Příspěvky uživatele - 92.133

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Acer pseudoplatanus "Brilliantissimum" nebo Acer platanoides "Globosum", 20.4.2015
díky moc za upřesnění a za radu. V nedalekém zahradnictví mají oba mnou uvedené stromy a snad i výška kmínku je myslím více než 2 metry, tak ještě musím zvážit, zda je některý z nich dobrý tip :-)
Acer pseudoplatanus "Brilliantissimum" nebo Acer platanoides "Globosum", 20.4.2015
Dobrý den, potřebuji zasadit solitér na místo, kde by přílišná šířka nebo i výška docela vadila. Můžete mi poradit, pokud máte zkušenost, jaký strom zvolit. Ráda bych javor, nejlépe s kulovitou korunou- nemusí být zcela striktně kulovitá, i když by... celý příspěvek >
Kryptomérie japonská elegans viridis, 11.4.2015
Díky moc, já při svém předchozím hledání našla jen tu velkou. Ovšem ta cena + připočtená doprava- to by byl balík. Zkusím ještě pohledat o něco větší než tu úplně malinkou, ktzerou jsem teda předtím nenašla, takže díkjy. No každopádně pokud je cena... celý příspěvek >
Kryptomérie japonská elegans viridis, 11.4.2015 Obsahuje fotku
Dobrý den, nemůžu sehnat japonksou kryptomerii elegans viridis. Můžete mi poradit nějaký podobný keř (podobný vzhled), který by byl na trhu dostupnější? Nemusí dorůstat jako kryptomérie, ale určitě by výška měla být nad 2,5-3m. Šířka v dospělosti... celý příspěvek >
Kalina bodnantská Viburnum x bodnantense "DAWN", 6.4.2015
No, nepotěšil jste mě. opravdu jsem chtěla ;-) No, už ji mám doma, tak to zkusím, když tak přesadím na jiné stanoviště, kde může růst jak bude chtít ;-) Nicméně díky za tip, třeba se mi ji podaří nalézt. Kdyby jste věděl o nějaké jiné malé krásce... celý příspěvek >
Kalina bodnantská Viburnum x bodnantense "DAWN", 6.4.2015
Dobrý den, prosím o radu. Je možné kalinu bodnantskou usměrnit řezem tak, aby vytvořila menší (do 0,75 metru) kompaktní keřík a aby kvetla?  Máte někdo s touto kalinou vlastní zkušenost? A kdy a jak ji stříhat? Právě kvůli květu v zimě, bych ji... celý příspěvek >
Vhodný strom, pod kterým se dá udělat posezení, 4.4.2015
Děkuji za rady. ořech již na zahradě máme a pěkně starý. nyní chceme nějaký "zajíměvější" strom. Akát pseudoacacia by neměl kvést, takže by to asi problém nebyl. Ale s tou alergií máte pravdu, určitě se snažíme alergenům raději vyhýbat. No, ale bříza... celý příspěvek >
Vhodný strom, pod kterým se dá udělat posezení, 4.4.2015
Dobrý den? poradíte? Zvažuji Robinia pseudoacacia umbraculifera (akát) nebo Kolerleuteria paniculata (svitel latnatý) nebo Morusalba platanifolia (moruše platanolistá). Poradíte, který by byl nejvhodnější dle vašich zkušeností? Nebo přivítáme i... celý příspěvek >
Kompaktni úzký jehličnan - rychlejší růst, 29.3.2015
Díky moc :-)
Kompaktni úzký jehličnan - rychlejší růst, 26.3.2015
Dobrý den, poradíte nám nějaký rychleji rostoucí jehličnan, který by nebyl příliš široký (maximálně 2 metry). Výška cca do 4metrů. Ideálně nějaký s kompaktnějším růstem, vhodný i jako solitéra. Místo bude spíše slunné, n.výška 240m.n.m. Děkujeme... celý příspěvek >
Jehličnany do zamokřené půdy?, 5.11.2014
Když zaprší, stojí voda i několik dní nad úrovní terénu :-/
Jehličnany do zamokřené půdy?, 4.11.2014
právě že těžkou- až jílovitou. samozřejmě jsme kolem borovice vyměnili půdu, tak v průměru 1,5 metru, asi málo.
Jehličnany do zamokřené půdy?, 2.11.2014
Díky moc všem za cenné rady. PS. Borovice černá mi bohužel chradne. Je oproti stejnemu kultivaru vysazenému na vhodnější místo taková chudinka.ridka, kratší jehlice... no, Nic moc.
Jehličnany do zamokřené půdy?, 1.11.2014
...borovice zboznuji, ale nesnasi premokreni a i o teto borovici jsme se docetla, ze premokreni neni vhodne, ze takovem misgte by se muske vysemenit, ale zasazena sazenice bude mit rovnez problem, tak nevim :-/ 
Jehličnany do zamokřené půdy?, 1.11.2014
ano, to určitě ano- moc se mi líbí zejména metasekvoje čínská! gold rush". Tu zvolím i přes její opadavost. A díky i za další tipy- pokud seženu kroptomerii, určitě ji taky vysadím :-) cypřišky již nějaké máme a zatím je to v pohodě :-)
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika