Příspěvky uživatele - 183.41

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Tvrdá kůže na bůčku, 16.10.2019
Před uzením se maso rozvlažuje v teplé vodě 75-80C po dobu cca 45min. Dejte je povařit po vyuzení, pokud to bude nutné.Kolena udím a kůži tvrdou nemám.rpstylle@seznam.cz
Kurice nechteji do kurniku, 22.9.2019
Zdravím, je dobré kuřice nechat cca týden v kurníku zavřené, at' si na něj zvyknou.Také jsem to tak dělal.rpstylle@seznam.cz
Vše o konzervaci uzených výrobků pomocí vakuování, 10.9.2019
Zdravím, s tím co píše pan Vysloužil musím jen souhlasit. Dříve Vám řezník maso zabalil do papíru.Dnes ho flákne do igelitového (mikrotenového) sáčku, nebo lidé kupují maso zavakuované.Maso zabalené v papíru je cítit po mase, není oslizlé a... celý příspěvek >
Naložené maso jde cítit po sádle, vyhodit?, 5.9.2019
Zdravím, maso bude vždy cítit masem.Nevím kde jste vyčetl že nemá být cítit ničím.Píšete že lák má růžovou barvu, což je v pořádku.Na hladině může plavat slabý povlak z uvolněného tuku.V žádném případě nemůže být lák s hustým celistvým povlakem,... celý příspěvek >
Uzení masa, 11.8.2019 Obsahuje fotku
Zdravím, posílám foto sobotního uzení.Maso ve středu navečer nastříknuté 24% solným roztokem.Uzení trvalo 11 hodin při teplotě 60-70C.
Uzení domácích klobás, 28.7.2019
Zdravím, já také udím suchým bukem.Jsou ale uzenáři, kteří dřevo namáčejí do vody již třeba den před uzením.Přikládají 1 suché a 1 mokré polínko.Mokré dřevo asi škodlivější není.Mě se to neosvěčilo, udírna pak hulí jak parní lokomotiva.K vyuzení masa... celý příspěvek >
Gril ze starých kamen, 30.6.2019 Obsahuje fotku
Zdravím, tak jsem si vyrobil otočný gril na kuřata, kolena kýtu atd.Má posuvné topeniště aby se dala regulovat teplota.Zatím jsem griloval kuřata a kolena.Bylo to výborné.rpstylle@seznam.cz 
Délka kouřovodu k udírně, 27.4.2019
Zdravím, já mám u dřevěné udírny průměr 125mm a délku 1500mm a funguje dobře.Vaše délka 1800mm moc není.rpstylle@seznam.cz
Uzení masa, 5.3.2019
Myslíte že štiplavý ocásek byl od česneku? Další várka bude bez česneku, co když bude štiplavý ocásek také. Udím maso s česnekem i bez něj a problémy nemám.Dávám 20-30g česneku na kilo masa.Podle mého názoru to není česnekem. Dříve jsem... celý příspěvek >
Sůl v naloženém mase na uzení, 1.3.2019
Zdravím, také udím venku.Nevím co to je když nevyjde počasí.Udit se dá za jakéhokoliv počasí.Pokud nechci udit ve velkém mrazu tak maso nebudu nastřikovat.Když Vám počasí nevyjde a maso již máte nastříknuté tak ho zalejte lákem.Pokud budete čekat... celý příspěvek >
Sůl v naloženém mase na uzení, 27.2.2019
Krátká doba je proto že maso je nastříknuté uvnitř.V láku to trvá déle než nálev do masa pronikne.Pokud se někdy rozhodnete maso nastřikovat, použijte k nástřiku marinovací jehlu.Injekční stříkačka se Vám bude ucpávat tukem.Používám normální... celý příspěvek >
Sůl v naloženém mase na uzení, 27.2.2019
Zdravím, maso již kombinovaně nenakládám.Maso nastřikuji 24% solným roztokem.Na litr vody 240g soli.Do kilového kusu masa nastříknu 1dcl roztoku.Za 2-3 dny udím.Takto nastříknuté maso nezabere místo v lednici na 4-6 týdnů jako u běžného nakládání... celý příspěvek >
Sůl v naloženém mase na uzení, 26.2.2019
Zdravím, když jsem dříve nakládal maso kombinovaným způsobem, tak jsem dával 20-22g soli na kilo masa na sucho.Po dvou až třech dnech jsem maso zaléval lákem ve kterém bylo 50-60g soli na litr vody.Vy máte 50g soli na 3.5l vody? Co je těch... celý příspěvek >
Udírna dehtuje, 31.1.2019
Z buku se kůra odstran'ovat nemusí.Dříve jsem to také dělal.Nevidím rozdíl v buku s kůrou a bez ní.Kůra je tak slabá, že při uzení nevadí.Je to na Vás jestli kůru odstaníte nebo ne.rpstylle@seznam.cz
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika