Příspěvky uživatele - 56.251

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kdy zastřihnout ořešák, 28.10.2010
Každý strom (jehličnany, listnáče) tloustne pouze do šířky - díky druhotným pletivům. Růst směrem vzhůru je díky apikálním (vrcholovým) meristémům. Tzn. zapíchnete-li do malého stromku ve výšce 1m nad zemí hřebík, za 50 let bude ve stejný výšce,... celý příspěvek >
Jabloň Red Winter - zná ji někdo?, 27.10.2010
Snad se podle "googlování" jedná o ´Red Canada´ (=´Steele's Red Winter´). Docela slušný popis zde.
Trvanlivé jmenovky s odrůdami, 20.10.2010
Já mám dobré zkušenosti (zatím pouze pár let) s nastříhanou průsvitnou školní fólií na psaní tužkou a následné gumování. Použije-li se měkčí tužka nápis je krásně vidět a zatím (3 roky) vydržel v nezměněném stavu.
Rosana, Rozela, 26.9.2010
Dobrý den, můžete mi poradit, jaký je rozdíl mezi J-TE-E a M9? Krom menších rozdílů ve vzrůstu... Chystám se letos na podzim vysazovat asi 20 stromků na těchto podnožích. Původně na J-TE-E, od které v jedné nejmenované školce ve Střílkách upouštějí a... celý příspěvek >
Zkušenosti z časopisu bakker, 25.8.2010
Zkusit to můžete, ale radši si zajděte někam do školky či místního zahradnictví. Ceny předražené (místy i dvojnásob), obrázky vymalované v PC, plody často nakopírované (neodpovídají realitě) - nejčastěji u borůvek, malin, jahod, sloupcovitých jabloní... celý příspěvek >
Očkování - detail, 22.8.2010
Vidlička se mi zpravidla podaří vyloupnout při mělčím vykrojení očka a následném vylupování dřeva seshora. Při vylupování dřeva se zdola zůstane kužílek na dřevu. Aspoň u mě :-)
Šarka švestek, 17.8.2010
Asi půjde přece jen celý strom pryč... v okolí ani na starších stromech příznaky šarky nejsou - narad bych ji po okolí rozšířil. Jedinou záhadou je, odkud se šarka vzala - rouby byly od jedné nejmenované firmy z Litoměřic z prostorového izolátu...
Šarka švestek, 16.8.2010 Obsahuje fotku
Dobrý den, stále nikdo nedokáže říci, zda-li se jedná o napadení virem šarky? Abych mohl včas s těžkým srdcem rouby odstranit, popř. celou lepotici!? Díky za rady. M.
První slivoně už zrají, 16.8.2010
Na bruntálsku naopak teprve padají první víceméně zralé lepotice, zatím převážně červivé...
Onemocnění švestky, 27.7.2010 Obsahuje fotku
Dobrý den, o jakou chorobu by se mohlo jednat (viz foto)? Jedná se o švestku sousedky, které nedávno odešla větev - vypdá jako napadená moniliovým úžehem, ale zatím nekvetla. Díky za radu
Šarka švestek, 27.7.2010 Obsahuje fotku
Dobrý den. Pročítal jsem toto téma a narazil na můj problém - světlejší žilky u listů slivoní. (Pozn.: Jedná se o rouby Domácí a Gabrovské, ze Sempry (bez šarky).) Šarka v okolí není.Jedná se o fyziologický problém ve výživě nebo šarka? Roubováno do... celý příspěvek >
Vysokokmen do vyšší polohy, 23.7.2010
Ještě jde u nás (n.v.540m, mírný S svah, chladnější zimy i jara, vlhko) docela slušně Rubín - krásně se vybarvuje a není ani strupatý (nestříkáme).
Lze si naroubovat doma ořešák?, 21.7.2010
A co se týče roubování... Ořešáky se očkují (nevím zda použít slovou "pouze") a to podstatně složitějším způsobem než jiné ovocné druhy. Radil bych radši zakoupit již hotový stromek - dle odrůdy vyberete vlastnosti a máte zaručenou brzkou... celý příspěvek >
Vysokokmen do vyšší polohy, 21.7.2010
Ne vlastní zkušenost - doporučení od jiných: Selena, Zuzana, Angold, Rozela.
Závlaha stromů - kolik vody?, 17.7.2010
Nespálí to stromek? Jak moc uleželej - už spíš kompost?
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika