Příspěvky uživatele - 179.90

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Poradíte na jaře kvetoucí nižší trvalku se žlutým květem?, 15.9.2013
k jedněm z nejčasnějších zástupců žlutých/jarních/slunce patří pryšce. Jsou mezi nimi i nevysoké vč. stálezelených. Stálezelené ale nejsou spolehlivě mrazuodolné (záleží na zimě, místních podmínkách). Naprosto by požadavkům vyhovovala... celý příspěvek >
Miscanthus (Sioux), 15.8.2013
Kde jste trávy kupovala? Reklamovala jste? s jakým výsledkem? ad Eragrostis spectabilis - třeba se u vás pochlapí  Květa
Prosím o identifikaci traviny - ostřice?, 15.8.2013
+ podpis : Květa
Prosím o identifikaci traviny - ostřice?, 15.8.2013
Vaše obavy rozptýlím, pan Josef má pravdu. Na fotce je Carex morrowii Variegata. Na 110 %. Ano, Carex m. Ice Dance má širší bílé/nažloutlé pruhy. Existují i zcela zelené Carexy morrovii. To, co jste našla na netu (širší bílý pruh středem)... celý příspěvek >
Název trávy, 15.8.2013
Lednická tráva je opravdu pennisetum. Carexu montana se podobá pouze na fotkách - liší se mohutností, rozměry, květem. Květa
Miscanthus (Sioux), 31.7.2013 Obsahuje fotku
Na poslední fotce je detail vybarvení listů Květa
Miscanthus (Sioux), 31.7.2013 Obsahuje fotku
období květu : cca kolem 10.9. (u mne) výška květenství : cca 140, květy vysoko nad trsem barva : bordová/vínová nejvýznamnějším odlišovacím znakem je zabarvení trsu - listy se přebarvují výrazně v barvách ohně a kovu (bronz,... celý příspěvek >
Miscanthus (Sioux), 31.7.2013 Obsahuje fotku
ad Sioux x Silberspinne. - Sioux má o krapítek širší listy (do 1 cm průměr), Silb. (cca 0,6). - méně patrné stříbrné žebro - listy nejsou tak tvrdé, ostré - bývají v počátku růstu světlejší (trochu do nich leze žlutá, ale na Vaší... celý příspěvek >
Miscanthus (Sioux), 31.7.2013 Obsahuje fotku
na druhé f. je opět C.b. - říjnová fotka, krásně se na ní scukávají kapičky.. listy se nebarví, jdou rovnou do slámova.
Miscanthus (Sioux), 31.7.2013 Obsahuje fotku
Renato, ad Eragrostis spectabilis - kdysi jsem ho též měla, též semínkový. Problémy (závažné) s přezimováním nemíval, pouze když bylo dlouhé, mokré a studené předjaří projevovala se u něj lehká tendence k vyhnívání. Trsíky se s tím ale byly... celý příspěvek >
Miscanthus (Sioux), 31.7.2013
Renato, M. Sioux mám několik let, patří k mým oblíbeným kultivarům miscanthusů. I jsem ochotná sem dát foto, ačkoliv jsem to ještě nikdy neudělala . Bohužel cíleně ho fotívávám až ve fázi nakvétání či později se zabarvenými listy. V této době... celý příspěvek >
Do jakého sponu je vhodné sázet Barvínek - Vinca major?, 15.7.2013
Pardon, ještě oprava - Vinca minor Illumination Květa
Do jakého sponu je vhodné sázet Barvínek - Vinca major?, 15.7.2013
Vinca major je opravdu méně mrazuodolná než Vinca minor. Záleží na tom, kde žijete, kolik máte sněhu (a pod.) U mne Vinca major Variegata přežívala několik let. Dělá v roce dlouhé šlahouny (u mne i 1 - 1,5 m), náhodně, postupně zakořeňující. Ty... celý příspěvek >
Určení názvu bylinky?, 6.7.2013
Knautia macedonica, s jistotou. Květina léta až podzimu (nyní mi začíná nakvétat, kvete do zámrazu). Kultivar poloviční výšky : Mars Midget  (loni kvetl kratší dobu) Pak jsou i růžové a lila odstíny : Knautia Melton Pastels -... celý příspěvek >
Zná někdo toto květinu?, 6.7.2013
ještě si dovolím doplnit Lídu - astrantie jsou moji oblíbenci existuje hodně vyšlechtěných variet od bílé (či zelenobílé) přes růžovou různých tónů až po bordovou. Liší se i výškami - měla jsem 20 cm vysokou i metrovou, velikostí... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika