Příspěvky uživatele - 252.250

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jabloň na M9, 28.10.2009 Obsahuje fotku
Rád bych věděl, jakou má podnož zakořeňovací schopnost. Ptám se proto, že jsem udělal při roubování chybu. Narouboval jsem pár jabloní na kořenové výmladky od podnože. Ty byly od kmene vzdáleny 15cm. Teď na podzim jsem se rozhodl, že je přesadím.... celý příspěvek >
Ananas, 27.10.2009
Ano jak píše pisatel nademnou. Jen doplním, že se někde doporučuje (a já to tak i dělám) celou ružici (zakořeňujete-li ji přímo v květináči v půdě) zakrýt sáčkem, aby měla větší vlhkost vzduchu - vesměs je to tropická rostlina. Ale nezapomnět do... celý příspěvek >
Mandlovník, 27.10.2009
Taky jsem zkoušel mandloně pěstovat a to celkem dvakrát. Podmínky v zásadě nevyhovující ale zkusil jsem to - samozřejmě neůspěšně. Trefil jsem se vždy do chladnějších zim. Popravdě řečeno problém je v tom, že mohou být 3-4 zimy relativně teplejší... celý příspěvek >
Jakou ranou slivoň?, 25.10.2009
Letos na podzim rušíme Čačanskou lepotici a místo ní zkusím Hanitu. Čačanská výrazně zklamala. Každý rok na jaře 3/4 letorostů nevyraší (asi zmrzne a zklejovatí) proto taky nekvete a neplodí. Posledních 5 let byla průměrná plodnost 10 plodů. Máme tu... celý příspěvek >
Jablon granny smith, 18.10.2009
Já jsem zkusil něco jiného. Před dvěma roky jsem nasadil semena z koupených plodů, příští rok na jaře letorosty vroubuji do plodících stromů - to by mělo snad urychlit plodnost a budu vyčkávat co s toho bude. Nedělám si naděje na nějaký zázrak, ale... celý příspěvek >
Určení odrůdy, 14.10.2009
Snad Starkrimson - ten je fádně sladký někdy až nahořklý a s nazelenalou dužninou + strupovitost a na třetím obrázku je vidět i žebrování.
Cibuloviny - kdy do země?, 7.10.2009
Zbylo mi pár cibulek narcisů. Tak mě napadlo, že by jsem je nasadil na stejný plac k cibulkám které jsou na jednom místě již dva roky - přitom mě napadlo, že bych zrovna vyryl i ty staré, půdu bych trošku obměnil a znovu bych je dal i s novými... celý příspěvek >
Kaštan, 6.10.2009
Už jste někdo zkoušeli kaštan (jírovec) roubovat.Sháním do zahrady kaštan s červenými květy (jírovec pávie, jírovec pleťový) ale nikde ve školkách ho nemůžu nalézt. Proto jsem se rozhodl, že si v zimě ustřihnu roub někde v parku a naroubuju na... celý příspěvek >
Co je za odrůdu?, 5.10.2009
Tak mé tipy: 1) Starkimson, 2) Hájkova muškátová reneta, 3) Kalvil červený podzimní
Znáte dlažbu z kamínků a pryskyřice?, 26.8.2009
 Dobrý den, materiál se jmenuje TOPSTONE a vyrábí je firma z Halenkova, okres Vsetín, zdraví Věra
el. pila Narex vs Dolmar, 26.3.2009
S Narex - kou jsem během 8 hod nařezal na metrové délky "kladovku" 17 plm tvrdého dřeva, dub, buk, habr o průměrech do 40 cm. Naprosto bez problému, výkon je perfektní. Pilu používám několik let, motor kolmo k ose není problém. Stejně... celý příspěvek >
Myrobalan jako podnoz, 28.2.2009
Vysvětlení je jednoduché - právě ty žluté (červené)  kuličky co rostou tak hojně u silnic jsou myrobalány. Pravý špendlík je sice žlutý (přezrálý až slabě do oranžova) ale má tvar švestky a vyskytuje se již poměrně vzácně. Nejčastěji na východní... celý příspěvek >
kácení ovocných alejí, 21.2.2009
Jsem proti vykácení. Lidi jezdí jak blázni, dobře jim tak.Kvůli těmto bezohledným řidičům, kteří jezdí místo 90km/h stotřicet a víc, pod vlivem alkoholu atd. pokácet aleje.Ti co s tím souhlasí zřejmě také nemají čisté svědomí.To že nějaký blázen... celý příspěvek >
Mazání řetězu - hydros, 15.2.2009
Plně souhlasím, sedimentace je levná a velmi účinná forma filtrace - viz odstředivý čistič oleje a pod. Doporučuji ještě přes punčochu z důvodu záchytu nějakých plovoucích nečistot. Zbytek ode dna zásadně nepoužívat. AB
Fíkovník, 7.2.2009
Jelikož se mi nedařilo  fíkovník přechovat přes zimu, hodil jsem ho ven. Sice každý rok vymrzl až po zem, ale pokaždé spolehlivě obrazil. Letos jsem ho poprvé (konečně) zazimoval asi 5-10 cm vrstvou pěnových čtverců.Lednové mrazy, kdy pět dní za... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika