Příspěvky uživatele - 66.55

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Květináče papričky - velké množství, 8.4.2021
VCD 21 černá o objemu 4l mají u Pasiče za 7,19 včetně DPH, VCG 19 černá o objemu 3 l za 4,25 Kč, ale ty jsou po krabicích.
Řez nových rostlin révy, 1.3.2021
Můj názor je, že réví na obrázku je zdravé. Pokud jsou skvrny na povrchu, ničemu to nevadí. Asi se bude jedna o padlí. Révu je lepší v případě tlaku chorob, zejména padlí, ošetřit. Sám ošetřuji po odkvětu a před zaměkáním a většinou to dostačuje.
Reliance (-30°C, žádný problém), 14.2.2021
Peach 'Reliance' je americká odrůda broskví získaná pomalým opylováním hybridu Minn.PH 04559 odrůdou 'Meredith'. Pravděpodobně místo pomalým opylováním patří volným opylením.
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 14.2.2021
Na úvod musím upozornit, že můj pohled je jako všechny subjektivní a navíc ovlivněný mou profesí, což je šlechtění (ale ne ovoce). Názor, že bychom se bez nových odrůd obešli, je zajímavý. Určitě bych se bez nich obešli, ale co by nás hnalo kupředu,... celý příspěvek >
Jak ostříhat sloupovitou jabloň?, 4.2.2021
Děkuji za zhodnocení. U českých odrůd jsou moje chutě podobné. Slendera podle mých zkušeností je výborná tak do vánoc, potom už ztrácí. Hodně mi chutná Goldlane, jen se u něj musí pohlídat aby se neotlačila, je ne zacházení citlivé. Ale zdá se,... celý příspěvek >
Jak ostříhat sloupovitou jabloň?, 29.1.2021
Tvarování stěny pana Mičurina II je obdivuhodné. Ale hned v úvodu svého příspěvku píše, že sloupovitou jabloň nepěstuje, takže jeho rady jsou v tomto případě dost nepoužitelné. Sloupovité jabloně mají díky spontánní mutaci zcela jinou fyziologii... celý příspěvek >
Jak ostříhat sloupovitou jabloň?, 28.1.2021
Neříkám, že jsem vše viděl a zažil, ale sloupovitých jabloní mám skoro čtyřicet stromků v cca 15 odrůdách. A u žádné jsem namrzání nezaznamenal. Samozřejmě se stane, že sem tam nějaký vrchol neroste, ale to jsou naprosté výjimky.
Jak ostříhat sloupovitou jabloň?, 28.1.2021
Za nejméně deset let, co sloupcovité jabloně pěstuji, se mi nestalo, že by vrcholy nějak namrzaly. Bohužel mšice se vyskytují nejen na vrcholech, ale i na bočních letorostech. A i kdyby na jaře na stromku nebyly, stejně přiletí, takže o starost méně... celý příspěvek >
Pomůcka pří výběru jádrovin, 13.1.2021
Nepoměr mezi šlechtiteli odrůd jabloní prezentovanými v Zahrádkáři je skutečně velký, ale nemyslím si, že je to tím, že Zahrádkář nebo přispívající autoři preferují Střížovice proto, že to jsou Střížovice a jsou naopak neuctiví k Holovousům. Myslím... celý příspěvek >
Pomůcka pří výběru jádrovin, 8.1.2021
Podle mého laického názoru hodně záleží na tom, kde byl strom vysazen, výsledky pokusu na jednom stanovišti mohou být naprosto odlišné na stanovišti druhém.
Odolné odrůdy rajčat, 27.11.2020
Už jsem tuto informaci na toto forum psal. Fytokaranténní předpisy se stále zpřísňují. U rajčat a paprik je to v souvislosti s výskytem viru hnědé vrásčitosti plodů rajčete (ToBRFV). Dovoz osiva z třetích zemí do EU je podmíněn vzorkováním. Nově od... celý příspěvek >
Stará neošetřovaná vinná réva - co s ní?, 9.11.2020
Před Kutilovými by měli všichni vinaři pokleknout. 180 litrů ze 4 keřů, to dělá "pouhých" 250 - 300 kg, to znamená zhruba 60-75 kg hroznů z jednoho keře. Proč se potom vinaři vůbec učí novou metodu sázet keře v řadě kolem půl metru od sebe s výnosem... celý příspěvek >
Stará neošetřovaná vinná réva - co s ní?, 8.11.2020
Dovolím si s Kutilovými nesouhlasit. Pokud by to bylo tak, jak píšou, tak by pěstovaní révy bylo nejsnadnější věc na světě. Pojem unosná výška nechápu. Řez révy se doporučuje skutečně na jaře, protože při podzimním řezu může dojít ke snížení... celý příspěvek >
Odrůdy ÚEB 6581 a ÚEB 5060/1, 8.11.2020
Stačí si zadat do vyhledávače UEB 6581 a nejít jen na první odkaz. Na pátem odkazu se dostanete na odkaz na US patent k této odrůdě, ze kterého vyplývá, že se jedná o křížence Fuji (matka)  x UEB 3264/2(otec). UEB 3264/2 je kříženec Golden... celý příspěvek >
Sloupovité jabloně Herald - Cumulus - Slendera, 24.10.2020
Slendera není špatná, letos dala pěknou úrodu. Chuťově to také není žádný propadák.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika