Chryzanténa



Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 98.115 (?)
22.11.2008 18:29

Krátký den je ten, když je noc delší než den, aspoň tak jsme se to učili ve škole.To košatění, že některá chryzantéma je hezky kulatá a jiná košatá, to je patrně záležitost odrůdy.Ty jiné květy jsou patřičně způsobeny vynecháním řezu, pokud se rostlina zastřihuje, má mnoho květů-to jsou dušičkové chryzantémy, pokud se vyštipuje postranní obrost, vznikne jeden velký květ, to jsou chryzantémy velkokvěté, tyto 2 druhy nelze zaměňovat. Foto lze vložit až po zaregistrování.Láďa.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 98.115 (?), 22.11.2008 18:29

Krátký den je ten, když je noc delší než den, aspoň tak jsme se to učili ve škole.To košatění, že některá chryzantéma je hezky kulatá a jiná košatá, to je patrně záležitost odrůdy.Ty jiné květy jsou patřičně způsobeny vynecháním řezu, pokud se rostlina zastřihuje, má mnoho květů-to jsou dušičkové chryzantémy, pokud se vyštipuje postranní obrost, vznikne jeden velký květ, to jsou chryzantémy velkokvěté, tyto 2 druhy nelze zaměňovat. Foto lze vložit až po zaregistrování.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.145 (?), 10.10.2010 20:50

Hezký večer, pročetla jsem tady diskuzi o chryzantémách a mám k vám, zkušenějším, dotaz. Koupila jsem si 2 chryzantémy přímo v zahradnictví. Paní majitelka mě ujišťovala, že když je vysadím do záhonu, přežijí zimu a vykvetou příští rok. Chtěla jsem se zeptat, jestli můžu skutečně vysadit do záhonku ještě teď "dušičkové" drobnokvěté chryz., které mám dosud v květináči venku na terase. V noci už u nás bývají -4 st. Pokud ještě vysadit, napiště mi prosím, co dál. Po odkvětu sestřihnout (a na kolik?) a přikrýt chvojím? Děkuji moc Nora.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 11.10.2010 12:58

Dobrý den Noro,

já ty květníkové budu teprve sázet do země. Když nejsou již pěkné, tak je ustřihnu, nezakrývám je a čekám na jaro. Většinou všechny vyrostou znovu. Když je zakryjete, je to samozřejmě jistější. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika