Příspěvky uživatele - 149.42

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kvočna na vejcích, 2.8.2013
Dobrý den. Tak jaké jsou paní Málková pokroky s kuřaty? Vždyť už musejí být velká. Kolik je slepiček a kolik kohoutků? Ještě je kvočna vodí, nebo už jsou zvlášť? A jak vlastně odchov probíhal? JG
Roubování, 30.7.2013
Jejda, tak to máme skoro stejně. Taky Herman? Mně zbyl spodní výhon, ten nejkratší a skoro vodorovný. Akorát můj roub byl za kůru na cca 3cm silné podnoži. Zbylý výhonek je na úrovni seříznutí podnože, dřevo trošku vylomené pod úroveň horní strany... celý příspěvek >
Roubování, 30.7.2013
Dobrý den. Tak jsem po včerejší bouřce zjistil, bohužel, že existuje ještě jedna možnost poškození bujně rostoucího roubu. A to úplné přelomení roubu těsně nad úvazkem. Jednalo se o sliv. Herman, tři výhony 70, 50, 40 cm s velkými listy. (Těšil... celý příspěvek >
Boruvka z lesa, 23.7.2013
Dobrý den. 1 ml motorového oleje na kubík pitné vody je dost velký průšvih. 1 ml řepkového oleje v krmivu (cca 2 g řepky) na kubík vody v kaprovém rybníce je nepatrné (skoro žádné) přikrmení kaprů, které sežerou (naučení) za pár okamžiků. Úplně... celý příspěvek >
Roubování, 16.7.2013
Dobrý den. Také si nejsem jistý, kdy je dobré povolit úvazky silně rostoucích roubů. Na jednu stranu nechci místo srůstu zaškrcovat, na druhou se bojím vylomení roubu. Především u silnější podnože a roubování za kůru. Jak a kdy to vlastně dělat... celý příspěvek >
Bílé jahody, 4.7.2013
Dobrý den. Stále plodící Rujana je docela stará odrůda. Moje maminka ji také pěstovala na zahrádce v 70tých letech. A přesně jak píšete, začala se sama vysemeňovat a po pár letech už byly některé s bílými, tedy smetanovými plody (jako na fotce). A... celý příspěvek >
Určení názvu bylinky?, 4.7.2013
Dobrý den. Myslím si, že na obrázku není Krvavec toten. Totenu mám docela hodně. Toten má květní šišky podlouhlé a má listy, které můžou tvarem připomínat listy jeřábu. Jaká rostlina je na obrázku, ale nevím. Spíše mi připomíná Kuklík. Fotku nevidím... celý příspěvek >
Kvočna na vejcích, 29.6.2013
Dobrý den. No vida. A pak, že to nejde. Tak bílá a černá? A Vlaška žádná? Vlašky jsem měl nejraděj. Moje babička mívala takovou posadu z latiček na kvočnu s kuřátky. Asi 1,5 x 1 m, na dvůr. Jako „klec“, ze které mohla kuřátka podlézat. V posadě... celý příspěvek >
Kvočna na vejcích, 28.6.2013
Dobrý den. Tak kvočnu jste sehnala, nasadila. A jak tedy dopadlo líhnutí? Kolik je kuřat a jaká jsou? Jsem napnutý jako kšandy a Vy nenapíšete nic!  JG
Roubování, 25.6.2013
Dobrý den. Ještě malou poznámku. (snad pan Wendy promine druhový chaos, který do jablek vnášíme) Třešně letní rány dobře hojí. Rány po neujatém letním očkování se zahojily cca za měsíc. Vlastním neujmutým letním štěpováním tedy nevznikne na... celý příspěvek >
Ryby proti komárům, 23.6.2013
Dobrý den. Dejte si dva karásky. Jsou velmi odolní. Nebo dva kapříčky ročky. Třeba vydrží. Jsou zábavní, učenliví a hraví. Ničemu ale nedají pokoj, asi ani čolkům. Ale čolci se stejně v létě stěhují z vody. Možná to stihnou.  JG
Podzimní třešně, 23.6.2013
Dobrý den. Pan Wendy se může mýlit. Pojmenování třešně „Václavka“ uvádí (text z nedávné doby) mezi krajovými názvy ovoce Ludmila Harčariková (Správa KRNAP). JG
Roubování, 22.6.2013
Dobrý den. Nevím jestli poradím, píšu jen pro případ, kdyby nebyla lepší rada. Chci v létě přeroubovat švestkoviny, které se mi nechytly na jaře a tak taky hledám rady. Třešně jsem v létě (cca 10.červen/580m) jen očkoval a kůra šla odchlípnout dobře.... celý příspěvek >
Renety, 11.6.2013
Děkuji za zhodnocení, doporučení, Biesterfeldské. Nemám klasickou zahrádku ani sklep. Jde mi o stromy na volný pozemek, kde na metru nesejde a o ovoce hned ke spotřebě nebo jen na krátké uložení. Pozdně zimní odrůdy se mi proto nehodí (ale Rubinolu a... celý příspěvek >
Renety, 11.6.2013
Dobrý den. Mám také velmi rád Boskoopské a tak jsem si ho pořídil (do 550 m/m). Dostal rouby z 650 m, ze stromu s chutným ovocem. Rád bych si ještě pořídil (narouboval) i další „kožené renety“, Biesterfeldskou,  Hájkovu muškátovou, možná... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika