Příspěvky uživatele - 113.229

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Neználek prosí o radu, 15.6.2020
Za hrozny bych naopak nechal cca 10 listů, jinak nevyzraje hrozen ani réví pro příští rok. Listy v zóně hroznů je možné odstranit, nejlépe po odkvětu, později by bobule mohly trpěl upalem. Také se doporučuje v zóně hroznů vylamovat zálistky,... celý příspěvek >
Lejuna, Lerosa, Lemeda, Lenova, Kompakta, 8.4.2020
U mne je bohužel Leskora úplně na prach. V mých podmínkách na Hané se nedá o pozdnějším vykvetání hovořit. Kvete vždy před Velkopavlovickou nebo Maďarskou.
Zalozenie vinice, severny svah 250 m.n.m, 7.4.2020
Rondo bych před pár lety doporučil, teď už jsem vykopal všechny jeho keře. Na jaře brzy raší a má velkou potřebu zelených prací. Odolnost k lísni dobrá, k padlí slabší. Víno špatné není. Z modrých odrůd dává velmi dobrá vína Regent, Cabernet... celý příspěvek >
Prolectus - Moniliova spala, 21.2.2020
Prolectus je povolen nejen do révy a broskvoní, ale i do meruněk, slivoní, třešní a višní. A dokonce proti plísni šedé do jahodníku a do tykvovité zeleniny. Zajímavá je ochranná lhůta, s výjimkou révy je jednodenní.
Neprůhledný listnatý plot vedle silnice, 20.2.2020
Pokud vede pod pozemkem plynové potrubí, správce plynovodu Vám tam nepovolí výsadbu žádného keře. Alespoň tak jsme dopadli s výsadbou na vesnici: Pro doplnění: před rekonstrukcí silnice tam rostly padesátilété ořechy, ale nyní už tam nepovolí nic... celý příspěvek >
Virus ToBRFV, 19.12.2019
O bramorách jsem také zmínku nenašel, ale obávám se, že to pravděpodobné, že je bude napadat. Jako hostitelská rostlina je jmenován Lilek černý, který se unás běžně vyskytuje a myslím, že je schopen i zimu přežít. Nejhorší ale je přenos osivem, to by... celý příspěvek >
Virus ToBRFV, 18.12.2019
Tomato brown rugose fruit virus (Tobamovirus - ToBRFV)
Virus ToBRFV, 18.12.2019
Pro pěstování rajčat a paprik se objevila nová hrozba a to Tomato Brown Rugose Fruit Virus (zkráceně ToBRFV). Bohužel se jedná o virus, který je přenášen také osivem, proto se nejen v EU, ale i na celém světě zpřísňují podménky prodeje osiv i... celý příspěvek >
Odrody odolne praskaniu s dlhou vydrzou na koreni, 10.10.2019
S Galahadem tak dobré zkušenosti nemám, nesvědčí mu většinou velké vedra po dozrání. Pokud mám vyzdvihnout jiné odrůdy, líbí se mi v tomto ohledu Šarada UA, Prezent a Pamjati učitelja.
Prosím poraďte odrůdu, 10.10.2019
Jak jsem psal výše, bezsemenné odrůdy se najít dají. Co se týká umístění u domu pod přesahem střechy, jmá to svoje výhody a nevýhody. Přesah střechy pomůže proti plísni révové, ne proti padlí, ale díky tomu se výběrí možných beszemenných odrůd... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 29.8.2019
Potvrzuji zkušenost Mevika, Pamjati nebesnoj sotní v obou letech ukázala vysokou odolnost k plísni révové. Padlí se na ní vyskytuje, ale nijak náchylná tato odrůda není, na rozdíl od ní vedle rostoucí keř Belaje Cerekev je silně napadený. Co se... celý příspěvek >
Ide to aj (ne)chemicky, 28.8.2019
Moje zkušenosti s odrůdami typu Preobraženie jsou stejné, jejich chuť je jen průměrná a navíc jsou dost napadány padlím.  U Aladdina bych chuť tak špatně neviděl, v mých podmínkách i co mám zprávy od jiných pěstitelů této odrůdy lze jeho chuť... celý příspěvek >
Co vaše réva 2019?, 13.8.2019
Jen jednu chybu ten Regal Seedless má a to sice to, že to určitě není Regal Seedless. Skutečný Regal má jiný tvar i velikost bobulí.
Polehla cibule - uz sklizet?, 22.7.2019
Pokud je cibule polehlá, je lepší ji sklidit a dosušit někde v suchu.
Rajčata 2019, 10.6.2019
Valdo dělá při extrémních teplotách, jako že loni jich bylo dost, protáhlejší plody. Ptala jsem se přímo v Semu na prodejně. Takže žádná záměna, je to jen estetický detail.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika