Příspěvky uživatele - 105.33

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Staré stromy s rakovinou, 25.2.2015
Zdravím, vidím, že máme stejnou krevní skupinu...  Každý strom co pracně zasadím (a mnohdy mě to stojí pot a krev) je mou součástí, sleduji jak roste, přemýšlím o rozmístění větví, jak a čím pohnojit. Když zavřu oči umím si skoro každý... celý příspěvek >
Staré stromy s rakovinou, 24.2.2015
Já nabídnu jiný pohled na problém - zahrada je stará, půda bude vyčerpaná. Sázet jabloně po jabloních není vhodné. Sežeňte si někoho zkušeného, zachraňte co se dá, odstraňte co nejdříve to co nejde zachránit. Tím získáte světlo a vláhu pro zbylé... celý příspěvek >
Dřín (Cornus mas), dřínky a vše okolo, 6.2.2015
Dříny jsem vypěstoval z pecek stromu dřínu z městského parku. Dnes mají přes 2 metry na výšku, kvetou a plodí již 2 rok. Jejich stáří je 6 nebo 7 roků. Vysazeny jsou v přírodě, v budoucím lesoparku, mezi duby, hlohy, trnkami a šípky. Řekl... celý příspěvek >
Pomologie hrušní, 1.2.2015
Dobrý den, na doplnění stromořadí starých odrůd na střední Moravě sháním Muškatelku tureckou, poraďte, kde roste. Případně kde sehnat rouby. Děkuji.
Jak zlepšit těžkou půdu?, 27.1.2015
Máte pravdu, semenáče meruněk i jiných stromů zasazené do písku (ne štěrku) mají krásně hustý kořenový systém. Je násobně lepší než sazenice ze špatné půdy. Předpokládám, že písek podporuje růst kořenů, resp. umožňuje jejich bohatý růst.
Jurrský ovopark, 22.1.2015
Zdravím, kde jinde, než na setkání příznivců starých odrůd se mohu poptat, kde se na střední Moravě, nebo kde vůbec, se dají sehnat rouby Muškatelky turecké (Zbuzanky)?  V mém hruškořadí starých odrůd je místo pro dvě hrušky a jedna by mohla být... celý příspěvek >
Založení otevřeného sadu v náročných podmínkách, 22.1.2015
Psal jste, že je to pastvina, pak po vysazení stromů to bude sad. Vaše pastvina vyhovovala zvěři a tím i myslivcům, případně ochranářům. Její likvidace načerno může někomu aktivnímu vadit.  Doporučuji projednat, získat souhlas, navrhnout... celý příspěvek >
Založení otevřeného sadu v náročných podmínkách, 20.1.2015
Z důvodu velkého množství vysazovaných stromků "válce" z PET lahví také používám. Nejlepší jsou velké 2 l láhve. Není dobré spojovat je v jeden velký tunel, ale naopak dávám dolů dva proti zajícům (výška cca 50-60 cm) a jedním chráním mladý vršek... celý příspěvek >
Založení otevřeného sadu v náročných podmínkách, 19.1.2015
Každý rok v zimě seřežu z plané jabloně a třešní několik větví a mám po kraji pozemku nálet divokých stromků. Trnky, lípy, javory, třešně atd. Tlak zvěře není tak velký, ale přesto přicházím každý rok o několik stromků. Zajíci a srnci do jara... celý příspěvek >
Založení otevřeného sadu v náročných podmínkách, 19.1.2015
Jak máte vyřešené povolení ke kácení a vysekání keřů?  Ze snímku je vidět, že je to v současné době remízek, dostanete souhlas se změnou? A co na to myslivci, jednal jste s nimi? Také Vám fandím, ale vidím i další problémy.
Vydatná lokální líheň klíšťat, 14.1.2015
Má nějaký chovatel zkušenost s chovem slepic na zahradě, kde je i další zvířectvo a má postřeh o tom, zda je tam hodně nebo naopak minimálně klíšťat? Jsou slepice řešením pro chov ovcí a koz, kde savci budou množit klíšťata a slepice je budou... celý příspěvek >
Slepice a klíšťata, 11.1.2015
Dobrý den, jsem začínající chovatel a mám dva dotazy. První je zda jdou na slepice klíšťata. Tedy zda mohou sát slepicím krev a případně je infikovat. Po zahradě se budou pohybovat kočky, pes, kozy, které je mohou roznášet. A druhý dotaz je, zda... celý příspěvek >
Vydatná lokální líheň klíšťat, 11.1.2015
Nemá někdo informaci, zda chov slepic, nebo perliček může redukovat (výrazně snížit) počet klíšťat na zahradě nebo ve výběhu? Sezobou slepice klíšťata nebo kloše?
Pincot - neopadaly listy, 24.12.2014
Ten myrobalán - to je ta podnož. A je určen pro jarní roubování - tedy není zatím naroubován. Protože byl hodně štíhlý (slabý) a vysoký, byl zaléván a přihnojován i počátkem podzimu. Byla to sázka na počasí. Prodloužením vegetační doby o cca... celý příspěvek >
Pincot - neopadaly listy, 14.12.2014
Stromky myrobalánu, které jsem chtěl zesílit pro jarní roubování a tak jsem je i v srpnu a září zaléval (s přídavkem hnojiva) měly listy ještě koncem listopadu v plné zelené svěžesti. Teď je listí uvadlé (po přízemních mrazících), ale drží na... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika