Příspěvky uživatele - 248.95

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Určení odrůdy jablka, 14.9.2014 Obsahuje fotku
Ještě by to chtělo fotku z horní strany - okvětí. Mě to připomíná Wealthy, které jsme dříve měli my i soused, bylo dost rozšířené. Termínem i chutí by to celkem odpovídalo. Náročné pokud vím není, jen nechce sucho. A staré odrůdy jsou celkem odolné.... celý příspěvek >
Kdy založit trvalkovy záhon, 14.9.2014
Asi 15-20cm, nevím, proč je výše psáno o velké hloubce.   Lída
Kravský hnůj, 14.9.2014
No nevím, řekla bych, že většina výživných látek se vyluhovala do té vody a ve vlastní hmotě jich moc nezůstalo...           Lída
Zakrytí jezírka na zimu, 13.9.2014
Jako dilatace by mohlo stačit, když položíte na hladinu nějakém prkno...
Jak zpřírodnit břeh foliovaného jezírka, 12.9.2014
V Horn... u jsem kdysi viděla pás posypaný kamínky, určený k zakrytí krajů jezírka. Netáhne vodu, byl pěkný, ale dost drahý, takže jsem ho nebrala. Ta bambusová rohož by mohla být dobrá, i když má krátkou životnost. Ty rostliny by to mohly... celý příspěvek >
Jak zpřírodnit břeh foliovaného jezírka, 11.9.2014
No já jsem místy tu geotextilii schválně přetáhla ven a ještě podložila fólií, abych tam měla i mokřinku  . Pokud se okolí normálně zalévá, tak té vody ani v malém jezírku moc neubývá, ale nemám to po celém obvodu.   Lída
Jak zpřírodnit břeh foliovaného jezírka, 11.9.2014
Pokud by vám nevadilo vlhké okolí, stačí koupit (nebo jestli vám zbyla) geotextilii, která se dává pod folii a břehy jí pokrýt. Když nasázíte okolo nějakou plazivku (třeba vrbinu penízkovou) nebo nějakou nižší pobřežní vegetaci, za chvíli textilii... celý příspěvek >
Záhon s pařezem ořešáku, 11.9.2014
Kamarádka kolem velkého pařezu meruňky skalku udělala. Částečně ho obrovnala kameny, prosypala zeminou a osázela skalničkami, kolem dala většinou traviny, také nějaký keřík. Pařez je schovaný a vypadá to moc hezky...   Lída
Neznámá rostlina "janeba", 11.9.2014
ps - ona má totiž na stonku různé tvary listů  ;-))   L.
Neznámá rostlina "janeba", 11.9.2014 Obsahuje fotku
No to že se mne ptali, jestli to mám marjánku (když ještě nekvetla)...    L.
Neznámá rostlina "janeba", 11.9.2014 Obsahuje fotku
Jestli to má listy skoro jako konopí, tak je to Rudbeckia laciniata.    Lída
Živý plot s užitkem, 11.9.2014
Malinám je dobré na podzim pohodit kompost a zjara cererit. U nás je písčitá zem, jakmile pořádně nezalévám, narostou "broky". A to každé jaro zamulčuji vrstvou trávy, protože maliny chtějí mít kořeny ve stínu jako klematis. Jakmile jim jde na kořeny... celý příspěvek >
Uskladnění rostlin na zimu, 10.9.2014
Většinou tyhle kytky chtějí chladno (ale ne mráz) a světlo, zálivku minimální přiměřenou teplotě (kromě kaktusů, které se v zimě nezalévají vůbec). Takže ideální by byla nevytápěná světlá hala nebo schodiště u okna. Pokud to nemáte, tak se zkusit... celý příspěvek >
Živý plot s užitkem, 10.9.2014
Malinám dávám zjara nastýlku z posekané trávy. Dříve jsem měla podobné problémy jako vy. Jinak doporučuji muchovník, je odolný, zálivka je nutná jen první rok po výsadbě a na jídlo, zmražení i zavařování je vynikající. Navíc pěkně kvete a na podzim... celý příspěvek >
Co je špatného s rododendrony?, 10.9.2014
Ten substrát ze zahradnictví byl pro kyselomilné rostliny? Když jsem sázela ronďasy, míchala jsem rašelinu 1:1 kompost+ původní zem, dolů jsem dělala vrstvu drenáže z větviček, i když je u nás vespod písek. Navíc každý rok rašelinu kolem keřů... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika