Příspěvky uživatele - 248.232

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jed Akátu, 9.4.2017
Ono po vyhrané bitvě je snadné býti generálem. Vy jste to prohrál už tím, že jste prvotní infekční poranění zandbal. Teď už tam mimo primární infekce a zánětu máte i mix infekcí z nemocnice a polikliniky. Osobně radši řeším lokální problém dokud... celý příspěvek >
Jed Akátu, 9.4.2017
Okostice je všude tam na povrchu kosti, kde není její alternativa ve formě úponu šlachy nebo kloubní chrupavky. Jinak je mi záhadou, že když je někdo Bl..c nebo De..l, tak že se se svou... tady ještě pochlubí. SfK.
Nemocný rhododendron - co s ním?, 9.4.2017
Před rašením nových listů vždy ty nejstarší vypadají nějaké nemocné. Já osobně bych nedelal nic nového a jen se těšil na nově rašící květy a listy. Možná by neškodilo namulčovat pod keře kyselou baltskou rašelinu. SfK.
Jak daleko od sebe nasázet maliny a ostružiny?, 8.4.2017
Aby se Vám to nepletlo, je dobré dát 4,5 m jednouplodících malin, oddělit 4 mi sazenicemi ostružin (nejlépe Navaho) a zbytek do konce záhonu dát remontující maliny. Jednotlivé sazenice se sázejí 0,4-0,5 m od sebe. SfK.
Množení thůjí, ze semena či řízkováním?, 7.4.2017
Kupované jsou množeny řízkováním. Jde to snadno, když se ví jak. Nejlépe zakořeňují řízky z mladých rostlin, tedy nebojte se koupit jednu thujku a rozporcovat ji na řízečky. SfK.
Plevel v travniku, 7.4.2017
... ještě mne napadlo, že to může být kulturní odrůda řepky olejky, protože některé jsou šlechtěny na vyšší odolnost proti herbicidům právě proto, aby získaly konkurenční výhodu při postřiku herbicidem na dvouděložné... Tj. příměs hořčice a řeřišnic... celý příspěvek >
Odrůda ořechu, 7.4.2017
S ohledem na skutečnost, že technologie roubování ořešáků byla objevena až po roce 1970, jsou vlastně všechny odrůdy "nové moderní". Bohužel prvotní výběr v ČSSR byl orientován na velikost plodu a nikoliv tak na další užitkové vlastnosti. Z tohoto... celý příspěvek >
Zloutne mi cesnek, 5.4.2017
Viróza je potvora, jakmile ji jednou česnek chytí, sám se neozdraví. Sadbový česnek z vlastní sklizně je potřeba označovat v porostu už před sklizní, aby na listech nebyly ty tipické žluté proužky či jiné nezdravé projevy. Pokud vybíráte sadbu až po... celý příspěvek >
Plevel v travniku, 5.4.2017
Pampelišky souhlas. To ostatní jsem považoval za jestřábník i když jsem váhal i s těmi brukvovitými. Jenže na brukvovité (Řeřišnice luční aj.) by při vhodné teplotě měl Starane forte zabrat. Ne všechny brukvovité jsou ale jednoletky, ale z kořenových... celý příspěvek >
Ochrana ořešáku před mrazem, 5.4.2017
Rafaeli, ta ochrana je chápána jen pro letošek, aby se zbytečně neztratil rok při zakládání kmínku. Přikopčení hrůbkem je pro případ, že by terminální pupen/y namrzly až do apikálního meristému. Pokud ale dojde k prodloužení terminálu o cca 1-1,5 m z... celý příspěvek >
Plevel v travniku, 5.4.2017
Ten plevel je jestřábník nebo pampeliška (prostě čeleď Asteraceae) na kterou Starane nezabírá. Navíc Starane nezabírá i na citlivé plevele, pokud noční teploty klesají pod 6°C. Nyní je potřeba pravidelně sekat, aby se co nejvíce omezilo zastínění... celý příspěvek >
Plevel v travniku, 5.4.2017
Njn plýtvání. Na herbicidy je stále příliš brzo. Při chladných nocích se účinek dostavuje později než v létě. Pokud jste sekal bez sběru (tj s mulčováním) tak se část herbicidu ještě uvolní z posekané hmoty a bude retardovat růst citlivých plevelů.... celý příspěvek >
Nenaruší kořenový systém kanalizaci a vodovodní potrubí?, 5.4.2017
A vy už jste u svařovaného potrubí z HDPE viděl nějaký spoj s těsněním? Naopak ale u některých betonových potrubí nemusí strom hledat spoje s těsněním a stačí i nepatrné trhlinky v materiálu, které by běžně zarostly inkrustem, ale kořínek je... celý příspěvek >
Ochrana ořešáku před mrazem, 5.4.2017
Nevím, jak bude fungovat distanční topení, protože v domečku bude teplý vzduch stoupat ke stropu... Ten koncept s PETkami přiloženými těsně ke kmínku obaleném novinami pracuje s malým rozsahem teplot, ale o to stabilněnji. Voda v PETkách bude na... celý příspěvek >
Nenaruší kořenový systém kanalizaci a vodovodní potrubí?, 5.4.2017
jj pokud bylo potrubí betonové... Vodovodní HDPE by mělo vydržet a spíše zaroste do kořene než aby se porušilo. Naopak, litina praskne když se spojí síla kořenů a mrazových změn v nadloží.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika