Příspěvky uživatele - 84.71

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Bezpecková stolní odrůda Rusbol, 1.9.2015
Jadérka v bezsemenném Rusbolu? Můj Rusbol má stejný problém.
Bezpecková stolní odrůda Rusbol, 1.9.2015
O ten tažeň se samozřejmě musíte zasloužit Vy sám. Vypadá to, že budete muset zlikvidovat celý vodorovný kmínek s čípky a tažeň nebo tažně pěstovat ze svislého kmínku (vytrhávat zálistky!) - což znamená, že úrody se příštím rokem asi nedočkáte. Ale... celý příspěvek >
Nedostatečně vyvinuté hrozny, 26.8.2015
Mně to takhle kdysi (to hráškovatění) udělala Panonia Kincse. Nic jsem s tím nedělal, nic jsem nepřihnojoval, ani opylovače nesháněl a příští rok jsem měl normání hrozny - a byla to škoda, protože ty zhráškovatělé byly bez semen...
Vinna reva - choroba - list, 11.8.2015
Nestrašte s ESCOU - je to obyčejná chloroza - nedostatek horčíku a železa nebo snížená možnost jejich vstřebávání z důvodu převápnění. Možná ještě někdo přidá něco o červené spále, ale s tou já zkušenost nemám, takže si nejsem jistý....
Vinná réva co stím?, 10.8.2015
@KUKY Plody z prvního obrázku s mi na perenosporu zdály příliš hnědé, proto jsem zmínil úpal. - Jinak - podle mých zkušeností přeplozené keře někdy odmítají plody živit a chránit a ty pak napadá perenospora (část plodů v třapině zůstává... celý příspěvek >
Vinná réva co stím?, 9.8.2015
Nemyslím si, že co máte Vy je padlí, Oidium. Spíš bych řekl, že Vaše réva odmítla chránit a živit bobule anebo je to nějaký úžeh, úpal nebo co...
Řez vinné révy, 8.8.2015
CO neplatí a u jakých odrůd?
Řez vinné révy, 4.8.2015
Jenže ten "jeden výhon" Vám chrást a obrost udělá. Chtěl jsem jenom správně poradit, ale pokud jste se rozhodla poslouchat rady typu: "Nějak to udělej, ono to nějak dopadne", pak jste vůbec nemusela vznášet tento dotaz.
Řez vinné révy, 4.8.2015
Ferdo Mravenče - já jsem nikdy žádné příručky nečetl. Mé začátky byly takové, že jsem si chtěl poradit sám a tak jsem zkoušel způsobem "pokusXomyl" - jsem tomu rád, protože některé věci se mi osvědčily a v žádných příručkách je snad ani nenajdete.... celý příspěvek >
Řez vinné révy, 3.8.2015
První výhon od kmínku, stařiny se nechává na příští rok - ten pak na jaře ohnete, zafixujete a pokud do sebe nabral dostatek fosforu, budou v něm poupata. Před tím ovšem všechno ostatní odstřihnete, aby zůstal jenom kmínek a onen první šlahoun,... celý příspěvek >
Řez vinné révy, 3.8.2015
"...na jaře šmiknu..." - to záleží pro jaký způsob pěstování jste se rozhodla, jak vypadá případná konstrukce nebo dráty, po kterých se bude vinná réva popínat.  Dvěma nejčastějšími způsoby pěstování jsou pěstování, stříhání na tažně, kdy... celý příspěvek >
Řez vinné révy, 3.8.2015
Těmi zálistky myslím nové malé výhonky, které rostou za každým listem - ať už víno ostříháte nebo neostříháte, ale když je ostříháte, budou se tvořit daleko častěji a rychleji porostou. Vlastně Vám nic jiného než zálistky už neporoste (možná snad... celý příspěvek >
Řez vinné révy, 2.8.2015
Ano, četla jste správně - při zaměkávání, kdy hrozny dosáhnou své velikosti a už se nezvětšují se výhony zakracují. Na každém plodném výhonu bych nechal aspoň sedm listů (někdo nechává pět, já se naopak snažím nechat co nejvíce). Nezapomínejte na... celý příspěvek >
Fungicidy a míchatelnost postřiků na révu, 28.7.2015
Možná něco nevím, možná mi něco nedochází, ale proč přeroubovávat Hibernal nebo Solaris Ryzlinkem?
Co Vaše réva 2015?, 25.7.2015
Augustovskij nemá velké bobule, ale kolem 1,5 cm - střední.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika