Příspěvky uživatele - 105.33

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Lidská moč: hnojivo budoucnosti?, 7.12.2014
Počítejte se mnou: Urea (abych nikoho neurazil) obsahuje podle různých zdrojů 15 - 18 g močoviny na 1 litr. Vašich 1000 g děleno 15-18g je od 55 do 66 litrů. Ovšem pokud je obsah N u močoviny kupované a přírodní stejný. Ale obsah dalších... celý příspěvek >
Kosti, močůvka a jiné alternativní zdroje fosforu, 7.12.2014
Předpokládám, že si děláte srandu, jedná se o rozbor na minerály, zbytek je v nespecifikovaných 46 %. Jednalo se opravdu o syrovou kost. Cílem seminární práce bude porovnat rozdíl v obsahu syrové a spálené, hovězí a vepřové. Použité metody a... celý příspěvek >
Kosti, močůvka a jiné alternativní zdroje fosforu, 7.12.2014
Tady jsou slíbené "jarní" výsledky z prvního rozboru hovězí, stehení kosti koupené v supermarketu. Jednalo se o syrovou kost. Další porovnávací testy jinými metodami budou následovat. Výsledky v %. Ca 39,1 P 14,1 S 0,3 Si 0,1 Fe... celý příspěvek >
Lidská moč: hnojivo budoucnosti?, 7.12.2014
Myslím, že jste si odpověděl sám. Proč je kompost a hnůj (a močůvka také) lepší než čisté minerální živiny? U části organických hnojiv to nepopíráte, a u některých (tak říkajíc v čisté podobě) to popíráte. Je to schopnost zvyšovat produkci mikro... celý příspěvek >
Lidská moč: hnojivo budoucnosti?, 30.11.2014
Když byli synové malí, při pobytu na zahradě měli místo pod meruňkou, kam chodili na malou. Měli jsme krásnou úrodu pěkných meruněk. Bohužel vyrostli a meruňka již tak dobře neplodí. Tak se těším na vnoučata a na lepší úrodu meruněk.
Lišejník na ovocných stromech, 4.11.2014
V diskusi se uvádí příklady, ne důkazy. A jak Vám mám dokázat, že kůra po aplikaci vazeliny odumřela? Nevidím nic špatného na "mírném" zpochybnění již desetiletí používaných postupů. Ano, i já vím, že se stromy natírají vápnem. Ale přesto to... celý příspěvek >
Lišejník na ovocných stromech, 4.11.2014
Taky mám námět do diskuse, stromy prý i kůrou dýchají a mohou přijímat živiny. Tuto informaci mám získanou již dříve. Vím, že na povrchu je odumřelá kůra, ale část kůry může a snad i je živá, asi jako naše kůže. Ta také obsahuje mrtvé a živé buňky.... celý příspěvek >
Nevíte, kde narazit na Moravě na mišpule?, 30.10.2014
Konkrétně v Rozáriu (vchod od bývalého Domu dětí a mládeže, na straně u ramene Moravy), je krásný strom mišpulí. Odebral jsem z něj rouby, narouboval a mám vysazeno 6 stromků. Jsou na podnoži hruška a hloh. Zatím rostou stejně.
Příprava půdy před založením sadu, 12.10.2014
Jedna možnost je příprava půdy před výsadbou, ale se ztrátou několika roků. Druhá možnost je sadit hned, ale bude náročnější dohnojovat během růstu. Ale bez ztráty roků. O možnostech hnojení stromků se psalo již ve spoustě příspěvků. Jen na doplnění... celý příspěvek >
Příprava půdy před založením sadu, 9.10.2014
Většina příspěvků řeší co všechno udělat před sázením, jen pan Vysloužil opakovaně navrhuje včasnou výsadbu. V uváděné půdě budou pro malé stromky živiny dostačující, vždyť 1. a 2. rok to budou malé stromky. Hnojit můžete hnojivou zálivkou. Použitím... celý příspěvek >
Dřinka - použití, 16.9.2014
V parku v Olomouci jsou "statné" stromy dřínů, úrodu každého odhaduji na 30 kg. Takže mít někde na mezi 5 stromů, máte po problému. Já postupné dozrávání a možnost otřepat přezrálé plody do plachty vidím jako výhodu.
Příprava půdy před založením sadu, 9.7.2014
Pro hnojení na list jsem používal Vegaflor. Koupil jsem ho v prodejně pro les na severu Moravy. Kanystr 25 l a jeden litr vycházel okolo 30 Kč. Stačilo mi to na 3 roky, kromě použití na list (i v lese pro listnáče) jsme to používali i k zelenině jako... celý příspěvek >
Příprava půdy před založením sadu, 8.7.2014
ZD pole vrátilo po sklizni obilí, nepodmítnuté, jen nahrubo projeté bránami.  má být. Tak jsme to oseli ještě na podzim. Některé okolní pozemky které zůstaly ležet ladem byly již další rok zapleveleny. Ten náš také, ale jen... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika