Příspěvky uživatele - 200.122

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Odrůda Regent, 8.7.2014
Určitě bude zajímavé sledovat, co se z toho vyklube. Zaujaly mne nejen ty délkově protažené bobulky, ale i ty na tuto dobu netypicky červené listy, třapina i řapíky.
Nemoc revy, 7.7.2014
Toto poskození hroznů mi jako padlí nepřipadá. Spíš bych si tipnul na poškození slunečním úpalem. Je to u zdi a když tam neproudí vzduch snadno se to přehřeje.
Nemoc revy, 7.7.2014
Taky Vás zdravím Vlastamane, čest Vašim vinařským počinům! Necítím se být nějakým odborníkem na choroby révy, sám se v tom plácám jako kapr na souši. Bylo by lepší, aby svůj názor vy jádřili i ostatní. Ale zeptám se úvodem: jak jste ošetřoval proti... celý příspěvek >
Poradíte někdo, co má strom za problém?, 6.7.2014
Jedině snad jej vytáhnout ze země, zkontrolovat kořeny, zkrátit kmínek na délku tak, aby se dal celý stromek ponořit do vody, nechat ho ponořený 24 hodin a vysadit na stinné místo a nebo lépe do velkého kontejneru (aby mohl být později šetrně... celý příspěvek >
Nemoc revy, 22.6.2014
Je to padlí, aplikujte FALCON 460 EC, případně jiný prostředek, určený proti padlí révovému, viz. např. Agromanuál.
Co vaše réva? (2014), 22.6.2014
Pane 210.184, u vás žádný problém s okvětími nevidím. Jste na začátku kvetení, začínají teprve vylézat prašníky, třapina je zdravá. Ale máte tam hálčivce, viz. děravé listy.
Co vaše réva? (2014), 22.6.2014
Mirku, koukal jsem do Pavlouška, zmiňuje možnost napadení květenství jak plísní révovou, tak padlím a dokonce běžně i plísní šedou. Bohužel, fotek tam moc není, takže rozdíly v napadení nejsem schopen porovnat.
Co vaše réva? (2014), 22.6.2014
Mirku, příčinou padlí na bobulkách Lory, může být i ten giberelin. Bobule se vyvíjí rychleji, než za standardních podmínek a možná jsou proto buněčné stěny více náchylné k prostupu patogena. Z toho, co píšeš o zbývajících sprchlých střapcích, se zdá,... celý příspěvek >
Totální chloroza i přes použití chelátu železa, 22.6.2014
"Chlorozu ale nemůže přece způsobovat nedostatek dusíku..." Broskvoně jsou na přísun dusíku velmi náročné. Při jeho nedostatku listy rychle žloutnou, vytvářejí se na nich červené fleky a listy opadávají. Pozor, chlorózu může způsobit i nedostatek... celý příspěvek >
Totální chloroza i přes použití chelátu železa, 21.6.2014
Pokusme se vyhodnotit známé informace: Problém se v dřívějších dobách nevyskytoval, nyní se týká pouze starých broskvoní, které tím od jistého okamžiku začnou tpět a chlorotický stav se u nich s postupem času vytrvale zhoršuje. Okyselení půdy... celý příspěvek >
Olej do sekačky, 18.6.2014
"Tuším, že se nachází na jednom ze čtyř rohů sekačky, ale už si bohužel nepamatuji jestli vpředu, vzadu a na které straně". Opravuji: nachází se nikoli v některém rohu sekačky, ale v rohu motoru, samozřejmě. A měl by to být levý zadní roh z... celý příspěvek >
Jak napravit řezem tuto révu, 15.6.2014
Nic se nestalo, poroste dál z nejmladšího zálistkového pupenu. Na té fajfce je opravdu jenom jediný zelený výhonek a nic jiného z ní neraší? To se mi ani nechce věřit.
Padání nedozrálých třešní, 15.6.2014
Také by mě zajímalo, jak tento "odhazovací princip" přesně funguje.
Dřevokazná houba - jak ošetřit?, 15.6.2014
Houbu neodstraňujte, je to zbytečné. Nechte strom dožít. Ovšem pozor, aby se nevyvrátil a při pádu nezpůsobil nějakou škodu.
Škůdce na na listech révy vinné, 10.6.2014
Já si nemyslím vůbec nic, já jenom hádám z toho, co jste napsala. Víc nejsem schopen poradit.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika