Příspěvky uživatele - 234.109

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kadeřavost - jaký postřik je nejúčinější?, 10.2.2019 Obsahuje fotku
El Edgar: Tak tak, meďnaté prípravky a ich správny termín aplikácie sú základom úspechu. Pridám ešte fotky - typickým prejavom kučeravosti je postihnutie listov (foto 1). Ak je rozsiahle, tak redukuje fotosyntetickú výkonnosť stromu a sekundárne... celý příspěvek >
Kadeřavost - jaký postřik je nejúčinější?, 10.2.2019
Ono sa to nezdá, ale čas letí a blíži sa termín (podľa mňa) jedného z najdôležitejších sezónnych postrekov - proti kučeravosti broskýň a nektariniek (Taphrina deformans). Chcel by som len upozorniť na jednu vec - dôležitejší než výber postrekov (tu... celý příspěvek >
Bonita, 10.2.2019
Dostal som opakovane ponuku na štepy odrody BONITA (Topaz x Pink Lady). Tú prvú som odmietol, tú druhú už zrejme využijem. Predsa len ma láka túto odrodu vyskúšať, kríženie je to zaujímavé a do mojich podmienok by sa mohla hodiť. Má niekto už... celý příspěvek >
Má smysl zachovat poškozený stromek slivoně?, 10.2.2019
Podľa fotiek je korunka (zatiaľ) zdravá. Váš stromček má problém "od pása nadol". Inak povedané, jeho Achillovou pätou je kmienik. Čo si sľubujete od preštepenia? IH
Zoufalá nabídka odrůd jabloní, 10.2.2019
Sáša: Radosť čítať takýto príspevok. Pekne Ste vystihli o čom toto fórum je/malo by byť. Čo sa týka tých tzv. "trendov" - svoje najlepšie rozhodnutia ako záhradkár ale aj všeobecne v živote som spravil vtedy, keď som kašľal na väčšinové trendy...... celý příspěvek >
Co nejméně postřiku na ovocé stromy, 10.2.2019 Obsahuje fotku
7.138: Váš príspevok zrejme smeruje na mňa, tak Vám odpoviem: Vzhľadom na problém v minulosti ktorý s višňou popisujete by som Vám odporučil tento postup: 1. KUPRIKOL 50g(=1sáčok) na 10litrov vody - aplikovať koncom februára alebo začiatkom marca,... celý příspěvek >
Lysice 2018, 1.12.2018 Obsahuje fotku
O odrode General je ťažké získať nejaké informácie. Malo by ísť o kríženca Pinova x Topaz, ale za túto informáciu neručím. Zmienka o tejto odrode pochádza z Nemecka, kde sa odroda označená ako "General 3838" umiestnila vysoko v jednej degustácii... celý příspěvek >
Dá sa s touto chorobou - skodcom teraz ešte niečo robiť, 11.7.2018
Viď foto... IH
Pozdní odrůda jabloně, 11.7.2018 Obsahuje fotku
Fuji (foto 1), Pinova (foto 2,3) a Braeburn (foto 4,5) - tri neskoré zimné odrody jabloní, ktorým sa u nás darí. Všetko sú to tzv. nerezistenty, ale pri bežnej protifungicídnej ochrane hubovými chorobami netrpia. Chuťovo tiež spĺňajú najvyššie... celý příspěvek >
Prebierka plodov, 18.6.2018 Obsahuje fotku
Pre predstavu, aké rozmery môže dosiahnuť prebierka plodov z jedného stromu. Ide ale o extrémny príklad. Florina na M9 (!), zasadená v r.2006, vysoká asi 3,5 metra, v tvare štvrťkmeňa, neobyčajne vitálny a doslova šialene plodný strom. Taký už asi... celý příspěvek >
Hargrand, 18.6.2018
Hargrand dozrieva - v tomto roku o 2-3 týždne skôr než obvykle. Plody sú veľké (pre túto odrodu typické) a aj pomerne pekne vyfarbené (v čom Hargrand zrovna nevyniká). Je zaujímavé, že v teplých rokoch ako je tento Hargrand v dozrievaní predbieha... celý příspěvek >
Duranzia na podpniku Zelena Rynglota, 21.10.2017
Ake davate rozostupy pri sadeni, ak je podpnik ZR...
Topaz nepřekonaný, 25.7.2017
Daník: Hm, nie najlepšia vizitka pre (ne)prekonaný Topaz... O prelamovaní jeho "rezistencie" sú správy aj z iných regiónov. Napriek všetkému sa zatiaľ nevzdávam snahy dopestovať také Topazy ako na foto 1 (hlboký predklon, páni z Čachtíc!). Zatiaľ sa... celý příspěvek >
Slivoně 2017, 23.7.2017
Tak z ranějších švestek je letos kupodivu nejchutnější Tegera. Herman dobrý, Katinka aromatická, ale u Tegery jsem našel tu "chuť pozdních švestek". Tak to je zaujímavý poznatok pan Mikeš.Bola chuť vašej Tegery taká dobrá aj v iných rokoch alebo... celý příspěvek >
Flamingo, 23.7.2017
To Flamingo snese hodně, ovšem mám dojem, že u Vysloužilů to neplatilo a stejně tak u Pelhřimova. Neplatilo to u Flaminga ani na hornom Považí, januárové-lednové dve mrazivé noci po sebe -26 stupňov kvetné pupene nevydržali.Samozrejme že v... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika