Příspěvky uživatele - 84.71

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
První sadba vinné révy, 15.7.2015
Pak je tu i možnost, že za usychání můžou hraboši, kteří podhrabávají rostliny, zvláště když zaléváte. Já zalévám co nejméně (teď už budu muset..) a mám s nimi také problém.
Choroba viniča, 12.7.2015
Takhle to vypadalo před opadnutím (sprchnutím)? Pokud ano, tak to možná bude nedostatkem stopových prvků (Bór?) nebo špatným opylením kvůli vlhkosti ovzduší.
Choroba viniča, 10.7.2015
Jaký byl průběh této "nemoci"? Střapce květů se začaly vytahovat, ale poupata zůstala atrofická, až nakonec upadla? Myslím, že za to můžou roztoči, možná taky nedostatek živin. Tohle se mi u některých keřů stávalo dost často - proto na jaře chodím a... celý příspěvek >
Odrůda révy Solaris, 7.7.2015
Solaris mi plodí třetí rok a žádnou z popisovaných chyb jsem reálně nezaznamenal. Možná se jedná o chybu jedince. Snad jen na těch špačcích, kosech něco bude, ale to je problém i u jiných odrůd. Včely ožírají hrozny? S tím jsem se nikdy... celý příspěvek >
Neopelený vinič?, 2.7.2015
Možná je právě chyba, že má příliš dusíku. Dusík je na růst zelené hmoty, na květ jsou fosfátová hnojiva.
Neopelený vinič?, 1.7.2015
Přesně tohle mi dělal Muškát Oděsa - pak jsem se později dočetl na vinograd.info, že tato odrůda potřebuje stopové prvky více než kterákoliv jiná, jinak sprchávají květy. Stopové prvky jsem doplnil a réva pak plodila.
Problém růstu révy, 1.7.2015
Já si myslím, že je to spíš vlnovník, počkejte si, co k tomu řeknou ostatní. Nevím jaký má Vaše réva kořenový systém, ale zkusil bych to i pohnojit - Cereritem, lepší äle i dražší je Jaramila. Proti roztočům používám Sanmite.
Pestovani revy v nadobach, 12.5.2015
Není to tak úplně pravda - velikost bobulí i velikost hroznu závisí na množství živin a schopnosti keře plody dostatečně vyživit. Necháte-li venku révu přeplodit, bobule budou malé. Dodáte-li révě dostatečnou výživu - třeba i ve velké nádobě - a... celý příspěvek >
Ochrana hroznů proti ptákům, 15.4.2015
Když se to předem nachystá (třeba přes zimu), včetně protáhnutí nitě v horní části pytlíku, pak je aplikace snadná - prostě jen natáhnout, nit stáhnout, udělat suk a považujete-li to za nutné, zabezpečit pytlík zespodu jedním stehem, kolíkem nebo... celý příspěvek >
Ochrana hroznů proti ptákům, 15.4.2015
1) Pokud Vám připadají střapce nezralých nazobaných hroznů estetičtější, pak to beru. 2) V podstatě mám dvě velikosti pytlíků. Jedny jsou malé na hrozny typu Rondo, Bianka a další na velkoplodé odrůdy s velkými střapci - samozřejmě je vždy lepší... celý příspěvek >
Ochrana hroznů proti ptákům, 12.4.2015
Síť s oky 2,4 cm x 2,4 cm? Tak to tu někdo (výrobce) kosy a špačky opravdu podcenil. Já na ochranu hroznů používám pytlíky ušité ze záclon s oky desetkrát menšími - takto se ke hroznům nedostanou ani vosy.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika