Příspěvky uživatele - 98.115

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
sázení vánočního stromu, 13.12.2008
Já mám také dotaz-o školní praxi v okrasné školce jsem zachránil z kompostu borovičku výšky asi 140 cm s hodně osekaným kořenovým balem.Zasadil jsem ji do květináče a poctivě po celý rok zaléval.Přírůstek za rok je sice malý, asi 5 cm, ale žije.Mám... celý příspěvek >
Chryzantéma, 22.11.2008
Krátký den je ten, když je noc delší než den, aspoň tak jsme se to učili ve škole.To košatění, že některá chryzantéma je hezky kulatá a jiná košatá, to je patrně záležitost odrůdy.Ty jiné květy jsou patřičně způsobeny vynecháním řezu, pokud se... celý příspěvek >
Název pokojové kytičky, 22.11.2008
Já mám takový dojem, že je to nějaký druh Plectranthusu.Přez zimu musí mít chladno kolem 10 až 15,jinak opadává a uschne.Láďa.
Synadenium - možnosti množení, 22.11.2008
Obvykle tuto rostlinku množím zakořeněním větvičky ve vodě.Zkusil jsem dát do vody také list s řapíkem a včera koukám, list pustil kořínky a stejně rychle, jako větvička.Takže Synadenium lze množit i listovými řízky.Doma této rostlině říkají adéla,... celý příspěvek >
přezimování agave, 21.11.2008
Kaktusy se správně přezimovávají při snížené teplotě, ale také nejlépe při nejvíce světla.Zimování kaktusů ve tmě je nouzové řešení přezimování při nedostatku osvětlených chladných míst.Zimování agave venku nejspíše nepřežije, záleží na stanovištních... celý příspěvek >
Řízkování břízy, 21.11.2008
Asi Vás zklamu, ale všechny stromy mimo vrby a topolu množit řízkováním nelze.Zkusit to můžete, řízky možná zakoření, ale nevyroste strom, ale keřovitá forma.Řízkování se dělá tak, že vyzrálý, nejlépe jednoletý výhon se rozporcuje na části asi se 3... celý příspěvek >
zčernalé listy na mucholapce, 21.11.2008
Pozor, květináč s masožravkami musí stát ve vodě.Já, když jsem si přinesl masožravku, uschla skoro celá rostlina až na srdíčko, po několika týdnech znovu obrazila.Masožravky nemají rády zálivku tvrdou vodou po delší dobu.Po několika sklapnutí lapače... celý příspěvek >
Zelené jablko - opravdu Boikovo?, 16.11.2008
U nás u pole v křoví roste poměrně vysoká jabloň rodící nádherně zelená jablka velikosti jako menší jablko, nejlépe chutnající po přemrznutí.Jabloň plodí bohatě každým rokem a není napadána škůdci.Co nejdříve jabloň vyfotím.Snad by to mohla být... celý příspěvek >
slepičince z drůbežárny - ano či ne?, 16.11.2008
Dle mého názoru má trus z drůbežárny, pokud je to klecový chov, menší kvalitu než z domácího chovu.Slepice z domácího chovu mají větší výběr z potravy a více pohybu.K využití slepičinců, já jsem smíchal slepičince se starou slámou v poměru 1:1 a... celý příspěvek >
Neznama rostlina, 16.11.2008
Mohl by to možná být také skočec obecný upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/95/Ricinus_communis_carmencita2.jpg
vosí hnízda v zemi, 16.11.2008
Někde jsem četl, že se někdo pokoušel vypudit krtka zemním plynem-do díry pustit zemní plyn a natahnout k ní zápalný knot a škrtnout.Výsledek byla prý zahrada jak po nájezdu divokých prasat.Pokud vosy nemají rozlehlé hnízdo a v dosahu několika metrů... celý příspěvek >
Bromelie, 15.11.2008
Bromelie patří mezi rostliny, které nemají výrazné období vegetačního klidu, zalévat a přihnojovat pořád stejně.S tím přihnojováním, doporučuje se poloviční koncentrace, protože bromelie nemají rády zasolení.A to zrůžovění květu, to je celkem... celý příspěvek >
Jaké trvalky do suché půdy?, 15.11.2008
K výběru rostlin je lepší vědět, jestli je místo osluněné či zastíněné.Pokud je osluněné, ještě bych doplnil netřesk a mrazuvzdorné opuncie.Pokud by nebyl přez léto přivést na místo vyústění okapu ze střechy, výborně by tam šel javor dlanitolistý -... celý příspěvek >
Masivní otvor ve větvi, 15.11.2008
Podle fotek z dutiny rána nevypadá špatně.Strom má tendenci ránu zavalovat a pokud mu pomůžete ošetřit dutinu s přídavkem auxinů, určitě stromu trochu přilepšíte.My máme ve škole Acer sacharrinum-javor stříbrný, vzrostlý a má masivní dutinou od... celý příspěvek >
Jak na mravence?, 9.11.2008
Mravenci nemají rády levanduli, možná by pomohlo vstřínkout malinko levadulového oleje injekční stříkačkou do podlahy.Láďa.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika