Příspěvky uživatele - 46.152

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nebezpečny škodca, 18.4.2014
Různorožec trnkový je ta píďalka, ale na snímcích je hlavně osenice polní. Letos ve vinohradnických oblastech je prý jejich výskyt po teplé zimě velký. Na Hané je jim doufám zima.
Papriky - klíčivost semen, 18.2.2014
Obchodní osivo zelenin se již nezkouší v ÚKZÚZ, není to povinnost firem, osivo se zkouší ve firemních laboratořích. Ale pracovníci ÚKZÚZ náhodně odebírají vzorky v obchodech a ty pak zkouší.
Množení vinné révy, 12.2.2014
Známý mi poslal pěknou fotku Aladdina zakořeněného a vysazeného v roce 2012, loni měl 6 hroznů.
Množení vinné révy, 11.2.2014
Clonex se mi osvedčil natolik, že jsem neuvažoval o jeho srovnávání s jiným stimulátorem. Jen jednou jsem zkoušel Rhizopon a byl jsem s ním silně nespokojen. I proto mám možná teď nechuť zkoušet nějaký další. Aladdinu bude snad dost až příští... celý příspěvek >
Množení vinné révy, 11.2.2014
Nedoporučil bych k zakořeňujícím řízkům přidávat do vody jakékoliv hnojivo. Zakořeňováním ve vodě jsem už zakořenil určitě víc jak 1000 sazenic a hlavním problémem je pro mne boj právě s baktériemi či prvoky ve vodě. Proto vodu vyměňuji po dvakrát... celý příspěvek >
Jak se dělají hybridní rajčata, 11.12.2013
Netvrdím, že se hybridní odrůdy částečně nedělají z komerčních důvodů, ale už z podstaty hybridní odrůdy s heterozním efektem vyplývá, že může být lepší než klasické odrůdy, ale její potomstvo nemůže být stabilní, naopak musí podle genetických zákonů... celý příspěvek >
Jak se dělají hybridní rajčata, 2.12.2013
Nehybridní odrůdy rajčat by měly být díky tomu, že rajčata jsou samosprašnou rostlinou, homozygotní. To znamená, že by měly mít v páru stejné geny, jak už jsem psal výše. Při křížení dvou odrůd by tak mělo v F1 generaci být potomstvo jednotné, jeden... celý příspěvek >
Dukát, 27.11.2013
Na Dukát si pamatuji z zahrádky měho dědečka před cca 20 lety. Na hořkou pihovitost si u něj nevzpomínám, ale stále mi v paměti zůstala jeho výborná chuť. Plodnost jestli si dobře pamatuji bývala střídavá, ale vždy jsem se na tohle jablko těšil.
Odrůda révy Solaris, 25.11.2013
Ještě se vrátím k letošní sklizni Solarisu. Známý na Znojemsku ho letos sklízel koncem srpna o cukernatosti 23-25°. Při zatížení keřů 4 kg na hlavu je to super výsledek, jestli si dobře pamatuji, má asi 400 keřů. Vše s jedním postřikem proti houbovým... celý příspěvek >
Topaz, 14.11.2013
"Neznám chutnější "rezistentní" odrůdu, než je Topaz. Jeho velkou předností je, že plody vydrží do března až dubna velmi chutné, aromatické i šťavnaté. Že občas zdrobňuje, naroubovaný na určité odrůdy či podnože, na tom nic nemění" Pro mne je ale... celý příspěvek >
Sklizeň révy 2013, 24.10.2013
Letošní rok nebyl pro cukernatosti příznivý, možná i proto byla cukernatost Vašeho Hibernalu jen 18 °NM. Na druhou stranu ani zatížení nebylo nijak velké, takže jsem zvědavý, kolik dokáže u Vás Hibernal nahromadit cukru v normálním roce a při... celý příspěvek >
Sklizeň révy 2013, 29.8.2013
Malé doplnění: můj refrektometr má stupnici Brix a Oeschle, takže moje údaje jsou vždy v °Brix. Výborný převod cukernatostí je tady.
Sklizeň révy 2013, 28.8.2013
To je tak, když člověk spěchá. Omlouvám se za předpovědní mystifikaci, pravdu má Mirek, správně má být 27.8.2013. Za měsíc by musel mít Solaris kolem 30%, ale to už doufám bude sklizený. Na druhé viničce, kde jsou keře malé a slabé, dosahovala... celý příspěvek >
Plíseň na rajčatech, 19.8.2013
Chtělo by to detailní fotku zespodu listu, takhle se někdy projevují svilušky.
Vostorg, 15.8.2013
Musím pochválit pana Polehlu za krásné hrozny Vostorgu, mně se ve skleníku nedařilo pěstování révy, takže jsem ji raději ve skleníku zrušil. Tohle Vertiko vypadá moc pěkně. Také se mi moc líbí zástěna u venkovních keřů, tam se musí révě dařit,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika