Příspěvky uživatele - 183.190

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Močovina a kravský hnůj, 14.6.2016
Letošní mírná zima byla pro mech výhodná, mohl vegetovat skoro pořád. Pokud v távníku prospívá jetel, je to známkou nížšího množství dusíku - jetel ho získává z ovzduší a tím má výhodu proti travám. Tak kde je hodně dusíku jetel nemá moc šance, trávy... celý příspěvek >
Močovina a kravský hnůj, 13.6.2016
Dolomitický i "český" vápenec se běžně používá k údržbě trávníku k úpravě pH jako prevence proti mechům.. Příměs hořčíku je výhodou - prospívá jednak trávě a druhotně i živočichům trávu spásajícím. Pokud se týká hnojením trávy postřikem roztokem... celý příspěvek >
Močovina a kravský hnůj, 11.6.2016
Pokud se týká dolomitického vápence - vaše úvaha o hořčíku je správná, a jeho použití by nemělo želvu ohrozit, na území Chorvatska a Řecka, Turecka a jinde žijí milióny želv celý život na dolomitickém vápenci a nijak jim to neškodí. Na rozdíl od... celý příspěvek >
Močovina a kravský hnůj, 10.6.2016
Pokud máte postřikovač, tak tu močovinu rozpusťte a postříkejte s ní trávník. Nemusíte se bát, že tam zůstanou kuličky, močovina se po postřiku na list vstřebá cca do 2 - 6 hodin a její využití je dvojnásobné proti hnojení granulemi. Pokud hnojíte... celý příspěvek >
Močovina a kravský hnůj, 8.6.2016
Nejde ani tak o otravu, ale tráva hnojená močovinou má vyšší obsah dusičnanů, nevím, jak želvy tolerují zzvýšený obsah dusičnanů, dítě té trávy nesní asi tolik, aby to vadilo. Prodávaná močovina je chemicky čistá, tam jiné látky nejsou.
Chilli, 20.5.2016
Nevím, mě v tom substrátu úplně stejně dopadly i batáty, jakony, rajčata, papriky, výsev tabáku, monardy různých druhů atd. Tak jsem to vysypal do trávníku a rozhrabal, pomohlo to proti pampeliškám a sedmikrásce, popenci to neudělalo nic.
Chilli, 19.5.2016
PS - podobný problém je diskutován i na tématu " Kroucení listů rajčat"
Chilli, 19.5.2016
Nepoužil jste kupovaný substrát? Stalo se mi to taky - v průmyslově vyráběných kompostech bývá i tráva posečená na trávnicích ošetřených selektivními herbicidy proti dvouděložným rostlinám. Pro některé citlivé rostliny to může být likvidační.
Jaký máte hrášek?, 1.4.2016
Pro konzervárenství a mražení se pěstují dřeňové odrůdy. Jen na kaši se pěstuje normální hrách.
Jaký máte hrášek?, 1.4.2016
Určitě žere - a taky ho připraví o vláhu. Pokud např zasejete mrkev do zahrady mezi stromy a na pole tak ta ze zahrady je proti té polní poloviční.
Bataty, 25.3.2016
Beauregard je oranžový i vevnitř a má jiné listy, tahle má listy vykrajované jako javor.
Bataty, 24.3.2016
Stokes purple,  Beauregard a pak jedny z Portugalska - s fialovou slupkou a bílou dužninou a z Chorvatska s oranžovou slupkou a bílou dužninou. Bohužel, všechna ta jména jsou bez záruky, jsem odkázán na to co se sežene v obchodních řetězcích a... celý příspěvek >
Bataty, 20.3.2016
Dejte je do vody a nechte zakořeněné, pokud budouu dlouhé - klidně je rozdělte na více rostlin. Budu letos zkoušet 4 odrůdy batátů, jsem zvědavý jak to půjde.
Kukuřice ze sadby?, 8.3.2016
Tři sestry je koncept pěstování, který není úplně ideální. Nejvíc dusíku potřebuje kukuřice když roste do výšky. V tu dobu jsou fazole ještě malé a žádný dusík neprodukují. Kukuřice je spolu s řepou největším spotřebitelem dusíku na poli. Ten musíte... celý příspěvek >
Brambory ze semen - kvetoucí, netrpící pylovou sterilitou, 19.1.2016
Ruská firma SEDEK nabízí bramborová semena.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika