Příspěvky uživatele - Karel Sechovec

Očko, nebo roub, 3.11.2016
Tak ho zajedu vyměnit, je to sice 20 km tam a dvacet zpět, aspoň nebudu muset přemýšlet jak hluboko ho zasadit aby nezpravokořenil a nebo se do nezahojeného srůstu očka u země nedostala vlhkostí od trávy houba...
Očko, nebo roub, 3.11.2016
Proč by se profesionálům nevyplatilo, je to jedno jestli školka zakoupenou podnož naočkuje 10 cm od země, nebo ten proutek uřízne půl metru od země a naroubuje, aspoň tedy myslím...
Očko, nebo roub, 2.11.2016
Tak to děkuji za zprávu...  Já jen, že srůst očka je dost nevzhledný a prý se v místě špatného závalu může vytvořit houbový problém, kdežto ty roubované stromky byly krásně srostlé... Takže případně časem přeroubovat roční výhon i na... celý příspěvek >
Očko, nebo roub, 2.11.2016
Zdravím, tak jsem asi dneska měl ve školce špatnou ruku.Už to, že neměli jabloň Petru na podnoži kterou jsem chtěl MM-106 nebo M-7 ale pouze A-2 bylo dilema.Pak tyto stromky byly buď očkované u země a nebo roubované asi v 50 cm tak jsem si tedy vzal... celý příspěvek >
Jaká třešeň (odrůda) je nejlepší co se chuti týká a množství plodivosti?, 9.9.2016
Sladkovišen Favorit, měl jsem ji dvakrát ve výsadbě a časem jsem ji musel uříznout z důvodů, že něčemu musela udělat místo... pořídím si jí zas.
Co to je za boule, 8.9.2016
Děkuji za identifikaci "nemoci"... Tuto švestku jsem jako kluk před 50 roky znal z meze u silnice, ale jak šel čas, lidé jí rozlámali a tím mi zmizela.Letos jsem tyto plody náhodně našel nedaleko v kolonii švestek a mám ji naočkovanou na několika... celý příspěvek >
Co to je za boule, 7.9.2016 Obsahuje fotku
Zdravím pánové, tak jsem si letos sjednal odborníka na očkování několika vytipovaných druhů švestek které se již nikde neseženou.Jednu větvičku jsem uřízl ze švestky která měla obrovské plody, větší než Čačanská lepotica, tyto švestky jsem jako kluk... celý příspěvek >
Na jakou podnož lze naroubovat jabloň, 8.4.2016
Děkuji Vám pane za bližší informace o Harmonii, nechám ji ještě rok a pak se rozhodnu jesti přeroubovat, nebo zrušit.Loňský rok měla prvně a ještě bylo poměrně sucho.
Na jakou podnož lze naroubovat jabloň, 7.4.2016
Dobrý den, nejsem v té správné diskusi, ale snad se chytnu... Předloni jsem si koupil u Stárkla jabloň HARMONIE podnož je MM 106 což jsem chtěl, popisek zněl"harmonická a vyvážená chuť, zimní".Myslel jsem si, že si lehce vše potřebné a zajímavé... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika