Mandloň bez listů



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 30.232 (?)
24.5.2019 20:03

Vidlák ze dvou kosterních větví je zmetek. Pokud kupuji mandloň, nechám tam 3 až 5 kosterních větví a v březnu je zkrátím o 90%. Tedy na 1 až 3 očka. Nebudeme však řešit minulost. Pokud se chcete pokusit o vyrašení stromku, navrhuji okamžitě přiložený řez a zamazání ran. Pak tu šance je.

Navržený opravný řez po výsadbě
Navržený opravný řez po výsadbě
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 255.7 (?), 23.5.2019 20:53, zobrazeno: 3841x
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je normální, že mladý stromek mandloně ještě teď nemá listy, ani mu nepučí? Stromek je zasazený vloni na podzim, myslím že zimu přežil, protože větvičky nejsou suché, má spoustu pupenů, ale ty vypadají od března pořád stejně. Čekala jsem, že se začnou probouzet, a začnou se z nich tvořit listy, ale stále ani náznak. Zkoušela jsem pár pupenů odloupnout, jestli třeba nejsou suché, ale jsou živé, stejně jako všechny větve. Všechny ostatní stromy už jsou buď olistěné, nebo se na nich listy začínají tvořit, ale na mandloni ani náznak. Děkuji za odpovědi. Kubátová
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 30.232 (?), 23.5.2019 21:07
Pokud jste mandloň v předjaří velmi silně nezastřihla, zcela jistě uhyne. Vložte foto.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.6 (?), 24.5.2019 9:55

Naše mandloň sázená na podzim také začíná rašit až teď, už jsme také byli nervózní. Takže vydržte, nejspíš v nejbližších dnech vyrazí smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.46 (?), 24.5.2019 10:46

Pravděpodobně nevyraší. Taky jsem na jaře dosazoval jednu nenarašenou mandloň, ale už raší. Nicméně zelené špičky / pohyb pupenů byl patrný už cca před měsícem a půl. Takže pokud nepozorujete vůbec nic ani teď, tak už nevyraší.

Učinil jsem dřív taky několik pokusů, taky jsem uždiboval pupeny či kousek kůry - vždy se vše zdálo živé, mandloň špičák, zastřižený a korektně zasazený, ale asi 3 mandloňové pokusy skončily nezdarem. Bez ohledu na to, jestli šlo o podzimní či jarní výsadbu. Nyní mám konečně požadované 4 živé mandloně. smiley Zkrátka zrovna u mandloní mám nedobrou zkušenost, dost často se nezadaří. Přikládám to nepečlivému zacházení se stromky u prodejce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 24.5.2019 11:58

P.Kubátová-a ten jarní střih jste provedla? Jestli ještě ne, tak pospěšte, stromky šťávu tlačí až nahoru... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 82.137 (?), 24.5.2019 18:50
Střih jsem provedla min. už před měsícem a půl, větvičky jsem zkrátila cca o 1/3.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 30.232 (?), 24.5.2019 20:03

Vidlák ze dvou kosterních větví je zmetek. Pokud kupuji mandloň, nechám tam 3 až 5 kosterních větví a v březnu je zkrátím o 90%. Tedy na 1 až 3 očka. Nebudeme však řešit minulost. Pokud se chcete pokusit o vyrašení stromku, navrhuji okamžitě přiložený řez a zamazání ran. Pak tu šance je.

Navržený opravný řez po výsadbě
Navržený opravný řez po výsadbě
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 255.7 (?), 24.5.2019 21:39
Děkuji za radu, zkusím to.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 25.5.2019 15:46

Já bych do krátkého čípku uprostřed teď nevrtal, výhony bych zakrátil méně razantně, než vážený Mimmo, a i když je mandloň suchomilná, tak bych půdu pod ní pořádně prolil-podle fota jste z momentálně sušší části Čech? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 30.232 (?), 26.5.2019 10:12

Svým způsobem vám dávám za pravdu. Asi bych to v březnu udělal podobně, jak doporučujete. I ta voda pomůže. Ale koncem května už jde o život. I tak je možné, že se vytvoří několik letorostů a může se vytvarovat pěkná kotlovitá korunka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika