Příspěvky uživatele - 48.26

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Keře v lese?, 7.3.2010
Určitě půjdou, ale počítejte s tím, že budou méně husté.Záleží také, jak hustý les máte u chaty, pokud je to smrkový nebo bukový les, kde je na zemi jen spadané jehličí nebo listí, radši bych do takového lesa nic nesázel...
Přenos houby roubem, 7.3.2010
Teoreticky by se houba přenést neměla, ale zaručeno to 100% není.Doporučuji odebrat rouby na konci vegetačního období a uchovat na vhodný termín roubování nebo odebrat rouby před roubováním z různých částí koruny, aby byla větší šance, že tam... celý příspěvek >
Zakrácení brízy belokoré, 7.3.2010
Souhlasím s příspěvkem od RadkaB.Ve vesnici, kde bydlí naše známá byly kolem silnice hezké exempláře jírovců.Nevím, koho to napadlo, ale asi před 8 lety všechny vzrostlé jírovce (průměr kmene sotva na obejmutí) seřízly na výšku 4-6 m a některé... celý příspěvek >
Zakrácení brízy belokoré, 6.3.2010
Pokud je bříza opravdu zdravá, nechal bych jí být, jak již někdo psal.Zakrácení stromů je pouze krátkodobé řešení, hlavně u břízy, která má měkké dřevo a rychle podléhá hnilobě.Něvím, kde se vzal nešvar seřezávání stromů hluboko do větví, kdy vzniká... celý příspěvek >
Prosím o radu o roubování, 16.2.2010
Roubování není těžké, jen to chce cvik.Základ je ostrý nůž, kvalitní rostlinný materiál a cvik v ruce.Pokud jste nikdy nedělal dlouhý řez (má být v poměru 1:3 šířka ku dělka řezu).Doporučuji sehnat si roubovací nůž, pořádně ostře ho nabrousit,... celý příspěvek >
Dub červeny rozmnožovyni, 29.1.2010
Když by se dub namnožil řízky, vyroste z něj spíše keřovitá forma, to nám říkala paní učitelka na sadovnictví a pravděpodobně to je pravda, osobně jsem to nezkoušel.Láďa.
Dub červeny rozmnožovyni, 28.1.2010
Já bych dub červený neřízkoval.I když by řízek zakořenil, strom z něj rozhodně nevyroste, ze stromů se dá množit řízky jen topol a vrba.Láďa.
Vari a radlice na sníh, 21.1.2010
Napadl mě takový zvláštní nápad.Máme 4-kolku 110 ccm a protože je letos hodně sněhu, napadlo mě udělat na ni malý sněžný pluh přiměřené velikosti.Sílu to má, ale nevim, jestli to nebude prokluzovat.Na zahradě by se našly nějaké starší menší sudy s... celý příspěvek >
Hnůj, 21.1.2010
Při pročítání této diskuse jsem se hezky pobavil.Podle mě se na kompost na malou chodit může a přidá se tam i dusík, který uchychluje mineralizaci (rozklad) v kompostu.Nevidím v tom problém.Láďa
Jak granulovaný kravský hnůj, 20.1.2010
Proččetl jsem si celou diskusi.Ze školy si pamatuji, že hnůj se dává do půdy také kvůli oživení půdního mikroedaonu, tzn. půdním mikroorganismům, podle mne je mikroedafonu v granulích hodně málo, krom toho tam dusíku asi moc nebude, jak tu už bylo... celý příspěvek >
Koho odpuzuje trvale pustene radio, 21.12.2009
My jsme měli v autě myš a tak jsme koupili,,myšoplaš"-je to taková krabička, která se připojí na autobaterii a vydává to proměnlivé zvuky neskutečného zvuku-takový zvuk podobný, jako když brzdí vlak, ale neustále to mění intenzitu.Myšku to ale... celý příspěvek >
Stříhání starších stromů, 1.12.2009
Většina stromů je napadená dřevokaznou houbou a vždy, když přijde silnější vítr se nějaký přelomí, teda aspoň u nás a v okolí 20 km u silnic.Stromy se zdají být v kondici, ale zdaleka nejsou.Není problém najít u silnice zcela vyhnilý strom... celý příspěvek >
Stříhání starších stromů, 30.11.2009
V tuto dobu na podzim se již nežezají žádné dřeviny s víjímkou zkrácení větví u nově vysazovaného stromku.Nestříhají se ani keře.Láďa.
Boule na starší jabloni, 29.11.2009
Já bych jabloň nechal být tak, jak je, protože jakékoli ošetřování by spíše uškodilo než pomohlo.Opravdu jsou to nádorky pravděpodobně způsobené bakteriemi, ze školy si pamatuji, že je to rod bakterií Xanthomonas, pokud se dobře pamatuji.Jabloň se... celý příspěvek >
Hledám pěkný strom, 25.11.2009
No Seqoiadendron giganteum bych se bál použít, protože když má ideální podmínky, drobeček z něj rozhodně nebude a vyroste z něj velmi brzy mohutný strom, při příznivých podmínkách není vyjímka přírůstek 1,5 m za rok.Láďa.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika