Příspěvky uživatele - 183.41

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Uzení masa, 8.1.2020
Zdravím, já nastřikuji 24% solným roztokem.To je 240g soli na 1l vody.Takto udělaným solným roztokem nastříknu 10kg masa.Na kilo masa 1dcl roztoku.Nastříknuté maso již nezalévám lákem. Maso rozvlažuji v teplé vodě 70-80C po dobu 45min.Než se... celý příspěvek >
Uzení masa, 6.1.2020
Zdravím, nástřik masa solným roztokem je nejrychlejší způsob naložení.Místo v ledničce zabere jen na 2-3dny.Stačí 1-2dny a maso je po celém kusu naložené. Z vakuování bych měl trochu obavy že se mi maso zkazí.Není ho jak zkontrolovat... celý příspěvek >
Co je špatně na udírně nebo rukách u udírny, 5.1.2020
Že vyuzené maso na bříze dobře chutnalo, je jistě dobré, ale není to záruka, že je to ta pravá surovina. Jako mladí jsme si opékali špekáčky nad ohněm ze smrkových větví a právě to jehličí jim dodávalo pravou buřtovou vůni. Kdyby nám někdo řekl, že... celý příspěvek >
Co je špatně na udírně nebo rukách u udírny, 5.1.2020
Na bříze pane 99.36 se udit nedoporučuje.Je plná silic a když hoří je štiplavá.Štiplavost se musí projevit na mase.U Vás asi ne, protože neudíte jen na bříze, ale přidáváte ji k jiným druhům dřeva.rpstylle@seznam.cz
Uzení masa, 4.1.2020
Zdravím, pokud jsou bůčky v pořádku bez oříšku tak jsou dobře prosolené i uprostřed masa.Krkovice a ořech by potřebovala být ještě naložená,18 dní je málo.Větší kusy masa je lepší nastříknout. Já již všechno maso které udím nastřikuji.Za 2-3 dny... celý příspěvek >
Co je špatně na udírně nebo rukách u udírny, 31.12.2019
Zdravím, rada pána 16.51 je opravdu nad zlato.To co píše není pravda.Pokud píše že ideální na uzení je bříza, tak at' si na ní udí sám. Já osobně udím na buku, je to pro mě nejlepší dřevo na uzení.Krásně voní a je běžně k sehnání. Dub jsem... celý příspěvek >
Kolik soli na lák na uzené?, 22.12.2019
Zdravím, já nakládal 20-22g soli na kilo masa nasucho a 50-60g soli na litr láku.Dnes již nastřikuji 24% solným roztokem.Za 1-2 dny udím. Maso v láku kde bylo naložené jsem rozehřívat nezkoušel. rpstylle@seznam.cz
Uzení masa, 20.12.2019
Zdravím, maso před uzením se nemusí oplachovat od soli.Hned ho dát do vody a rozvlažit.Rozvlažené maso dám venku na tyčky, nechám okapat (je to chvilka) a dám do uzáku.Uzák před vložením masa musí být dokonale vysušený a vyhřátý.Nemusí se z něj hulit... celý příspěvek >
Uzení masa, 17.12.2019 Obsahuje fotku
Zdravím, žádná chut' se neztratí a maso nebude vymáchaný ve vodě jak píšete.Do velkého kastrolu dám teplou vodu, vložím maso a ohřeji na 75-80C.Nechám rozvlažovat cca 45min.Maso po rozvlažení má tuhou strukturu, není uvařené jak si asi... celý příspěvek >
Uzení masa, 16.12.2019
Zdravím, maso před uzením rozvlažit v teplé vodě 80C cca 45min.Prohřeje se celý kus masa a bílkovina v mase.Maso se pak do uzáku nedává studené a lépe jím prostupuje kouř. Udím 45min.na 80C, pak na 60-70C cca 10-11hod.podle velikosti kusů... celý příspěvek >
Uzeni bucek, 3.12.2019
Zdravím, podle mého názoru stím nic nenaděláte.Zkusit převařit v hodně slané vodě, ale sůl se asi nedostane dovnitř masa.rpstylle@seznam.cz
Uzení masa, 22.11.2019
Zdravím, cílovou teplotu uvnitř masa Vám neřeknu.Nikdy jsem ji neměřil a myslím si že ji neměří žádný domácí uzenář.Že je maso hotové poznám podle barvy, rozkrojením a ochutnávkou.rpstylle@seznam.cz
Uzení masa, 19.11.2019
Zdravím, já osobně dělám kusy 1-1.5kg.Maso udím 10-12hod při teplotě 60-70C.rpstylle@seznam.cz
Udírna, 9.11.2019
Zdravím, dřevěná udírna také nechytí.Největší teplo v ní je při rozehřívání (vysušování).Při uzení je v uzáku mezi 60-70C.Plechová udírna je lepší vydřevit, nebude se ochlazovat a poté dehtovat.rpstylle@seznam.cz
Domácí klobásy, 4.11.2019
Zdravím, nevidím žádný důvod proč udit klobásy jen při chladnějším počasí.Klobásky i maso udím v létě i v zimě a nemám žádný problém.Prostě se sní a je chut' na další tak vyudím.Nečekám do zimy.rpstylle@seznam.cz
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika