Vinná réva - odruda Pomeranč



host - 168.167 (?)
29.4.2009 12:40

Mám jeden keřík, letos bude čtvrtým rokem a bude také první úroda. U mě je dobrá odolnost vůči mrazu, zatím jsem chemicky neošetřoval. Ale velmi slabě roste, proto budou asi první hrozny až letos. Jsem 180m.n.m.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 78.38 (?), 29.4.2009 9:42, zobrazeno: 13150x

Dobrý den mohu se zeptat, letost jsem si koupil od firmy Jural z Brna, úhledně zabalenou i s fotkou sazenici odrudy Pomeranč. Hledal jsem a nenašel žádné údajě o této odrudě, mohu se zeptat na vaše názory.

Děkuji Petr 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.167 (?), 29.4.2009 12:40

Mám jeden keřík, letos bude čtvrtým rokem a bude také první úroda. U mě je dobrá odolnost vůči mrazu, zatím jsem chemicky neošetřoval. Ale velmi slabě roste, proto budou asi první hrozny až letos. Jsem 180m.n.m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 179.53 (?), 29.4.2009 21:19

Dobrý den,

souhlasím s předchozím ohlasem. Mám také pomeranč druhým rokem a kmínek u něj je pořád slabí, ale očka raší všechny. Jsem 550 m n. m. Prozajímavost, odrůda Prim, kterou mám již 3 rokem každoročně zmrzne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.98 (?), 30.4.2009 8:42

Jsem z 550 m.n.m. a musim také podotknout že Prim snáší mrazy špatně.

Karlos

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.168 (?), 1.5.2009 14:28

Zdravím! Pravděpodobně se bude jednat o odrůdu Narancia. Mám jednu hlavu na pergole ve vinici a je to velmi plodná odrůda s množstvím rozvolněných menších hroznů a velkými žlutými bobulemi. Slkizeň je 15 km pod Brnem ve druhé polovině srpna.

Ještě k Primu ve vyšších polohách. jesliže máte pouze pár hlav, zkuste jej na zimu "zabalit" nebo spíš trochu zakrýt kukuřičnými stvoly s lupeny a ovázat aby to vítr neodfoukal. Na vysočině se mi to osvědčilo i k choulostivějším odrůdám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 162.6 (?), 12.3.2017 18:40

Dobrý den.

Odrůda pomeranč má opravdu slabý stonek a zesiluje opravdu pomalu, ale myslím že to stojí za to. Plodů není mnoho. Mám ji na západním břehu 200m.n.m. Už asi pátým rokem. Je to písčitý břeh sázeno do jámy lvové vyhnojené. Neplodí závratě moc, ale ta chuť je skvělá. Sladká a pecka také není moc velká.  Plody nejsou větší jak průměrná trešeň. Ještě bych rád sehnal alespoň 3 keříky. Opravdu pro ty co maj rádi sladký. Dozrává tak v půlce srpna myslím. Mám jiné druhy a nejsme spokojen s velikostí a s peckama. Ty jsou dobré tak na mošt. Pomeranč je výborný na zobání. Kuličky nemají silnou šlupku. Mňam.. Kutil Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika