Příspěvky uživatele - 221.3

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Choroba Brambor, 12.7.2013
Stříkat každé jaro? Ono to není tak jednoduché. Nemusíte mít zahradu zamořenou víc než ostatní okolo. Jen ještě třeba nevíte, jak to vlastně včas poznat. Vše se odvíjí od toho jestli je teplo, sucho, mokro nebo zima a jak se řečené... celý příspěvek >
Květák a Brokolice, 12.7.2013
Možná měly při tvorbě "hlavy" málo vody, možná bylo velké horko, možná měly v danou chvíli méně těch správných živin (včetně stopových prvků). On je v současné době na dosti místech problém třeba i s nedostatkem síry v půdě. Abych se něčemu... celý příspěvek >
Prosím o identifikaci květiny - název rostliny?, 12.7.2013
Hlízy Mirabilis jalapa se používaly jako velmi účinné projímadlo. Podle literatury z počátku 20.století způsobovaly "nezadržitelné" průjmy. I když je těžké si představit, že si jí někdo splete s něčím jedlým, ale znám případy použití tulipánů i... celý příspěvek >
Porušenie ochrannej lehoty, 9.7.2013
Je to tak... Postřikový fungicidní přípravek ve formě vodní emulze k ochraně řepky proti houbovým chorobám, peckovin proti monilióze, chmele proti padlí chmelovému a pšenice ozimé proti klasovým fuzariózám. Obsah: Tebuconazole 250 g/l Registrované... celý příspěvek >
Jahody ze semen, 4.7.2013
Nevyrovnaná velikost, tvar plodů může být jen od nedostatečného opylení, změny tvaru mohou být i projevem nedostatku bóru. To by nebylo na závadu. Pokud by se ta tvarová nedostatečnost začala propadat, jakoby zasychat, mohla by to být... celý příspěvek >
Jahody ze semen, 4.7.2013
   Po prvním roce, kdy vypadal vcelku slušně Temptation (tuhá jahoda, s chutí nevymykající se horšímu průměru) jde ze zahrady i tahle odrůda. Odnože jsem rozdal, matka letos neroste, má drobné jahůdky, dál se nemnoží. Příště už si budu sít... celý příspěvek >
Abiotické poruchy, choroby a škůdci - slivoně, 28.6.2013
Je to kus CD Choroby a škůdci zahradních rostlin od J. Roda. Bývá na výstavách v Lysé a Litoměřicích, nebo se dá koupit přes Územní sdružení ČZS - pro členy ČZS. http://www.zahradkari.cz/odborne/odborna_vychova.php
Jahody Elsanta, 24.6.2013
Ano to já beru. Věděl jsem z literatury, že je náchylná, vhodná do teplých poloh. Ale jak jsme s panem Ing. Loudou povídali, dal mi jí místo Primy. Tak jsem to prubnul a vyšlo to tak jak se píše a jak to i on říkal. Honeoye jsem jeden cyklus... celý příspěvek >
Co je s třešněma II?, 21.6.2013
Tábor a okolí. Rivan - po dvou letech, kdy na jaře přišli ledoví zaplodil tak, že to ptákům trvalo celý týden, než vše obrali. Normálně to stačili za dva až tři dny. Ale to, že padají třešně a višně před tím, než narostou a dozrají bych... celý příspěvek >
Herbicidy na zahradě aneb Konec rajčat v Čechách?, 20.6.2013
49.39, 105.132. Chlapi vy víte o co jde, ale zajděte někdy do některé té velké obyčejně červené plechové krabice s nápisy o kolik jsou levnější než druzí, nebo jak jsou kvalitní a chvíli jen koukejte a poslouchejte. Lidí, kteří mají přehled je málo a... celý příspěvek >
Jahody Elsanta, 20.6.2013
Pro Mikeš 13: Točil jsem se víc okolo jahod před rokem 1990. Senga patřila vždycky k citlivým odrůdám, plísní trpěla až dost. První rok byla pěkná, velká, postupně hodně zdrobňovala. Opravdu i v ČSSR dávala přes 20 tun po hektaru... celý příspěvek >
Dva druhy jahod, 20.6.2013
Nevím kam se odpověď zařadí, ale je to pro Pal'a. Mrkněte na Turnovskou ŠS. Tam najdete dobře prozkoušený sortiment na těžkých půdách. Sehnat Překvapení tržnice bude obrovský problém, ale třeba Zefýr z těch starších... celý příspěvek >
Karešova nebo kaštánka, 19.6.2013
Pro Ing. Fidla: Někdy po roce 1980 se začaly více pěstovat odrůdy typu kompakt. Bütnerova, Van, Napoleonova... Jejich koruny nejsou tak velké a plodí o 106. Stejný počet oček na větvi, ale ta je kratší, silnější. Něco jako kolumnární jabloně. A... celý příspěvek >
Karešova nebo kaštánka, 19.6.2013
Pro Mikeš 13: Jsem od Tábora. Teď mi o víkendu sklidilo v zahrádkářské kolonii ptactvo a veverky poslední plody z Rivanu. Nezlobím se na ně, to co jsme chtěli jsme si otrhali a ta havěť otluče i plody, které mají moniliózu. Mezi domy máme... celý příspěvek >
Herbicidy na zahradě aneb Konec rajčat v Čechách?, 19.6.2013
Dost byste se divil kolik lidí používá tyhle přípravky. V obchodě vám jeden z prodavačů všeho možného řekne, že budete mít vyřešené hnojení a likvidaci pampelišky, sedmikrásky a dalších dvouděložných plevelů. Pro mnoho majitelů zahrad je rozhodující... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika