Příspěvky uživatele - alkuska

Jak pěstovat lycoris, 23.2.2012
Dobrý den, moc informací jsem nikde nenašla. Cibuli mám jednu (L. aurea), neodolala jsem v obchoďáku. Mám v plánu zasadit ji do květináče a ten dát přes léto ven (možná zapustit do země?) a na zimu schovat do sklepa nebo za okno. Nenašla jsem... celý příspěvek >
Začiatočník, 18.2.2012
Predpokladam ze loggii mate zasklenou. V tom pripade mate vyhodu, muzete pestovat venku drive nez na zahone. Obecne rajcata chteji teplo a umerne k tomu i svetlo - pokud budete mit jedno z toho v nedostatku, neporostou vam dobre. K vasemu napadu:... celý příspěvek >
Začiatočník, 13.2.2012
Souhlasim. Jen doplnim drobnost - pro aspon nejake vylepseni osvetleni je fajn za strany z mistnosti dat alobal - vytvorit stenu do vysky asi 20 cm nad povrch substratu  - bude odrazet svetlo zpet na sazenice. Celou oblohu to nenahradi (jak... celý příspěvek >
Begonie - moření hlíz?, 13.2.2012
Dekuji za odpoved, uz jsem myslela ze mi nikdo neporadi :) Kontrolovala jsem hlizy a nektere jsou narasene, opravdu by mi bylo lito je vyhazovat. Dve zaschly. Mela jsem ale loni pocit, ze se opravdu nemoc sirila z rostliny na rostlinu. Hlizy jsem... celý příspěvek >
Begonie - moření hlíz?, 7.2.2012
Nikdo nic? V podstatě mě zajímá, jestli hlíza begonie napadené padlím zůstává "nemocná" nebo v nové sezóně startuje s čistým štítem? Tzn. má smysl ji pěstovat dál nebo raději vyhodit? Nechci si nemoc šířit mezi další rostliny.
Begonie - moření hlíz?, 5.2.2012
Dobrý den, loni jsem poprvé měla na balkoně begonie. Přestože jsem se snažila o prevenci postřikem, nezabránila jsem masivnímu napadení padlím.  Co s hlízami? Vyhodit nebo nějak ošetřit pro letošní sezónu? Doporučíte vyzkoušený... celý příspěvek >
Co s anemonkou?, 4.10.2011
Dobrý den, na záhon jsem vysadila anemonky, jenze cele leto nevzesly. Myslela jsem ze mi uschly nebo uhnily. Chtela jsem kosiky, ve kterych je mam, vykopat, jenze pred dvema tydny zaprselo a najednou koukam ze tam jsou :) myslite ze je muzu proste... celý příspěvek >
Krásné brambory ale hořké, že se nedají jíst, 19.9.2011
Horkou chut v bramborách způsobuje solanin, ale netroufam si tvrdit ze je to vas pripad. Uplne to totiz neodpovida - solanin se vyskytuje nejvic v zelenych castech brambor jako prirozena ochrana pred okusovanim zviraty nebo po dlouhem skladovani. Je... celý příspěvek >
Salát, 21.7.2011
Je možné pěstovat ozimý salát bez skleníku? Stačí záhon zakrýt třeba chvojím?
Pěstování rajčat v pytlích, 30.6.2011
Jeden rok jsem to tak mela, jedina opravdová potiz byla s premokrenim. Shrnutí záleží na tom jak se mají, to vám nikdo takhle neporadí, myslím že mít je uplně obalené je zbytečné, měly by větrat.
Sviluška na okurkách?, 27.6.2011
No, ta fotka co ukazujete tady neni moc zretelna, ale takhle z dalky podle me jako sviluska i vypada (pokud to neni jen nacakana zaschla hlina). U svilusek je na listech (nejcasteji zespodu) jakoby jemna pavucinka, nebo vlakynka, jakoby takovy... celý příspěvek >
Špatný výběr či péče?, 24.6.2011
Dobrý den, na sluníčku jsem měla osteospermum a chtělo hoodně zalévat. Myslím, že to opravdu může být úpalem, ale nenapsala jste jak často zaléváte nebo jestli je zemina v truhlíku suchá či vlhká. Obecně bych poradila, že nově koupené a nasazené... celý příspěvek >
Choroba begonií, 22.6.2011 Obsahuje fotku
Dobrý den, jedna hlíznatá begonie má nějakou chorobu, na listech se objevují hnědé skvrnky, které vypadají jako suché. Postupně žloutne celý list a nakonec uschne, rostlina je zvadlá. Není ale vidět viditelně plíseň (bílé odlesky na fotografii jsou... celý příspěvek >
Kalifornské žížaly doma, 16.6.2011
A muzu se zeptat kde ho mate umisteny? Jakou vlhkost a teplotu podle vasich zkusenosti potrebuje? Dekuju moc za rady a postrehy.
Papriky ze semínka, co s nimi?, 15.6.2011
Naplodi, co by nenaplodily. Mate to pekne. 20 cm neni mnoho, vsak uvidite sam az povyrostou. Ono to vypada vzdycky po presazeni sazenic ze misto staci, ale jak rostou a maji treba k metru vysku, uvidite ze vlastne toho mista na koreny moc neni. A... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika