Příspěvky uživatele - 120.64

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zničené listy u mladých rezistentních jabloní, 1.8.2019
Mladé listy na koncích letorostů vypadají zdravě, takže se mi sluneční úžeh jaksi nepozdává. Spíše to vypadá na nějakou houbovou chorobu listů, poruchu ve výživě, nebo na aplikaci nějakého nevhodného postřiku před tím, než začaly růst letorosty.
Rajčata Primora z Lidlu - skvrny, 30.7.2019
Je to možné, že se jedná o Black Krym. Někde jsem četl, že Black Krym a Black from Tula jsou téměř identické odrůdy. Moje zjištění je ale jiné. Black from Tula mají plody měkké, až blátivé, na rozdíl od plodů Primory, které jsou nyní pěkně tuhé.... celý příspěvek >
Pekingské zelí a dřepčíci, 25.7.2019
Na Dřepčíky(i na mšice) platí opakovaný postřik vodním roztokem tekutého mýdla, Jaru nebo Puru.
Odrůda Admiral, 24.7.2019
Strupovitost to zcela určitě není. Podle mne se jedná o zhojený povrchový požerek nějakého škůdce - housenky píďalky, pilatky nebo obaleče, - čert aby se v nich vyznal.
Rajčata 2019/2, 24.7.2019 Obsahuje fotku
Na rajčatech vidím, jak se doslova tetelí blahem v nynějších vysokých teplotách. Ve spodních vijanech jsem musel odstranit plody poškozené kroupami, úroda bude dostatečná i bez nich. V této fázi by úrodu mohlo pokazit jedině další krupobití.
Rajčata Primora z Lidlu - skvrny, 24.7.2019 Obsahuje fotku
U mne také zvítězila zvědavost nad racionálním uvažováním a koupil jsem jeden plod Primory (země původu Španělsko) za 30 Kč, na ochutnání a na semínka. Chuť mi vyhovovala, mám rád tmavá rajčata, tak jsem vybral semínka a předpěstoval pár sazenic.... celý příspěvek >
Stekovics - spôsob pestovania rajčín, 23.7.2019
Mimo jiné Stekovicz také říká, že nejchutnější jsou rajčata když se nezalévají. V tom mu dávám zapravdu a potvrzují mi to nechutná "celoroční" rajčata ze skleníků, která jsou pěstována bez půdy, jen v živném roztoku.
Červenání listů broskvoně, 20.7.2019
Vypadá to na houbovou chorobu, která se nazývá Suchá skvrnitost listů peckovin. U nás letos řádí na třešních.
Roubování na pařízek, 18.7.2019 Obsahuje fotku
Reagoval jsem na následující vyjádření Mičurina II z 17.7.  v čase 11:21... \"Jak jsem uvedl, provedl jsem toto roubování v nouzi a poukázal na její proveditelnost a také na její nedostatky a podmínky které vyžadují pro úspěšné provedení.Nic... celý příspěvek >
Roubování na pařízek, 17.7.2019
Zdravím Velkého Mičurina II a mám dva dotazy. Za prvé, nerozumím tomu, proč normální roubování za kůru Tittelovým způsobem nazýváte roubování v nouzi? Za druhé, píšete "Na čistotu odrůdy věřím, proto ty pokusy na podnožový pařízek." Jenže podnož je... celý příspěvek >
Proliferace a metlovitost výhonů na slivoni, 17.6.2019
Díky za všechny reakce na můj dotaz.
Proliferace a metlovitost výhonů na slivoni, 13.6.2019 Obsahuje fotku
Mám dotaz, zda se na přiloženém snímku může jednat o proliferaci, způsobující metlovitost výhonů a jestliže ano, zda je lepší stromek ihned zlikvidovat nebo počkat, zda se překotný růst později sám neupraví.  Výhony rostou z roubu, roubování... celý příspěvek >
Mandelinka, 31.5.2019
Nevím jak to s tou mandelinkou vlastně je. Mokrý hnůj nepoužívám, jedině ten granulovaný.  Na podzim zarývám zelenou hořčici. Při podzimním rytí ani při jarním sázení brambor jsem v půdě nikdy brouka mandelinky neviděl. Takže jsem stále... celý příspěvek >
Mandelinka, 31.5.2019
Letos se opakuje stejná mandelinčí invaze, jako před rokem. Na rozdíl od loňského roku zhruba se třítýdenním zpožděním, díky chladnému a deštivému počasí, zato ale s nezmenšenou intensitou. Když se prstem odloubnete půdu od rašícího stonku, najdete... celý příspěvek >
Kniha - ovocné stromy, 28.5.2019
Pro mne je nejlepší taková kniha od Radoslava Šrota "1000 dobrých rad zahrádkářům."
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika