Příspěvky uživatele - 168.167

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pochlubte se svými výsledky roubování, 4.5.2009 Obsahuje fotku
Přes víkend jsem udělal pár fotek. Kromě třešně (na ptáčnici) jsou to různé druhy švestek, pološvestek a meruněk na myrobalánu. U meruněk si nejvíce cením záchrany staré neznámé odrůdy (foto "meruňky"), kdy se mi chytly dva ze tří dvouletých roubů... celý příspěvek >
Vinná réva - odruda Pomeranč, 29.4.2009
Mám jeden keřík, letos bude čtvrtým rokem a bude také první úroda. U mě je dobrá odolnost vůči mrazu, zatím jsem chemicky neošetřoval. Ale velmi slabě roste, proto budou asi první hrozny až letos. Jsem 180m.n.m.
Roubování, 24.4.2009
Jeden z letos přeroubovaných myrobalánů se chová divně. Je to stromek asi 8-10roků starý, za ty roky dobře zakořeněný. Na jednu větev jsem narouboval začátkem března meruňku, ostatní větve jsem jen lehce zkrátil. Stromek i roub zastavili růst ve fázi... celý příspěvek >
Merunka do male zahrady, 23.4.2009
Jestli máte na zahradě břidlicové podloží, možná by byla naopak vhodná hluboce kořenící silná podnož - myrobalán. U mělce kořenících podnoží bude stromek trpět suchem.
Jakou směs používáte k pohonu 2 T, 22.4.2009
Nedávno jsem se na podobné téma bavil s člověkem, který desítky let opravuje motory.  Žádný jiný olej podle něho nedokáže zakarbonovat motor tak, jako to umí M2T. Podle něho to je záležitost posledních asi deseti roků, před tím byl prý tento... celý příspěvek >
Ovčí (skopový) hnůj, 21.4.2009
Cizopasníků bych se nebál, pokud hnůj projde procesem kompostování. A bez toho je manipulace s ovčím hnojem hodně problematická. Jsou to velké, obtížně dělitelné kompaktní "desky", které se někdy ani po roce nerozpadnou.  Já používám... celý příspěvek >
Americké padlí, 21.4.2009
už před lety jsem nahradil angrešt vinnou révou a mám po starostech. Pokud se zasadí interspec. odrůdy, není třeba žádná chem. ochrana, úroda je podstatně větší a dobřejší než bývala u rybízu.
Okousaný stromek třešně, 20.4.2009
Nejenom srnčí... letos v zimě jsem viděl na vlastní oči jak vrány doslova ostříhaly korunku mladé jabloně. Řezy na větvích byly jako od trošku tupých zahradnických nůžek.
Postrik proti pilatce, 17.4.2009
Decisem stříkám několik roků. Švestky sklízím, takže to funguje
Roubování v době vegetace, 15.4.2009
Máte pravdu, stát se může cokoliv. Ale rouby jsem řezal o vánocích, takže by to mohlo vyjít.
Roubování, 15.4.2009
To jsou věci... já si zase nedovedu představit tak rychlé zesílení roubu. Na mé zahradě mají stromky zřejmě opravdu drsné podmínky k životu.
Roubování v době vegetace, 15.4.2009
pro AB: roubovat se učím dva roky, jsem tedy stále učeň. Vzhledem k tomu, že mám možnost se učit převážně jen na myrobalánech a ptáčnicích, nezbývá nic jiného než roubovat třešně, slívy, meruňky. Letos jsem zkusil také čtyři semenáčky jabloní. Po... celý příspěvek >
Roubování, 15.4.2009
Nevím, zda se to časem nezmění, ale pokud sundám úvazek až po roce, je místo srůstu výrazně hezčí. Mám to vyzkoušené u slivoní, tam se mi zatím nestalo, že by se páska zařezávala do kůry. Nemáte s tím dlouhodobější zkušenosti?
Vhodné ovocné stromky do kamenité půdy, 9.4.2009
Pokud by se vaše kamení vyměnilo za můj jemný písek, potom by to byly podmínky s kterými mám letité zkušenosti. Poroste vám tam vinná réva, slivoně, možná ořech. První 2-3 roky musíte zalévat, zalévat, zalévat. Z toho plyne, že každým rokem můžete... celý příspěvek >
Založení korunky - pro p. Vysloužila, 9.4.2009
Možná to bude vypadat nelogicky, ale já si myslím, že obě teorie (řezat i neřezat) jsou v zásadě stejné a nejdou proti sobě: Pokud je stromek v ideálních podmínkách a v dobré kondici, převaha nadzemní části je stimulem pro rychlejší tvorbu... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika