné sazenice, pan vin_jc si sám vypěstoval letošní sazeničky z řízků. Ty jsou již olistěné a mají mladé křehké bílé kořínky. Mnou doporučený postup se týká právě tohoto případu, neboť je... celý příspěvek >
Otužování mladých rostlinek, 21.4.2014
Zakořeněné a olistěné řízky zasaďte do květináče (kontejneru, PETky,...) s vhodným půdním substrátem. Postupně otužujte venku. V počátcích pozor na přímé osvícení sluncem, zejména kolem poledne a po něm, neboť může dojít ke spálení lístků, které se... celý příspěvek >
Nebezpečny škodca, 18.4.2014
Myslím si, že kroužek Chemstopu anebo podobného lepidla, nanesený dole na kmínku by jim pohyb po keřích spolehlivě znemožnil.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika