Příspěvky uživatele - 91.57

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Praskání meruněk, 15.8.2008
Nepršelo náhodou předtím, než začaly praskat? Pokud strom běžně nezaléváte a pak najednou dostane hodně vody, dužina se nacucá a slupka praskne - jedině zalévat průběžně. To samé dělají po dešti třeba rajčata a třešně...
Kmen napadený maxikůrovcem, 15.8.2008
Nevím, jestli to pomůže, ale můj otec do děr po drvopleňovi stříkaval injekční stříkačkou petrolej, aby případnou housenku zahubil...
Ostružiník Thornfree má na plodech světlehnědé kuličky, 15.8.2008
Mám stejný problém. Podle knížky, co mám, je to roztoč Acalitus essigi. Jako ochranu uvádějí vystříhání starých prutů již v září. Uvidíme...
Ostružina a angrešt, 15.8.2008
Angrešt slunce, lepší otevřenější poloha - netrpí pak tolik padlím, ostružina slunce, je lepší mít u ní zastíněné kořeny třeba nějakou letničkou...
Stříhání jednoduše - broskev, 15.8.2008
PRO 52.207: Broskve i meruňky je třeba stříhat hlavně v prvních letech, kdy se zakládá korunka. Měly by zůstat 4hlavní výhony a terminál, pokud nechcete korunku "kotlovou"bez terminálu=středu,- ta se většinou dělá u broskví.Hlavní výhony... celý příspěvek >
napadený oleandr, 10.8.2008
 Bílý povlak - to by mohlo být nějaké padlí nebo něco takového - houbového...
Acer Palmatum Atropurpureum, 10.8.2008
Bývá doporučováno mulčování půdy, prý mají raději "studené nohy"  :-))
Kdoulovec - kdy ostříhat, 1.8.2008
Kdoulovec kvete vždy na loňském dřevě. Takže je nejjednodušší sesazovat větvičky na nižší rozvětvení... p.s.- také ho mám ráda :-))
Maliny a ostružiny, 25.7.2008
Okolo fóliáku bych to nenechávala, výhony ho mohou protrhnout nebo prorůst dovnitř, navíc určitě stíní. Vybrala bych jiné místo na slunci, okolo do země aspoň 50cm zapustila něco na ohraničení proti rozrůstání výhonů, do zeminy přimíchala kompost a v... celý příspěvek >
řízkování rybízu bylinnými řízky, 24.7.2008
Řízkuje se koncem léta. Uříznout silnější letošní výhon - ze střední části vyříznout kousek se 4 očky, odlomit opatrně listy a zasadit do země mírně šikmo (ne zcela kolmo) tak, aby ze země vykukovalo jen poslední očko. Už na jaře vyrazí výhony nového... celý příspěvek >
Choroš v keři červeného rybízu, 24.7.2008
Prosím o radu - 1) v jednom keři červ.rybízu při zemi mi stále narůstají drobné choroše. Snažím se je vždy odlomit, jinak přiškrcují větvičky. Vždy ale nějaké zůstanou. Lze jej zlikvidovat nějakým postřikem na houb.choroby? Keř je v plné... celý příspěvek >
začínám s popínavými růžemi, 22.7.2008
  1) Koupit oblouk a pořádně ho upevnit do země - vítr má sílu. 2)Květináče ne, venku by promrzly a jak byste chtěla růže sundávat z oblouku? Takže připravit zem - v místě výsadby asi do hloubky 40cm promíchat s kompostem. 3) Vybrat si a... celý příspěvek >
žlutá růže, 22.7.2008
Pěkná žlutá je Anni Daneke, klasická smetanovo/žluto/růžová Gloria Dei, trocho do oranžova voňavá Remy Martin...
odkvetlé pnoucí růže, 22.7.2008
  Dělám to také tak - boční odkvetlé výhony ořežu na 2 - 3 očka, kvetou pak znovu.  L.
Sadové růže, 22.7.2008
Jen malou poznámku - pokud nevíte název starší odrůdy, mrkněte na "ruze.wi.sz", našla jsem tam i starou fialovou sadovou růži, co si mí rodiče přivezli kdysi z Vysočiny (je to "Generál Štefánik").Protože je pravokořenná, rozdávám odkopky sousedům... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika