Příspěvky uživatele - 119.49

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Mečíky ze semínek, 25.5.2010
Je třeba mečíky dát ven do polostínu. Lepší by bylo vysít je začátkem května do řádku přímo na záhon. Pokuste se v misce odstranit dno a zapustit je s miskou přímo do záhonu. Pozor na plísně a třásněnku. Na zimu vyjměte a uložte na místo kam dáváte... celý příspěvek >
Sparťan, 25.5.2010
Ano Lord L. má výbornou chuť. V mém okolí odrůda zcela vymizela pro svoji malou velikost, krátkou trvanlivost (např. i proti Spartanu)  a velkým problémem této odrůdy byl obrovský propad před sklizní. Bylo nutné jablka podtrhnout, neboť když... celý příspěvek >
Paprika - deformacia listov, 24.5.2010
Tato deformace je jednoznačně způsobena přehnojením celkovým, nebo nevyváženým hnojením. Pozor rovněž je tam mšice (zdá se na jednom obrázku)
Sparťan, 21.5.2010
Lord Lambourne x Spartan. Teprve odrůdu zkouším. Osobně se domnívám, že Spartana nahradí. Pokud dobře znáte Spartana a vyhovují Vám jeho vlastnosti, pak si Spalorda pořiďte. Domnívám se, že to bude dobrá odrůda pro vyšší polohy, neboť šlechtitel... celý příspěvek >
Břečtan na dům, 21.5.2010
Pane hoste, jestli v celé Střední Evropě, to opravdu nevím, ani jsem nečetl Váš příspěvek, ani jsem na něj neodpovídal. Psal jem pouze svůj názor na dotaz tazatele. Má odpověď byla jasná, stručná a hlavně se opírala o osobní zkušenost. Pokud jste se... celý příspěvek >
Břečtan na dům, 21.5.2010
Před třemi roky jsem na novostavbu vejmiňku pustil břečťan. Půda je zde prohnojená, takže rostl přímo neuvěřitelně a v loňském létě pokryl celou stěnu. V tento okamžik nastal ten pravý problém, kdy začal šplhat pod jednotlivé šindele nové střechy,... celý příspěvek >
Kvalitní český česnek, 18.5.2010
Ano z pacibulek si můžete namnožit sadbu, ovšem v žádném případě nemůžeme hovořit o ozdravení. Jinak chybu hledejte hlavně v pěstování. Česnek, ač se to nezdá je velmi náročnou rostlinou na pěstování. Vyroste všude, ale naroste pouze při dodržování... celý příspěvek >
Broskvoň na drátěnku, 16.5.2010
Ano jde to, ovšem při zmrznutí větve se nová velmi špatně zapěstovává, většinou je to nemožné (alespoň do přesného tvaru) Daleko lepší tvar je kordon v zahuštěném řádku (50cm) a odpadá pracná... celý příspěvek >
Merunka Radka, 27.4.2010
Každá meruňka (pokud po sklizni nezakrátíte letorosty) nakvétá postupně. Je to oblíbený trik prodejců a někdy i školkařů. Ještě jsem nezažil u nové odrůdy aby šlechtitel napsal že je tato odrůda nevhodná. Šlechtění stálo peníze, tak se musí zaplatit.... celý příspěvek >
Postřik Baycorem proti mrazu?, 15.4.2010
Zadešťováním rozumím postřik vodní mlhou, čím jemnější, tím lepší. Zadešťování provádím postřikovači o průtoku 20l/h. Má to však tu nevýhodu, že očekáváte mráz, večer postřikovač pustíte a necháte ho postřikovat do rána. V průběhu postřikování... celý příspěvek >
Postřik Baycorem proti mrazu?, 15.4.2010
Ano je to Champion. Tuto informaci jsem zde uváděl již před třemi lety, kdy zde ještě o Championu nebyla řeč. Znovu píši funguje to. Dále po rozkvětu Boraxem. nebo kyselinou boritou. Je ovšem velký problém v tom, že postříkat se má 24h před mrazem a... celý příspěvek >
Lze roubovat hrušeň na jabloň?, 11.4.2010
A jsme zase u polopravd. Onehdá jsem četl v jedné zahraniční literatuře... Takže Wiliamsovu nutno roubovat na kdouloň s mezištěpováním, neboť tato odrůda nemá s kdouloní afinitu, což se klidně plně projeví až v pozdější době, kdy už by mělo dojít k... celý příspěvek >
Třešňová palmeta, 7.4.2010
Dobrý den, nevím jakou konkrétní představu máte o palmetě, zda uvažujete o nějakém podpůrném drátu atd. ale osobně bych Vám doporučil (pokud máte možnost závlahy) výsadbu na podnoži PHLA na vzdálenost 2m s oporou středového kůlu a jednotlivé větve... celý příspěvek >
Sparťan, 31.3.2010
Jestli mohu doporučit, nekupujte Spartana, kupte si odrůdu Spalord. Bude Vám určitě lépe chutnat. S pozdravem Milan Boštička
Štíhlé vřeteno, 8.3.2010
Dobrý den, paní Martino, jestliže půjdete nakupovat výsadbový materiál, musíte v dané prodejně říci toto: "Chtěla bych nakoupit tyto odrůdy které jsou naroubované na podnožích vhodných pro způsob pěstování ve tvaru štíhlého vřetene". Při nákupu... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika