Příspěvky uživatele - 117.119

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Datlovník, 28.5.2010
Já bych to viděl na hnilobu kořenů, ani jste nemusel udělat něco špatně vy, ale v obchodech se dost často před prodejem přesadí, je možné, že ho tam přesazovaly zpět do menšího květináče aby se vešel do regálu a zkrátili mu kořeny. To by jinak... celý příspěvek >
Kokosová palma, 26.5.2010
Dobrý deň, v pěstování rostlin vám fandím, máte na to úžasné prostory. Dokonce vám je i závidím. Asi bych měl začít tím, že čím více rostlin máte v bytě, tak tím máte i větší přirozenou vlhkost vzduchu, která je mnohem lepší než stříkání... celý příspěvek >
Kokosová palma, 25.5.2010
Obávám se, že to už nebude chyba u vás. Já myslím, že se staráte jak nejlépe umíte o vaší kokosovou palmu, zbytek je už na ní. Ona se bude muset přizpůsobyt vaší péči a hlavně našemu klimatu. Dvouměsíční cyklus bych určitě tady ve vašem případě... celý příspěvek >
Kokosová palma, 10.5.2010
Jsem rád, že mě chápete a konečně "hltáte" co říkam. JInak s tou výškou vás asi sklamu, ta jen tak nevyroste do závratných rozměrů. Jen aklimatizace potrvá několik let, aby si zvykla na to, že má sice v genech silnou potřebu slunce, ale... celý příspěvek >
Kokosová palma, 9.5.2010
Tak co s vámi, těžko radit když si děláte svý. Ale jistě na to všechno přijdete sám, stačí se do toho jen dát a časem vám to prostě pude. S tim hnojenim to je také těžké vysvětlovat, snažím se to říkat rozumně a srozumitelně, ale jakoby část mích... celý příspěvek >
Pěstování banánů v bytě, 9.5.2010
Schnutí listů od spodu je normální a ty fleky jsou taky normální, pravděpodobně máte druh Musa dwarf cavendish. Červené fleky na listech jsou pro tento druh typické.
Kokosová palma, 8.5.2010
Vy máte ale starosti, Kdybych měl dostat čtvrťák za každý flek.... No ale k věci, jak jsem řekl, fleky máte a budete mít. Ty vaše jsou ze suchého vzduchu, když uschnou konečky listů, tak je to u všech rostlin stejné, suchý vzduch. Ale nemyslete si,... celý příspěvek >
Kokosová palma, 6.5.2010
Dobrý den, vidíte, z vyhecování si vždycky poradíte. Dá se naivně říct, že na substrátu ani moc nezáleží a to z toho důvodu, že v domovině rostě jak na písečné pláži, kde je opravdu jen písek. A stejně tak dobře roste i ve vnitrozemí, kde je jíl,... celý příspěvek >
Nezakrslý druh banánovíku, 3.5.2010
Musa basjoo, Ensete ventricosum, Ensete glaucum, Musa paradisisaca a ne všechny dwarf cavendishi jsou zrovna malé, ale u nás se těžko schání ty větší kultivary. Stačí si zadat tuty druhy do českých vyhledávačů a jsem si jis, t že vám vyjede několik... celý příspěvek >
15-ti lety Cykas, 3.5.2010
Tak znova, aspoň poradím paní výše. Ze stromové yuccy, skupiny datlovníků, oliv, obrovských špičatých cypřišů, rázu krajiny a typu půdy bych řekl, že tato fotka nebude asi z Česka. Osobně těžko radit, v jiných zemích se rostliny chovají odlišně,... celý příspěvek >
Kokosová palma, 27.4.2010
Palma pěkná, jako ze žurnálu, jakoby se sama prodala. Ne, je fakt pěkná. Teď je brzo dělat závěry jak se jí vede. Z vlastních zkušeností a hlavně z toho co čtu a vidim denno denně, nepřestávejte rosit a to hlavně z toho důvodu, že doposud byla zvyklá... celý příspěvek >
Napadená palma, 26.4.2010
Fuj zved se mi kýbl, sou to puklice. Ale je to až moc napadané. Osobně bych to řešil tak, že ostříhám všechny rozvětvené listy. Nechal bych tam jen ty listy co se ještě nerozbalily, postříkal bych je tím mospilanem, nebo svilustopen, extra dávkou. A... celý příspěvek >
Žumara sličná?, 19.4.2010
Já se přidávám. Debatoval jsem na tohle téma s jedním pěstitelem a oba jsme se tak nějak schodli na tom, že to bude butie, popis semene vychází(i když říkáte, že jste sázel to co je na obalu za palmu) ale tato plama vypadá spíše na butii. Já s ní... celý příspěvek >
Žumara sličná?, 17.4.2010
Další poznatek je ten, že Chamaerops elegans je odvozen od Brahea elegans, nevím proč, ale osobně mi to příde jako staré určování palem, kdy ještě palmi nebyly pořádně roztříděny a říkalo se větší skupině palem stejně. Zřejmně to ještě někde zůstalo... celý příspěvek >
Žumara sličná?, 17.4.2010
Tak to je pěkný, název je kravina a ještě vám vyroste jiná palma, ani dokonce ne stejná čeleď. Chamaerops to rozhodně není! Škoda, že nemáte ještě někde to semeno, možná by to šlo trošku zjistit. S tím datlovníkem nevím nevím... nepamatuje si ještě... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika