Příspěvky uživatele - 234.109

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Mráz, 26.4.2017
P.Jano: Takto striktne (že VP je mrazuodolnejšia než Hargrand) si to netrúfam formulovať. Len som uviedol ako to vyzerá tento rok. Môže tam byť aj faktor podpníka, VP je na semenáči a H. tuším na Rubire (VP je 2x tak mohutná ako H.). Sú tesne vedľa... celý příspěvek >
Zimolez kamčatský - stanoviště, 26.4.2017
216.226: K tomu muchovníku. Určite sa dá zapestovať ako stromček, ale ja ho mám ako ker (myslím že to je preň prirodzenejšie). Na 1.fotke je v čase kvetu, na 2. a 3. fotke s plodmi. Čo sa týka zmladzovania, je potrebné ker po zime presvetliť aby... celý příspěvek >
Kvitnú jablone, 26.4.2017
Bunny, je to podľa nadm.výšky záhrady. Highlanderi sú Jiří II, MV, Hosp.na Mýt., V.Polehla, PP, Petr z H., Mimmo a ďalší. Vy Ste yeti. 😃 IH
Kvitnú jablone, 26.4.2017
Obrazová správa - jablone po mrazoch. Vyzerá to zatiaľ dobre, snáď to bude po tých -2-3°C bez následkov. Zároveň si môžu "highlanderi" porovnať časový sklz. U nás sú už Bohemia, Rubinola či Admiral v štádiu drobných plodíkov, naopak Coxova či... celý příspěvek >
Mráz, 26.4.2017
U nás mohlo byť tak -2 až -3°C (nesledoval som exaktne). Hargrand to schytal (najmenej z 50%), zdá sa že vedľa stojaca Veľkopavlovická to zvládla (viď foto, snáď to nehodnotím optimisticky predčasne). VP je pre mňa odroda ktorú si veľmi vážim a som... celý příspěvek >
Dotaz na odrůdu, 18.3.2017
Ešte zopár noviniek z tých "južných fešáckych komerčných", ako si to diktuje trh. Vhodnosť do našich podmienok je otázna. Kto kupuje jablká v obchode, zrejme sa s nimi časom stretne. IH
Pákové nůžky, 4.12.2016
Pákové nožnice určite nie sú "páteřním" nástrojom ktorý používam pri reze, ale svoje miestečko na slnku si nájdu. Jedna vec je dosah vertikálny (tam mi rebrík pomôže), druhá vec dosah horizontálny, keď mi trebárs pri štvrťkmeni chýba na dosiahnutie... celý příspěvek >
Penyige-P3, Nábrad 2/10, 14.11.2016
Vy ste si ten príspevok p.Fialu vôbec prečítali? Veď tam jasne píše, že B.muškátová je citlivá na šárku, ale napriek tomu si ju kúpil. Tá prípadná odolnosť sa týka iných odrôd, ktoré tam spomína. Inak ten starý pán sa volá Pethö. Asi ho dobre... celý příspěvek >
Chrudimská, 21.8.2016 Obsahuje fotku
Dobrý večer, pán inžinier Fidla. Dokázali by Ste prosím určiť aj tieto dve odrody sliviek? Kvalita fotiek je približne rovnaká ako tej z ktorej Ste diagnostikovali Stanley-ho. Ďakujem. IH
V sadech u Jelínka, 21.8.2016
A ja zasa ďakujem za toho ČESKOSLOVENSKÉHO patriota, pán Rafael. Je skvelé že toto fórum je práve takéto, teda československé. :-) IH
Asimina Triloba, 23.7.2016
Fakt pekné. V ktorom roku po vysadení Vám Asimina priniesla prvé plody? Tá moja až teraz v 6.roku, teda dosť neskoro. Mám ešte jednu mladšiu, zdá sa že tá začne rodiť skôr (prvé kvety mala teraz v 3.roku, aj keď plody ešte nie). IH
Jarne mraziky 2016, 18.7.2016 Obsahuje fotku
Plody Bohemie poškodené jarným mrazom teraz v júli vyzerajú takto (foto 1 a 2). Do suda na jablkovicu snáď budú dobré... V hornej časti koruny-vo výške asi 2 metrov- sú ale Bohemie nepoškodené (foto 3). IH
Variabilita tvaru jabĺk, 18.7.2016 Obsahuje fotku
Určite to poznáte, často už pri prebierke - jablká jednej sorty a z jedného stromu sa môžu tvarom dosť výrazne líšiť. Demonštrujem to na odrode Florina. Na 1.fotke je typická Florina s kalvilovitým tvarom plodu. Na 2.fotke je plod z toho istého... celý příspěvek >
Denisa, 11.7.2016
No tak, pán Vysloužil, zakladateľ vlákna chce asi viac než 1 slovo :-). Prosím, mňa by to tiež zaujímalo, o Denisi som veľmi uvažoval, len už nezostalo pre ňu miesto. Mám ľutovať? Vopred ďakujem ak si nájdete čas na odpoveď. IH
Tečkaté listy jabloně, 11.7.2016
"Tady už se svádí na strupovitost všechno...". Osobný útok nesmie chýbať, však? Aj keď Vaša Gala chrastavitosť nemá, myslím si, že jabloň zakladateľa vlákna ju má. Prejavy napadnutia roztočmi alebo roztočcami sú podľa mňa iné, na fotke prispievateľa... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika